Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nem túlzás ez kauciónak?

Nem túlzás ez kauciónak?

Figyelt kérdés
Venni akartam részletre egy telefont. Az előfizetéssel amivel kiakartam hozni 290 lett volna, mivel ez az első előfizetésem ezért kauciót számoltak fel a telefonra, ami 240 lett volna. 22 hónapos részletre akartam kihozni. Ennyi erővel azt is mondhatta volna a csávó, hogy nekem nincs részletfizetés. Most, ha zsebből nem tudok kifizetni 290-et hirtelenjében, akkor 240-et kitudok majd?? Szerintem a telefon fele, max 150k bőven elég lett volna. Ezzel csak én járhatok rosszul. Ha nem fizetem a részletet, akkor letiltják a telefont és rámküldik a zsarukat, ha meg fizetem és összetöröm, akkor meg ugyanúgy kell fizetnem a törlesztőrészletet. Szerintem kauciónak elkérni valami árának a 80%-át kicsit vicces dolog...

2021. júl. 5. 18:22
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Erdemes online is megrendelni, majd a telefonban mondanak egy eloleget. Ha nem fogadod el, akkor torlik a rendelesed, nincs gond.

Az eloleg valtozo lehet. Erdemes utana jarni. Amugy nem normalis a vetelar ketharmadat vagy tobbet elkerni. Valoszinuleg alacsony a bered a vetelarhoz, es/vagy a csomaghoz kepest.

2021. júl. 6. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Hát 2 havi teljes fizum nincs meg a telefon ára, szóval az alacsony bérezés lehetett a fő szempont. Bár a fizetésemről csak azután esett szó, hogy kijött a 240.
2021. júl. 6. 04:16
 23/29 anonim ***** válasza:
Ha neked az telefon jó csak akkor ne picsogj az előleget vagy vedd meg függetlenként.
2021. júl. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Szerintem nézd meg mibe kerül ha nem szolgáltatónál veszed. Aztán kalkulálj egy összeget, amit félre teszel rá havonta.

Mennyi lenne a telefon törlesztője, és mennyi a havi díj? Melyik szolgáltatónál nêzted?

2021. júl. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Egyébként még akkor is sokkal jobban járnál, ha árúhitelre venném meg pl Euronics van, vagy mediamarktban. Ott is van most kamatmentes részlet, 10 hónapra.
2021. júl. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Nem szolgáltatónál drágább. Euronics-nál a sima s21 kerül annyiba, mint szolgáltatónál a +-os modell.


Mind1, jövőhónapban kifizetem azt a kauciót, majd úgy gondolok rá, mint letétbe helyezett pénzre, amihez fél évig nem férek hozzá.

2021. júl. 6. 14:30
 27/29 anonim ***** válasza:
Azt a pénzt majd levonogatják a számlából....amíg le nem telik az előleg, 0 forintot fizetsz.
2021. júl. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Kis csöves vagy. 🤣🤣🖕🏽🖕🏽🖕🏽
2021. júl. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Nekem úgy is jó. Csak nehogy az legyen, hogy lemennek cig@nyba és valami mondva csinált okból benyúlják tőlem.
2021. júl. 6. 19:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!