Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért az a közvélekedés, hogy...

Miért az a közvélekedés, hogy az iPhone telefonok drágák?

Figyelt kérdés

90%-ban, amikor példát akarnak felhozni drága telefonkészülékre, akkor az iPhone-t említik.


Konkrétan a legdrágább Apple telefon (11 Pro Max) is fele annyiba kerül (nyilván, ettől még nem lesz olcsó, csak olcsóBB), mimt a Huawei, a Samsung, vagy a Xiaomi telefonjai.

Az egykori, 5-6 milliós Vertukról ne is beszéljünk, az sosem vált közbeszéd tárgyává.


2020. jún. 28. 12:22
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
77%

Ezek az iPhone témák általános velejárói. Valamiért frusztráltság tör elő az emberekből, ha az iPhone szó megjelenik egy kérdésben, ha az ár is szerepel mellette, az pedig duplán rátesz egy lapáttal. Nem tudom, miért fáj egyeseknek, hogy valaki iPhone-t használ, pláne, hogy igyekeztem több hozzászólásban is kifejteni, hogy miért éri meg ennyiért is. Reagáltam több bullshitre is, de némelyik frusztrált lepontozott. Semmi baj, így is 40-en belül vagyok a top válaszolók közt elektronika témakörben, és több, mint 76%-ban hasznos válaszokat adok.


"Gondolom aki itt mindjárt elélvez az iphonetól, az csakis 20 millás kocsiba hajlandó beszállni. Mert 3 milláert csak a primitívek vesznek autót."


Nem, senki nem élvezett el az iPhone-tól, ezt csak a te elméd látja bele a dologba a frusztráltságod és a kisebbségi komlpexusod miatt, és nem az a primitív, aki 3 milláért vesz autót, hanem az, aki ilyen hozzászólásokat hány ide.


Részemről kérdés lezárva, mellesleg kérdező: neked nem tetszik, hogy nem a kérdésre válaszolt a többség, miközben a kérdésed valójában értelmetlen és nem lehet másképp választ adni rá, csak ha kielemezzük, hogy mi is az az annyi, és ehhez elengedhetetlen szembeállítani az androiddal.

2020. jún. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Nem önmagában az ár a probléma, hanem a versenytársakhoz képest rossz ár-érték arány.

Ami pedig azt illeti, az Apple mindig is szerette túlárazni a termékeit. Amikor az első komolyabb sikert arató terméke, az Apple II megjelent, már akkor is a hasonló képességű konkurens termékek árának kétszeresét kérte el érte. Ez a szokása pedig azóta is megmaradt. Én a '90-es években dolgoztam Macintosh-sal. Nem mondom, hogy rossz gép lett volna, bár nekem megkönnyebbülés volt visszatérni a Windows kétgombos egerére. (A Macintoshnak egygombos volt.) Nem éreztem azt az Apple-fanok által említett teljesen más élményt, tudásában és paramétereiben tök ugyanolyan volt, mint akármelyik másik korabeli PC. (Sőt...) Csak épp az ára volt jóval magasabb.

De akármelyik termékkategóriát nézzük: notebook, tablet, telefon: az átlag közép-felső kategóriás termékeknél ugyanazt a teljesíményt és minőséget a konkurenciánál kb. feleannyiért meg lehet kapni. Az, hogy ki mennyire pofátlan a csúcskategóriás termékek lefölöző árában, az egy más kérdéskör. Elsősorban nem emiatt tartják drága termékeknek az Apple-cuccokat. Hanem azért, mert a "normál" kategória is méregdrága.

Az meg megint egy más kérdés, hogy érdemben ki mennyit használ az eszköz funkcióiból.

2020. jún. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
40%

"Nem tudom, miért fáj egyeseknek, hogy valaki iPhone-t használ"

Nem fáj.

De ne képzelje ettől többnek magát.

Ennyi.

2020. jún. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
84%
Senki nem képzeli többnek magát, legalábbis a 90% biztos nem. Aki szerint egy átlag iPhone felhasználó többen érzi magát attól, hogy iPhone-ja van, valójában legbelül ő érezheti magát kevesebbnek valamiért. A saját problémákat meg nem másokra kellene kivetíteni. Nyugodtan lepontozhattok, mint ahogy egy két válaszomat tettétek, ettől függetlenül a top listán egyre előrébb vagyok, már 30-on belül, és egyre nagyobb százalékban adok összességében hasznos válaszokat.
2020. jún. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként ez olyan hülyeség, hogy valaki többnek képzeli magát, mert iPhone-ja van... Mintha a többi márkából származó telefonok tulajdonosai között nem lenne ilyen. Van aki egy Samsungra veri magát, mégsem általánsosítanak, hogy minden Samu felhasználó többnek érzi magát tőle. De bezzeg, ha 100-ból 1 iPhone tulaj teszi mind ezt, akkor már a többi 99 is biztos ilyen. Nem értem miért van ez, de kifejezetten bosszant.
2020. jún. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Annyira kisstílű és meddő ez a téma...

Ki a fene érezné magát "többnek" egy szaros telefontól?!

Egy ügyes szakmunkás megkeresi egy hónapban 2-3 darab árát a legdrágábból a mai munkadíjak mellett. Szalagmunkások között lehet, hogy státusz egy telefon, de azért ne az legyen a mérce.

Könyörgöm, nem egy szalonból kihozott S Mercedes-ről beszélünk, vagy egy 40 000€-s Rolex-ről...

Telefonok terén státuszt legfeljebb anno a Vertu jelentett a 6 milliós árakkal, semmi más.


A kérdés még mindig annyi volt, hogy az emberek fejében miért az iPhone "a drága" telefon, amikor az Android-os top konkurensek konkrétan 2x (!) annyiba kerülnek, mint a legdrágább Apple.


Erre kaptam is válaszokat:


- Ár/érték arányban drága, mert ugyanaz a tudás Android-ban olcsóbban is megkapható. (itt indult a vita)


- Azért, mert az alsó kategóriába nem gyárt az Apple, így aki olcsó telefont keres, szembesül azzal, hogy van sok-sok Android-os (hiszen pl. a Huawei konkrétan 20 000-től 1 000 000 forintig kínál készülékeket), viszont nincs Apple telefon.

2020. jún. 29. 13:01
 27/31 anonim ***** válasza:
60%
Az autós részlegben is megfigyelhető ugyanez. A BMW nem gyárt néhány milliós autót, a Volkswagen viszont igen. Ellenben mindkét gyártónál van 25 milliós járgány is. Az új SE már így is durva, hogy 130 ezres (igen, nálunk 180 ezres, de attól még nem annyi az alapvető értéke) telefon létére megkapod a világ legjobb processzorát, mi kéne még? Az Apple egy premium márka, de 30 ezerért nem kapsz prémiumot, ahogyan új prémium autót sem kapsz 3 millióért.
2020. jún. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
60%

"Ki a fene érezné magát "többnek" egy szaros telefontól?!"

A szomorú igazság az, hogy összesen kettő iPhone-felhasználót ismerek, akik ne lennének a telefonjuktól elszállva. És nem, nem egyszámjegyű az almafont használó ismerőseim száma.


"Egy ügyes szakmunkás megkeresi egy hónapban 2-3 darab árát"

Igen, ha az a szakmunkás Németországban dolgozik 3 állásban, vagy ha véletlenül az ölébe hullott nagypapa jól bejáratott cége. Arról ne is beszéljünk, hogy egy szakmunkásnak sincs ingyen a lakhatás, étel, villany, víz.


"A kérdés még mindig annyi volt"

Megkaptad a választ.

2020. jún. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Hívj át egy asztalost, klímaszerelőt magadhoz egy délutánnyi munkára (minden eszközt biztosítva neki), majd fizesd ki a 20 000 forintot, amit kér! (Természetesen 2 hét után, ha odaért.)

Miközben csinálja a dolgát, hallgasd meg, hogy hol volt délelőtt és még tőled gyorsan hova megy.


Utána kérdezd meg magadtól, hogy Németországban vagy-e... :)

2020. jún. 30. 10:50
 30/31 anonim ***** válasza:

Hm, az asztalost tudom igazolni, hogy nem keres olyan jól, mint ahogy elképzeled. Igaz, még csak 1 hónapja van meg a szakmám, de a gyakorlati helyemen sokat beszéltem a dolgozókkal. Mind mondták, hogy folytassam más területen a pályafutásom, mert nem éri meg. Ők kb. 1 hónap alatt jó, ha egy iPhone SE 2020 árát megtudják keresni, de azt is csak akkor tudnák megvenni, ha a teljes ahavi fizetéstüket rááldozzák.

Igaz eltértünk ezzel a tárgytól kissé ismét, de nem hagyhattam szó nélkül ezt a túlzást.

2020. jún. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!