Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért az a közvélekedés, hogy...

Miért az a közvélekedés, hogy az iPhone telefonok drágák?

Figyelt kérdés

90%-ban, amikor példát akarnak felhozni drága telefonkészülékre, akkor az iPhone-t említik.


Konkrétan a legdrágább Apple telefon (11 Pro Max) is fele annyiba kerül (nyilván, ettől még nem lesz olcsó, csak olcsóBB), mimt a Huawei, a Samsung, vagy a Xiaomi telefonjai.

Az egykori, 5-6 milliós Vertukról ne is beszéljünk, az sosem vált közbeszéd tárgyává.


2020. jún. 28. 12:22
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

*Huawei, Samsung vagy Xiaomi csúcskészülékei


Így helyes a mondat, nyilván nem az alsó- vagy középkategóriájukra utaltam.

2020. jún. 28. 12:23
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Eszt szojták meg, multkor a Huawei 1milliós telefon jekentett be a Sony Samsung is 4-5ksat...


Tehát vannak itt már tôbben is.

2020. jún. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
85%
Mert az iPhone vezette be a drága telefonokat. Mikor a Samsung és a Huawei még 300 fölé nem ment egyáltalán, akkor az Apple előrukkolt az iPhone X-szel, amiből a nagyobbik tárhely 435 ezer volt. Aztán az emberek jelentős része csak erre emlékszik, és az nincs meg bennük, hogy azóta már az összes többi nagy gyártó is átlépte a bűvös 400 ezres határt.
2020. jún. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim válasza:
52%
Mert az emberek hülyék és könnyű megfejni őket. Pláne, hogy az emberek 90%-ának semmi szüksége csúcstelefonra, egy régi gomboshoz sem értenének. Eddig nem találkoztam senkivel, aki értett volna a telefonjához a környezetemben. Tele szeméttel, tele memória, belassulva, vírusosan, stb. Csak ugye kell az okostelefon, hogy nyomják a reklámokat eléd akkor is, ha éppen az erdőben sétálsz. Én egyike voltam aki egész jól kihasználtam, de a legutóbb vásárolt A40 óta még csak nem is játszok rajta. Egy számítógép sokkal kényelmesebb és élvezhetőbb. Ha máshol vagyok meg azért vagyok máshol, mert dolgom van és nem telefont nyomkodni megyek el. Kicsit eltértem a témától, de ez a véleményem. Régen tökéletesen elvoltunk SMS-ezéssel, de mindig kell valami új, amivel lehúznak és tolják a reklámot eléd. Mert mi szüksége van az embernek okostelefonra? Régen is megvoltak nélküle. régen? Pár éve. F/33
2020. jún. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Értem, mire gondolsz, de teljes mértékben azért nem értek egyet. Az értelme - avagy értelmetlensége - a felhasználáson múlik.


P40 Pro-t használok,ez nekem kivált egy egyszerűbb fényképezőgépet, tükörreflexest azóta nem cipeltem magammal sehova, mióta megvan. Nyilván nem egy szint, de remek kompromisszum.

Online, elsőrangú GPS-ként funkcionál, a kocsiban azóta nem nyomtam be a beépített szoftvert.

Nagyszerű zenelejátszó, a Spotify által az összes kedvenc podcastem ott van, frissen és online.


Szerintem remek eszközök, arról már nem a technológia "tehet", hogy sokan irreálisan a rabjává válnak és szemetet fogyasztanak általa.

2020. jún. 28. 12:50
 6/31 anonim ***** válasza:
72%

Mert nem mindegy, hogy 400.000-ért 512GB tárhelyet, 8-12 GB RAM-ot, stb kapsz, vagy egy almát a hátlapon.


Normális kiváló telefont lehet kapni 100-150e között is (nem csúcs de bőven elég) , amíg az Apple csak "drága" készüléket gyárt. (Az olcsóbb kerül annyiba, mint másnál a flaghip.)

2020. jún. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
41%
Tény, hogy drágábbak valamelyest az iPhone-ok. De vegyük már számításba azt is, hogy hány évig kapnak frissítést a telefonok? :) Az iPhone 6s sem mai telefon már, legalább 5 éves, és még mindig megkapja a legújabb szoftverfrissítéseket. Ezt igazából nem tudnám elmondani a konkurenciákról. Galaxy S8-am volt, mielőtt almás lettem. Az S8 ha jól tudom 17'-es megjelenésű, de már azt hiszem tavaly kiesett a frissítésekből, mindemellett rengeteg kínja volt a telefonnak. Egyébként meg mindenki azt vesz, amire telik neki. Ha valakinek iPhone 11 Pro Max-ra telik, hát vegye meg. Nem értem mi értelme ezeknek a vitáknak, hogy melyik a jobb... Mindenkinek más jön be, ezért értelmetlenek ez az Android vs. Apple, vagy akár az Intel vs. AMD viták.
2020. jún. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy nem jók az iPhone-ok.


Frissítés, oké ez tény, az Apple tovább frissíti a telefonokat, az már más kérdés, hogy pont ebből lett egy "lassítás-botrány"


De véleményem szerint kinek mi vált be.

Akinek megéri a plusz pénzt az, hogy tovább legyen támogatva, az vegye meg.


De az emberek 90%-a úgyis lecseréli 1-2-3 éven belül a telefonját, akkor meg már ugyan mindegy, hogy még 3 évig jön rá frissítés....


De ismétlem, kinek mi vált be.

Van aki erre esküszik, van aki arra..


iOS vs. Android.

Windows vs. Linux

Intel vs. AMD

Nvidia vs. AMD (Ati)

Canon vs. Nikon


Lehetne sorolni, végtelen a lista, de értelme sem sok van az effajta "háborúzásnak"


Attól, hogy én nem szeretem az iphone-t (használtam, de nem vált be),attól még NEM mondom, hogy "sz€*#::"-€"

2020. jún. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
76%

“Mert nem mindegy, hogy 400.000-ért 512GB tárhelyet, 8-12 GB RAM-ot, stb kapsz, vagy egy almát a hátlapon.”


Meg 5 évnyi szoftvertámogatottságot, meg a legstabilabb, legjobban optimalizált rendszert, a legjobb videózási képességeket, biztonságos használatot stb. Egy androidos rendszert használó gyártó is elkér 350-400 ezret, sőt akár félmilliót is az aktuális csúcskészülékéért, csak ott egy nyílt Oprendszert kapsz, amit bárhogy optimalizálnak, nem lesz olyan gördülékeny hosszútávon, mint az iOS, ezen kár is elkezdeni vitatkozni, mert előre tudom, hogy lesz, aki elkezdi majd, hogy márpedig az android is ugyanolyan gyors, pedig nem az! Hosszútávon végképp nem. Az adatkezelés is sokkal biztonságosabb iOS-on. Az meg vicc, hogy iPhone-nál azzal jönnek, hogy kevesebb magos procija van, meg kevesebb ram, amikor az így is sokkal jobban futtatja az optimalizáltság és a zárt rendszer miatt. A tárhelyeől meg annyit, hogy a 64 gb sok embernek elég, akinek nem, annak havi 300 Ft-ért van plusz tárhely lehetőség iCloudon, vagy a 128 GB-s változat. A csúcs androidosok közül is akad olyan, amelyik fix 128 gb tárhellyel indul és nem bővíthető újabban a többségük.

2020. jún. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

7-es,

Itt szó nem volt ilyen vitáról.

A páromnak 11 Pro Max-ot vettem, én Android párti vagyok, P40 Pro-m van.

Ízlések és pofonok.



"Az olcsóbb kerül annyiba, mint másnál a flagship".

NEM. Erre a tévhitre keresem a választ. Jóval drágább, konkrétan duplája a Huawei, a Samsung, de még a Xiaomi csúcskészüléke is.


Szerettem volna Huawei Mate Xa-t a p40 pro helyett, de 1 milliót már messze nem költöttem volna egy telefonra.

A barátnőm csúcs Apple-je a fele alatt (!) volt.

2020. jún. 28. 13:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!