Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Galaxy A72 vagy iPhone 12 pro...

Galaxy A72 vagy iPhone 12 pro max?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem egy kategória és az iphone valószínüleg időtállób (bár hardveresen nem sok különbség van köztük, talán csak a kamerában).

Nagyon rég szeretnék már iphonet, tetszenek nagyon és azt remélhetőleg nem kellene 2/2,5 év után cserélni, mint egy középkategóriás telefont.

Mivel a nagyobb kijelzőjű telefonokhoz vagyok szokva, a sima 12 nekem kicsi lenne, így a pro max jöhet szóba. A mostani telóm egy A50, amit szeretek, így jött az A72 a képbe, ami hasonló, csak jobb egy kicsivel.


Az iphone durván 3x annyiba kerül, szóval nem tudom van e értelme ennyit kiadni rá.



2021. aug. 21. 10:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Szia, kedves kérdező! :)

Amit írok, az erősen szubjektív!

Tehát a véleményemmel nem mindenki ért egyet, ki az iost és ki az android operációs rendszert szereti jobban.

Az egyik ebben jobb, a másik abban. :)

Az iphone 12 egy erősen csúcskategóriás telefon, a Galaxy A72-nél számomra jobb telefon!

Nekem is iPhone-om van, meg van az előnye és a hátránya is az Apple-nak, ugyanakkor a droidnak is. :)

Akkumulátor szempontjából nem a legjobb telefon, viszont van lehetőség bekapcsolni az “alacsony akkumulátor módot”,

ami 2-szer annyi üzemidőhöz vezet. :)

iPhone-nak van az egyik legjobb kamerája és tárhely szempontjából is erős, még, ha nem is használod ki teljesen.

Iszonyatosan gyors, A14 bionic chip dolgozik, nem fagy le, betölt mindent, gyorsan.

Mellesleg víz és porálló is, bár ez nem a legfontosabb tulajdonság :)

5G képes!

Vezeték-nélküli töltés , NFC és minden egyéb fontos funkció támogatva van.

10 évig is működhet, ha vigyázol rá, méghozzá nem is akárhogyan…

Az android 2-3 év után elkezd lassulni, veszít teljesítőképességéből.

:)

Lehet, hogy 3x annyiba kerül, de, ha kiszámoljuk, egyszer kell megvenned, hogy hosszútávon működjön, androidot ha 2-3 évente veszel az már eleve többe kerül. :)

2021. aug. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Iphone, de inkább várd meg akkor a 13-ast, addigra olcsóbb lesz a 12-es széria.
2021. aug. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%

Nem egy kategória valóban.


Én fixen az A72-t venném.


Az is nagyon jó teló, én Androidot jobban csípem, és inkább veszek 2-3 évente egy ilyen kaliberű új telót, mintsem 6-7 évig kínozzak egy Almát.



Szerintem nagyon túlárazott egy ilyen Pro/Pro Max Iphone, amennyit nem ér egy telefon.


(Nem nem az Almát szidom, tartom, hogy az Ultrás Samsungok sem érnek annyit, amennyibe kerülnek.)

2021. aug. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Ha meg az androidot jobban csíped, nem is kérdés, melyiket válaszd
2021. aug. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs milyen az iOS, sosem használtam, a Samsung androidját a One UI felülettel szeretem nagyon.

Nehéz dönteni, az A72 mellett szól még, hogy a régi telómat beszámítják az új árába a samsung márkaboltban.

2021. aug. 22. 11:21
 6/13 anonim ***** válasza:
Media Markt-ba vagy egy szolgáltatónál kipróbálhatod az iOS-t. Annyi biztos, hogy 10 év múlva is ugyanúgy szépen fog működni a rendszer, nem úgy mint Android esetében. Ha hosszú távra (4 vagy több évre), akkor érdemes csak iPhone-t venni. Valóban nincs egy szinten az A72 és a 12 Pro Max.
2021. aug. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

én abba belekötnék a hardveres különbségbe

én is anno agyaltam az a72-n de iphonet vettem bár én az se2020 at

nekem elég ha gyors , nem kell hatalmas kijelző, a legjobb kamera

csak gyors legyen és egy kézzel kezelhető

2021. aug. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az iPhone mellett szól a sokak által emlegetett hosszú szoftveres támogatottság, de az a ritka szerintem aki 2-3 évnél tovább használ egy telefont.

Viszont egy iPhone-et használtan is jól el lehet adni, szemben egy két három éves androidossal ami már csak apró pénzt ér.

Úgy hogy ha megengedheted magadnak akkor miért ne vennéd a pro maxot,amenyiért most meg veszed, két év mulva ha eladod, megkapod jó eséllyel a vétel ár felét amit megint be tudsz tenni egy új telóba.

2021. aug. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha Samsung akkor már A52 5g...
2021. aug. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Magyarországon még egyelőre az 5g gyerekcipőben jár, pár nagyobb városban van csak.

Csak az 5g miatt nem biztos, hogy jobb választás az A52 a 72 helyett.

2021. aug. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!