Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone 12 Mini jó telefon...

Iphone 12 Mini jó telefon lenne ha sokáig nem szeretném lecserélni?

Figyelt kérdés

Ezt néztem ki mint új telefont amit megszeretnék majd venni idén.


-Szeretek sokat fényképezni, főleg természeti képeket meg selfieket is.

-Sok zenét szeretnék majd rátölteni.

-Sok alkalmazást is használni szeretnék főleg játékokat.

(Candy Crush, Bejeweled, Slendrina, Granny, Pinterest, Facebook, Spotify, Shazam és a többi.)

-Méretben szeretem a kis telefonokat, mivel úgy kényelmes egy kézben és kicsi a kezem..

-Színben sok a választék ami fontos, mert nem szeretnék leragadni az átlagos fekete-fehér kombinációnál :) (zöldet vagy kéket néztem ki)


Nem tudok dönteni sajnos a tárhelyt illetően, mivel a legtöbb belső memóriás telefonom is csak 16 gb volt így hamar megtelt. 128 lenne megfelelő de akkor már nem sok választ el a 256-tól hogy sokkal több legyen, mert tényleg sok cuccot szoktam rátölteni a telefonomra :D. Bár úgy már több mint 300.000 lenne és kicsit soknak tartom de nem annyira.

Mindenképpen szeretném legalább 4-5 évig használni csere nélkül.

Szóval szerintetek ilyen elvárásokhoz jó lenne ez a telefon?

Ja és milyen boltokban lehet venni ilyet ahol mondjuk segítenek rátenni a fóliát meg ilyesmi? Én ebben béna vagyok, mer régen mindig buborékos maradt.

Meg láttam, hogy nincs hozzá töltö, meg jack. Na én mindig jack fülest használtam ami nem agyba bedugós hanem simán behelyezős lapos és ennél gondolom valamilyen "lightning?", mennyire lesz fura megszokkni ezt a fajta fülest? Töltőt meg külön kell venni hozzá?


Pénzem van rá, mert rég van 1 millió forintom félretéve csak nem tudom mennyire éri meg ez a 300.000 érték egy telefonért bár láttam sokkal drágábbakat :D...



2021. febr. 9. 22:44
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
71%

"Szóval szerintetek ilyen elvárásokhoz jó lenne ez a telefon?"

szerintem abszolút megfelelő


"Na én mindig jack fülest használtam ami nem agyba bedugós hanem simán behelyezős lapos és ennél gondolom valamilyen "lightning?", mennyire lesz fura megszokkni ezt a fajta fülest?"

tudsz venni jack-lightning átalakítót, ha a régi fülesed szeretnéd használni, egyébként nincs semmi gond az earpodssal


"Töltőt meg külön kell venni hozzá?"

bizony, USB-C töltőfejre lesz szükséged.

de ha van otthon egy régebbi USB-A töltő és hozzá való USB-A - Lightning kábel, az is tökéletesen megfelelő a célra.


"mennyire éri meg ez a 300.000 érték egy telefonért"

szerintem semennyire, ugyanezeket meg tudnád oldani egy 180e-s SE 2020-al is, de ugye ez csak személyes vélemény. ha neked tetszik, pénzed van rá, akkor vedd meg.


"Ja és milyen boltokban lehet venni ilyet ahol mondjuk segítenek rátenni a fóliát meg ilyesmi?"

Szerintem nincs olyan bolt, ahol elhajtanának, ha megkéred őket, hogy helyezzék fel az üvegfóliát.

(egyébként későbbiekben ajánlom az aliexpressről való rendelést, kb 1000 forintból be tudsz szerezni 3 db üvegfóliát az itthoni 6000 helyett)

2021. febr. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:

1.Köszi.

Alieexpresshez azt hiszem paypal meg ilyen kártyák kellenének ami nekem sajnos nincs így nehézkes lesz de gondoltam már erre.

Régi töltőm van ami volt a 4s meg 5shez csak nem tudom az milyen típus :D.

Mondjuk ha épp médiamarktban van az a szín ami kell vagy euronicsban ott talán feltennék nekem a fóliát? Bár ott még nem kérdeztem ilyet csak gsmben ezért kérdezem :)

Amúgy nekem tetszik nagyon is, csak élőben igaz még nem láttam. De majd keresek egy boltot ahol meglehet nézni őket így a színt is élőben tudom eldönteni.:D

2021. febr. 9. 23:17
 3/47 anonim ***** válasza:

"Régi töltőm van ami volt a 4s meg 5shez csak nem tudom az milyen típus"

teljesen jó


"Alieexpresshez azt hiszem paypal meg ilyen kártyák kellenének ami nekem sajnos nincs"

Egy sima bankkártyára van szükséged, semmi másra.


"Mondjuk ha épp médiamarktban van az a szín ami kell vagy euronicsban ott talán feltennék nekem a fóliát?"

biztosan, sőt asszem a médiában van ilyen speckó cucc, amit méretre vágnak neked

2021. febr. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:

Médiában dolgoztam egy kicsit, ott tuti raknak fel, elég magabiztosan :D

És a töltőt sajna meg kell venni hozzá, mivel

1. Type-c, sokkal gyorsabb az adat és energiaátvitel

2. Legrosszabb esetben is azt hiszem 18W-os szóval eszméletlen gyors (a korábbi apple toltofejekhez (5W) képest...)

3. Lehet venni 30W-osat is, talán egy 20,as... az még betonabb


Nekem 11 van, de nem a Type-c, hanem Lightning fajta, azt is ajánlanám és olcsóbb is, csak bazi nagy :D

2021. febr. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

3.Szuper.

Köszi, sokat segítettél.:D

2021. febr. 9. 23:26
 6/47 anonim ***** válasza:
100%

"ekem 11 van, de nem a Type-c, hanem Lightning fajta,"

nem kötekedni szeretnék, de azért ne keverjük a szezont a fazonnal, minden iphoneon lightning csatlakozó van, a type-c a töltőfejre vonatkozott

2021. febr. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

4.Köszi neked is.

Most már mindent tudok akkor és ez lesz az új telefonom.:)

Szerintem így megéri, mert új telefont szeretnék, iphone is lényeg, memóriát is megfizetem vele meg hát remélem gyors is lesz :D.

Régi iphone 5-ös telefonomon már a billentyűzet is alig töltött be betűket sajnos.

2021. febr. 9. 23:34
 8/47 anonim ***** válasza:
100%

#6 nem vettem annak, igazad van, ebből a szempontból benéztem, de nem is a bemeneti portra gondoltam. :D

Jöttek ki uj 11-es típusok, amik Type-c-sek. Nem plusz információ kent akartam megemlíteni, csak megjegyeztem, hogy milyen van nekem, esetleg ha akarna kérdezni valamit a kérdező azzal kapcsolatba :D

De nem is akarom szaporítani a szót, a lényeg, hogy hasznos volt a kommentem egy része számára :)

2021. febr. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
81%

Gondold meg a 11 Pro-t.

Hasonló dilemmám volt mint neked, én a 11 Pro és a 12 (nem a Mini hanem a normál) között dilemmáztam. Végül 11 Pro 256-ot rendeltem. Olcsóbb volt mint a 12, és a kérdés valami olyasmi, hogy tavalyi modellévű Mercedest vagy idei modell Opelt akarsz-e inkább. A Pro széria kamerái mindig sokkal jobbak, ha sokat fotózol akkor neked mindenképp érdemes lenne a Pro.

Szóval ma rendeltem meg a 11 Pro 256-ot a Telenornál, 22*13.499 Ft a készülék, a legkisebb (XS+) előfizetéses tarifacsomag mellett. Szerintem ennyit nagyon megér, most esett le az ára, pár hete még jóval drágább volt. Így olcsóbb lett mint egy sima 12, és szerintem jobb telefon is, kamerában mindenképp.

Ja, és a 11 Pro-hoz még a töltő is jár, ráadásul a 18 wattos nagyobb töltő jár a Pro-hoz. Ez újabb 8 ezer megtakarítás.

Gondold át, számold át. Szerintem a 11 Pro 256 jobb vétel most.

2021. febr. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés.

Új sim kártyát szeretnék majd az új telefonomhoz, mivel a régim amúgy is ritkán érzékel meg le akarom cserélni egy ideje egyéb okok miatt, azt ha veszek előtte akkor segítenek azt is beüzemelni a telefonba? Ja és az új itunes meg icloud fiókot azt meg gondolom itthon ráérek igaz? Vagy amikor megveszem akkor kikapcsolt állapotban kapom meg? Rég vettem iphonet, ezért bocs ha hülyén kérdezek valamit.:)

2021. febr. 9. 23:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!