Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nem túlzás ez kauciónak?

Nem túlzás ez kauciónak?

Figyelt kérdés
Venni akartam részletre egy telefont. Az előfizetéssel amivel kiakartam hozni 290 lett volna, mivel ez az első előfizetésem ezért kauciót számoltak fel a telefonra, ami 240 lett volna. 22 hónapos részletre akartam kihozni. Ennyi erővel azt is mondhatta volna a csávó, hogy nekem nincs részletfizetés. Most, ha zsebből nem tudok kifizetni 290-et hirtelenjében, akkor 240-et kitudok majd?? Szerintem a telefon fele, max 150k bőven elég lett volna. Ezzel csak én járhatok rosszul. Ha nem fizetem a részletet, akkor letiltják a telefont és rámküldik a zsarukat, ha meg fizetem és összetöröm, akkor meg ugyanúgy kell fizetnem a törlesztőrészletet. Szerintem kauciónak elkérni valami árának a 80%-át kicsit vicces dolog...

2021. júl. 5. 18:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%
Telekomnál dolgoztam, akkor kellett részletfizetésnél ilyen nagy összeget fizetni, amikor az adott ügyfélnek még nem volt előfizetése, vagy még nem volt elég ideje mobil, vagy otthoni előfizetése.
2021. júl. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Ez az első előfizetésem. Eddig kártyás csomagom volt szüleim nevén.
2021. júl. 5. 18:36
 3/29 A kérdező kommentje:
De szerintem ez akkor is túlzás. Majdnem 2 havi túlóra nélküli fizum.
2021. júl. 5. 18:36
 4/29 anonim ***** válasza:
96%
Akkor az lesz a probléma, sajnos ezen nem lehet változtatni, a mobilszolgáltató rendszere számolja ki azt az összeget és ettől nem tudnak eltérni.
2021. júl. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Lehet jövőhónapban akkor kifizetem majd a teljes árat, oszt nem szarozok a részletfizetéssel.

Lehet olyat? Vagy mivel új előfizető vagyok a 290-es árra még felszámolnak akkor is valamit?

Meló után mentem oda, + miután bemondta a 240-es árat azon voltam, hogy ne sírjam el magam ott helyben, szóval nagyon nem tudtam már figyelni. :/

2021. júl. 5. 18:47
 6/29 anonim ***** válasza:
89%
Zseniális döntés 2 havi fizetésünkbe kerülő telefont venni.
2021. júl. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Igaz-e? Szerintem is.
2021. júl. 5. 18:48
 8/29 anonim ***** válasza:
96%

Egyösszegben is ki tudod fizetni a készüléket és akkor nem kell fizetned semmi mást ha előfizetést vállalsz mellé hűségidővel, valamint a készülékkedvezményt így is megkapod.


Egyébként tényleg nem a legjobb döntés 2 havi fizetésért telefont venni, vannak középkategóriás telefonok 100 ezer forint körül, ha nem érdekel téged az, hogy nem iPhone.

2021. júl. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
128 gigás Samsung galaxy s21+-et néztem ki.
2021. júl. 5. 19:01
 10/29 A kérdező kommentje:
Iphone X-ről váltok, szóval a középkategória visszalépés lenne.
2021. júl. 5. 19:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!