Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti is úgy látjátok hogy Mo-on...

Ti is úgy látjátok hogy Mo-on az általános közvélekedés szerint a gyerekek ellátása az anya dolga kizárólag?

Figyelt kérdés

Tehát anya dolga pl. pelusozni, fürdetni, altatni stb, bármi ami gyerekkel kapcsolatos, apa meg max annyit csinál hogy játszik velük?

Hétvégén voltunk családi ebéden a férjeméknél és valahogy szóba került hogy nálunk az esetek többségében a férjem szokott fürdetni (2 és 4 évesek a lányaink), persze a végén én is bemegyek törölgetni, öltöztetni őket stb., erre sógornőm kiröhögött hogy ez milyen már, hiszen az a nő dolga, és anyósom szerint is ezt általában a nők szokták csinálni, főleg ha lányok...

Én viszont úgy gondolom, hogy manapság már nincs olyan hogy ez vagy az kizárólag a nő dolga, szerintem a férfinek is van két keze, tehát ki tud cserélni egy pelenkát stb. Én azt hittem hogy manapság már nem a középkorban élünk, és tök alap az, ha a férfi segít, mégis azt látom hogy ha körbenézek az ismerősök között, hogy minden a háztartás és a gyerekek körül a nő dolga.

Nyilván vannak kivételek, meg itt gyakorin én is sok olyan választ olvastam már hogy ennyit meg annyit segítenek a férjek, mégis a közvélekedés másról árulkodik, de erre csak most jöttem rá, eddig nem gondoltam volna hogy az én felfogásom "extrém"nek számít.



2016. márc. 29. 14:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem itthon is csak azok gondolják így, akik rendkívül buták és szűk látókörűek... Ez egy többszáz éve túlhaladott felfogás...
2016. márc. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ez attól is függ, az apuka mit és mennyit dolgozik. Ha holt fáradtan esik haza, nyilván nem várom el, hogy fürdessen, pelenkázzon.

Nálunk volt ilyen is, olyan is. Sokáig ő fürdette a három gyereket, de pelenkázni nagyon ritkán állt neki.

2016. márc. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem extrém a szemléleted. Ez nagyban függ a férfi neveltetésén, intelligenciáján, empátiáján. Szerencsére a férjem a gyerek körül mindenben segít, ha kell. Pelenkáz, etet, altat. A fürdetés meg kifejezetten az övé. Viszont a háztartás szinte teljesen az enyém. Ne foglalkozz azzal, hogy ki mit mond, a lényeg, hogy ti megtaláltátok a számotokra megfelelő egyensúlyt.
2016. márc. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Mi a párommal megbeszéltük, hogy fele-fele arányban gondoskodunk majd a fiunkról amikor már itt lesz. Persze napközben, amikor ő munkában van én gondoskodom róla végig, de amikor mindketten otthon vagyunk, akkor ő is ugyan úgy ki fogja venni a részét a nevelésből. Ezt a család (anyukám, nagymamám) valamiért "extrémnek" gondolták, ők úgy gondolják, hogy a férfi dolga a munka, az hogy eltartsa a családot, és nekem kéne mindig egyedül gondoskodnom a fiunkról. És sokan így gondolják, főleg az idősebbek.
2016. márc. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
98%
Az én környezetemben is van, aki így gondolja pl sógorom, de a legtöbben úgy gondolják, hogy apuka is kiveheti a részét és ki is veszi. Sőt a környezetemben egyre több apuka van gyeden, pl a férjem is a fiunk nyolc hónapos kora óta gyeden van és ismerek még kapásból 5 ilyen apukát. Mondjuk az én családomban régen is kivették az apukák a részüket mindenből, sőt a férjem családjában is így szokás, az apukája egyedül nevelte fel őt és a testvérét, mert valaskor neki ítélte a gyerekeket a bíróság, így még inkább nem értem egyébként sógorom gondolkodását, de ő amugyis furcsa alak.
2016. márc. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Exem elment dolgozni és mellé hazaért,leült a hátsójára. Itt befejezte apai és férfiúi teendőit.El is hagytam őt.

Itt van párom,lányom velem/velünk él.Én jelenleg itthon,elküldtek a munkahelyről amiért a kicsi beteg lett és elsőnek itthon maradtam vele.Most jön a kistesó is,12 hetes vagyok.Párom reggel fél7-kor elmegy,fél5-re hazaér és mosogat,porszívózik,rendet tesz,mert nekem majdnem mindig hányingerem van.Fürdésnél is segít,mert nem esik jól emelni már ki a lányomat,bár többségében én csinálom azért,mert párom vacsit készít olyankor.Főz is,süt és bármit megcsinál szó nélkül ha látja,rosszul vagyok.

De azt már kijelentette bármit megcsinál majd,csak pelenkázni nem fog. És bármit meg is fog,mert ismerem,és pelenkázni is tuti fog majd,csak most van megrettenve,mert életében nem pelenkázott még.

NEm lennék olyan férfival többé,aki semmit nem csinál otthon,mint exem.

2016. márc. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sógornőméknél az apuka tanító, tehát amikor pl. iskolaszünet van elég sok szabadideje van, de náluk pl. ott van két nagymama is segítségnek, lehet azért is alakult így hogy a pasi max játszik vele.

És persze nem úgy értettem, hogy ahol reggel 6-tól este 8-ig dolgozik a férj az utána még pelenkázzon, hanem mondjuk átlag irodai munkaidő 8-tól 5-ig, amikor a hétvége szabad. Ráadásul a mai világban a nők is ugyanúgy dolgoznak, mégis az övék minden feladat.

2016. márc. 29. 15:39
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs olyan, hogy kinek a dolga. Viszont az én férjem keveset van itthon, mikor meg még nem dolgoztam, főleg nekem jutott több időm a gyerekek körüli teendőkre, hiszen ezért voltam otthon velük. Időben tehát érthető és logikus, hogy ez így van. De jó, ha egy apa kiveszi a részét, amiből csak lejet, minden szempontból. Az én férjem is szívesen fürdet, etetett, pelenkázott, csak kevesebbet, mint én.
2016. márc. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
19%
amig otthon vagy anyakent az a "munkad" hogy ellasd a gyereket. en nem varok a ferjemtol ebben segitseget 10 ora melo es 2 ora utazas utan. mas kerdes hogy onkent is segit sok mindenben. de en nem varom tole. az o dolga az hogy eltartson amig en nem tudom magunkat eltartani. de abban maximalisan elvarom hogy jol teljesitsena. ha ejjelente 4szer kel a gyerekhez nem fog.jol teljesiteni
2016. márc. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Felénk ebbol nincs gond, egyik család sem problémátok ezen, pedig mindenben segit...

Az éjszakai keleseket nem vártam el, de ha a gyerek üvöltött pár éjszakát arra ugyis felkelt o is... Pelenkazni annyira nem szeretett, de ha epp mast csináltam megoldotta...


A furdetes az apas program viszont, 2 lányunk van újszülött es 3 eves..


Házimunkában is segit, de en meg koran visszamentem dolgozni...

2016. márc. 30. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!