Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Duzzadt telefon-akkumulátor...

Duzzadt telefon-akkumulátor mennyire probléma?

Figyelt kérdés
Egy kicsit meg van duzzadva a szóban forgó telefon akkumulátorja. Ha a hátlap rajta van, alig észrevehető, leginkább akkor szembetűnő, ha a hátlapot leveszem. Kb már 5 éves egyébként az adott telefon. Mi a legrosszabb ami történhet, ha teljesen tönkremegy? Egyszerűen csak nem lehet majd többé feltölteni, vagy a telefonban is kárt tehet?

2020. jún. 13. 01:24
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Akár fel is robbanhat.

5 éves telefont cserélj le minél hamarabb amúgy! Már kb applikációkat se tudsz rá telepíteni az elavultsága miatt.

2020. jún. 13. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Ja felrobban és letépi a fél mellkasodat egészen a csontjaidig akkorát durran

Láttam egy videót erről a fickónak az inge zsebében robbant fel a telefonja úgy letépte a fél mellét, hogy látszottak a bordái meg a szive ahogy ver

Sürgősen dobd ki azonnal az akkumlátort és vegyél egy újat ha meg akarod a telefont tartani

2020. jún. 13. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
82%

Mivel nincs nagyon lefojtva, legfeljebb szétnyílik és a kifolyt lúgos elektrolit tönkreteszi a telefont.

A gyártók sem hülyék, a 18650 cellába sem véletlenül építenek biztonsági szelepet. Az a fémtok már nagyot szólna, ha le lenne fojtva.

De egy ilyen tasakot meg lehet úgy tervezni, hogy csak szétnyíljon, ha "kell".

2020. jún. 13. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
82%
Nekem is volt már két eszközben is kipúposodott akkumulátorom, egy kis idő után megadták magukat, de fel nem robbantak, még folyást sem nagyon vettem észre, esetleg kis zöld patinát a csatlakozóknál. Mobil boltban biztos lehet kapni másik aksit, ha valami javítható ne dobd ki, ne cseréld le.
2020. jún. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Nem fog felrobbanni, max elfüstöl, bár minden megtörténhet. De azt nem értem, hogy miért kell rossz akksival rizikózni?
2020. jún. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak akkor vettem észre, hogy kicsit meg van duzzadva, amikor levettem a hátlapját. Hátlapon keresztül alig szembetűnő a duzzanat
2020. jún. 13. 13:56
 7/7 Alex Fly ***** válasza:
Nagy probléma. Robbanni udyan valószínűleg nem fog, de szépen feszíti szét a szerkezetet - és pl. a kijelzők ezt nem igazán tolerálják... De az alaplap is mwgsínyli.
2020. jún. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!