Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az iPhoneok igazából túlárazot...

Az iPhoneok igazából túlárazott telefonok?

Figyelt kérdés
Néztem, hogy az iPhone xr 200 körül van, de csak 3 GB RAM van benne, egy hátlap kamera ami csak 12mpx, kinézetre sincs semmiféle különleges kinézete.

2020. dec. 29. 09:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
43%

Azok rinyálnak hogy drága akiknek nincs egy fillérjük sem.

Na és miért nincs pénzük?

Mert elisszák, elcigizik!

Ha 1 éves cigipénzedet összerakod, vehetsz belőle ájfónt és még a tödődet sem fogod kiköpni reggelente. :)

2020. dec. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
69%

11-es: Azért ez csak a cigisekre igaz. Amúgy meg részben egyetértek a kijelentéseddel, mindig olyanok prédikálnak arról, hogy minek vesz valaki 800€-s telefont (jobb esetben több évre), aki több 100€-t évente elcigizik és/vagy eliszik. De ott a másik réteg, akinek nincs olyan munkahelye, ahol jól lehet keresni, de azokat meg nem értem, hogy miért zavar az, ha valaki megveszi.

Viszont valóban minden felsőkategóriás telefon túlárazott, ez szerintem nem vita tárgya. Mondom ezt úgy, hogy iPhone 12 mini-m van. Apple vonalon legalább kapsz 5 év támogatást a pénzedért, droidon csak 2-t (vagy 1-et).

2020. dec. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 senior10 ***** válasza:
38%

11-es ez azért csak részben igaz amit írsz. bőven ismerek olyanokat (magamat is ide sorolom) akik gyakorlatilag simán megvehetnék ezeket a csúcsárazású készülékeket mégsem teszik. És hogy miért, mert attól, hogy anyagilag megengedhetnék maguknak még nem szeretik ha hülyének nézik őket.

Viszont vannak azok akik éppenhogy, de meg tudják és meg is fogják venni, mert azt hiszik, hogy ettől lesznek valakik. hidd el baromi mulatságos tud lenni, amikor valaki menőzik a csúcstelóval, miközben az előző hónapban tőled akart kölcsönkérni, mert ki kellett hívni a fűtésszerelőt.....

2020. dec. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
56%

13-mas: azért a második példa szerintem egyáltalán nem gyakori.

De az első fele a válaszodnak, hogy hülyének néznének szerintem erős túlzás. Senkit nem érdekel, hogy kinek mije van. Nyugaton pedig teljesen más a helyzet, mint itt.

Amúgy 12-es voltam.

2020. dec. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 senior10 ***** válasza:
56%

14-s

A második példa az sajnos gyakoribb mint gondolnád. Kifelé mutatják, hogy milyen fasza minden, közben meg hó végén meg már számolják az aprót a tesco-s zsömlére meg párizsira. Ezt nyilván nem reklámozzák a külvilág felé.

Miért lenne erős túlzás? a mai cégek csak a profitot nézik. ha valami fogy 800 euroért is akkor miért adnák 700-ért? profit a lényeg semmi más.

2020. dec. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ezt kicsit félreértelmeztem. Nem szóltam.
2020. dec. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
82%

Bármi értelmeset mond az ember csak a lepontozás mén... szüljetek farfekvéses sünt! :D

Ezért mondtam, hogy troll, provokatív a kérdés...

2020. dec. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Alex Fly ***** válasza:

Hogy túlárazott-e, az szubjektív fogalom. De az biztos, hogy az Apple is a profitmaximalizálásra törekszik, nem véletlenül árazzák a készülékeiket úgy, ahogy...

És sokan arról is megfeledkeznek, hogy egy iPhone esetében sem a puszta hardvert kapják, hanem a szoftvert és mellé egy rahedli szolgáltatást is, amely komoly összegekbe kerül és amelyre a többi gyártó nem költ dollármilliókat, hanem imgyenesen licenceli -ami a végfelhasználói áron is meglátszik...

2021. jan. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!