Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nos, jól cselekedtem?

Nos, jól cselekedtem?

Figyelt kérdés

Szép estét, remélem mindenki jól van. Elmesélném ismét az esetem, hátha esetleg segít valakinek ez, vagy én kapok választ hogy vajon ez miért történhetett.

Szóval küldtek egy linket instán, én pedig bemásoltam a safariba. :)

Ezáltal azt mondták hogy feltortek, de aztán egy személy megnyitotta nekem a linket és mondta hogy sima kép ártalmatlan webhelyen.

Tudnátok nekem mondani példát hogy néz ki egy hackes link? Sima kép nem az, nem? Kérlek senki ne linkeljen ide be hacket, csak aki ért hozzá vagy volt már vele hasonló mondja el hogy hogy néz ki..

Egyébként az illető azt állította hogy ezáltal feltörte a kamerám, és mindenem.. és az egyetlen valós információ amit megadott az az ip címem, azt tényleg tudja.


2021. jan. 9. 02:48
 1/5 A kérdező kommentje:

Jól cselekedtem?

Értsd: csináltam egy gyári vissza állítást jelszót váltottam mindenhol és bekapcsoltam a kétlépéses hitelesítéseket.

2021. jan. 9. 02:49
 2/5 A kérdező kommentje:
Mindenhol ugyan azt a jelszót használtam ezelőtt, de mára már mindenhol más és bonyolultabb hosszabb jelszavak, ezt mindenki jegyezze meg és nem árt hónaponta cserélni. Annyira idióta vagyok, még mindig rettegek.. de reménykedem hogy valaki ír ide ezek után is egy választ amelyben megfogalmazza hogy felesleges félnem. Tudni illik, pánik beteg vagyok.. és paranoniás is egyben, szinte már orvosi kezelésre szorulok
2021. jan. 9. 02:50
 3/5 Argloss ***** válasza:
100%

Nincsen általános kinézete az ilyesminek.

Ha meglátogatsz egy oldalt, akkor annak a tulajdonosa látni fogja az ip címedet, milyen böngészővel érkeztél stb. Ezeket szoktál arra használni, hogy megijesszenek és fizess, vagy rávegyenek, hogy telepíts valamit ami ténylegesen problémát okoz.

Lassan egy hónapja ezen pörögsz. Ellopták a házat a fejed felől? Duplázódott bármilyen számlád? Nem? Akkor valószínűleg nem történt semmi.


Ha nagyon biztonságban akarod tudni a fiókjaidat, akkor használj kétfaktoros hitelesítést, lehetőség szerint hardveres kulccsal (pl. yubikey), vagy telefonos hitelesítős alkalmazással. (ne SMS alapút használj, az nem eléggé biztonságos)

2021. jan. 9. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"szinte már orvosi kezelésre szorulok"


Nem szinte. Kérj segítséget!

2021. jan. 9. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el, sok ideje ezen lovagolsz, csak az IP címed kaphatta meg, azzal meg jóformán semmit sem ér.

2021-ben nem így működik egy modern böngésző, hogy megad minden jogot egy oldalnak.

2021. jan. 9. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!