Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhonet szeretnék venni....

IPhonet szeretnék venni. Barátaim le szeretnének beszélni róla. Azt mondják, hogy már nem menő. levan maradva? Androidos telefonok is már jók. Nem fagynak le pl.

Figyelt kérdés

2020. jún. 15. 22:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
81%

Nekem droidos mobiljaim vannak hosszú ideje. Előtte Symbian -os volt.


Kipróbáltam már iPhone -t (csak rövidebb időre), de az akkori középkategóriás androidos mobilom több szempontból is jobbnak tűnt. Az, hogy az iOS rendkívül zárt, számomra konkrét láblövésnek tűnt, illetve a bugyuta menüje és annak bugyuta működése... Falra másztam idegeben, mire megtaláltam olyan egyszerű dolgokat, amiket droidon egy pillanat alatt tudtam ide-oda állítgatni... A másik láblövés, vagy itt inkább már tökön lövés az volt, hogy (szabadban 1 falon át) ahol a még mindig középkategóriás droidos mobil 2 -esen 3 -ason "látta" a wifi -t, ott az iPhone azt se tudta, hogy van a közelben wifi... Na ez engem rendesen felbosszantott... Mi az, hogy egy csúcs mobil semmit nem lát a wifi -ből ott, ahol egy olcsó középkategóriás droidos 2, 3 -ason gond nélkül használja a wifi -t? Akkoriban még megszokásból is (Symbian után) hozzá voltam szokva, hogy Bluetooth -on bármivel lehet fájlokat cserélni... Na ezt az iPhone -al mai napig sem lehet megoldani. Meg sok más dolgot sem... Pl letöltök egy zenét egy weboldalról (nem szerzői jogvédett dologról beszélek, ami egyes oldalakról legálisan letölthető több formátumban is) és azt androidon simán használhatom csengőhangnak, berakhatom lejátszási listába, úgy hallgatom/használom ahogy kedvem tartja. iOS -en? Na ott nem. Ott külső eszköz kell ugyanehhez (de minek, ha a mai okostelefonok már jó ideje "zsebszámítógépek"?)... Engem ezek a zártságok (Symbian után) nagyon fel tudtak bosszantani. Akkor már inkább a droid.

Persze, androidos eszközök közt van kismillió, amit legyártani sem kellene, mert csak anyagpazarlás a készülék, mert nem jó semmire. Viszont vannak alsó- közép- felsőkategóriás (és ezek közé brékelt) kategóriák is. Logikus, hogy a minőségnek ára van. De vannak olyan gyártók, akik nem darabonként (hanem a mennyiségből) akarnak meggazdagodni. Így vannak ár/érték "bajnok" készülékek is. (Ami árához képest a leginkább megéri.) Illetve igaz az is, hogy hozzáértés nélkül hamar el lehet rontani egy androidos telót (amire az iOS -en azért nincs akkora lehetőség, mert olyan zárt, hogy mozdulni sem tudsz a rendszerben), viszont az is igaz, hogy az apple már jó ideje (kb. Jobs halála óta) nem fejlődik olyan ütemben, illetve más irányt vett, na és persze az is, hogy az iOS -el szerelt mobilok sem "megakaszthatatlanok"... Sőt, egyre inkább úgy tűnik, hogy az apple mobiljai kezdenek erősen elmaradni az androidosok mellett. Mind a hardver, mind a szoftver terén. És az sem igaz, hogy az iOS feltörhetetlen, vagy hogy nincs rá vírus. (Nemrég olvastam például azt, hogy az üzenetkezelő(i)n keresztül is lefagyasztható az iPhone...)


Mindent összevetve az utóbbi pár évben az iPhone lemaradt, viszont az androidos gyártók fejlesztenek egyre gyakrabban. A két szoftvernek egyaránt vannak előnyei és hátrányai is. De amit a legtöbb ember elfelejt: azonos évjárat; azonos árkategória kell az összehasonlításhoz. Illetve a legtöbb esetben a felhasználó a leggyengébb láncszem (platformtól függetlenül).


Konklúzió:

Kinek mi jön be, mihez van affinitása, milyen ökoszisztémát használ, aszerint más és más eszköz/rendszer lehet számára a megfelelő.


Én a droid mellett tettem le a voksom, mert elég egy eszköz (számomra) így minden feladatra. Úgy "játszok" a rendszerben, hogy nem érzem a karomon a bilincset, hisz ha valamit le akarok tölteni, azt letölthetem bárhonnan és úgy használom fel, ahogy nekem tetszik. A legelterjedtebb városi legenda a rohamos lassulás pedig nem érint, mert tudom kezelni az eszközt.

2020. jún. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
92%

én iphone 7 eset használok

elég tré barátaid vannak ha csak tárgyal tudnak flexelni

biztos kisgyerekek vagy nem tudom

amiket az előttem szólok irtak az mind igaz mert elolvastam mindet

talán 1-2 volt ami hülyeség de nem számít

köztudott hogy mindenki ugyanarrra használja a telót

zenehallgatás, böngészgetés meg közösségi média

én azt mondom erre bármelyik teló jó , mindegy milyet veszel

de ha hosszu távon akarod használni, mondjuk 4 év vagy több na akkor a zsebedbe kell nyulni mindegy h iphone vagy droid

láttam én már 3 éves samsung s8 at és én hidaltam le hogy te jóisten hogy ez milyen jól müködik

2020. jún. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

11 pont jol le írta az apple bajait ,kölcsönbe van nålunk 2019 ipad ,na ki tud akasztani rendesen ,ha azt kell hasznålni valami miatt vicc kategoria mikor egy adott oldal adott dokumentumåt nem tudja megnyitni,mig az androidos tabomon ugyan azt dokomentumot megtudom nyitni ,az androidos telefonomon is sőt pc böngėszöböl is megy .

vagy bluetooth keresztül nem lehet åtküldeni semmit ,nekem az ipad =buta tablet .

mondjuk ėn telefont sőt tabletett sem ugy vålasztok hogy mennő legyen ,hanem az ėn izlėsemnek ,szokåsomnak megfeleljen.

2020. jún. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!