Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miben korlátoz az IPhone...

Miben korlátoz az IPhone (IOS) az Android rendszerhez képest?

Figyelt kérdés

Pl milyen android rendszer esetén megszokott használatos népszerű appokat nem enged feltelepíteni? (nemrég a Google Chrome-ot hallottam)

Miben más még, amit androidon tudsz csinálni IPhone esetén viszont nem?



2022. jan. 30. 15:39
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
48%

Korábban tettem fel egy kérdést, ugyanezzel kapcsolatban, ahol semmilyen érdemleges információval nem szolgált senki, pedig pont az lett volna a cél, hogy találjak egy megfelelő apple eszközt.


Sosem mondtam, hogy az iPhone / iOS sz@r.

Ellenben nagyon sokan letámadtak, hogy kussoljak és fogadjam el, hogy az android sz@r.


De érdemleges információkat a mai napig nem kaptam/kapok.


Én teljesen elfogadom, hogy valaki az Apple-t szereti!


Ha valaki kérdez androiddal kapcsolatban, én mindig segítek, legyen az pozitív vagy akár negatív.

De ha én kérdezek bármit az iOS-szel kapcsolatban, amit esetleg nem tud, vagy nem úgy, akkor egyből letámad mindenki, de magára a kérdésre senki sem válaszol.


Erről ennyit.

Részemről a téma lezárva.

2022. jan. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
84%

Emlékszem arra a kérdésre, adtam is választ.

Azt nem tudom hogyan magyarázhatnám meg hogy mi működik az iPhonennal és mi nem. Nem fogok miattad kipróbálni 1000 eszközt :D

2022. jan. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
56%

Tyű, de unom már hogy mindenki jön ezzel az "átlagjúzernek tökéletes" dumával. Az emberek azokhoz állítják a mércét, amit használnak, amihez hozzászoktak.


Ha valaki csak az elébetolt funkciókat használja, az nem is fog tudni arról, hogy lehetne mást is csinálni, esetleg lemond róla.

És ne gyertek ezzel a "nincs is másra igényem" dumával. Ha hozzászoktatok volna, hogy szabadon csinálhattok bármit a telón, akkor időnként lenne igényetek másra is.


De ami a lényeg, hogy legalább feltűnne, amikor a telefon korlátai miatt kell egy kerülőt tennetek valaminek az eléréséhez.

Csak azt kéne megérteni hogy azért nem zavaró a baromi sok korlát egyeseknek, mert eszükbe sem jut más megoldás.



A konkrét példára, amit már említettetek: persze, megértem, hogy valaki spotify-t használ, és beletörődik abba, hogy néhány számot csak macerásan, vagy csak gépről tud meghallgatni. De itt a lényeg: BELETÖRŐDIK. Szép szóval elfogadja a "kompromisszummot".

Viszont ha az ember hozzá van szokva a szabad mozgáshoz, akkor igenis feltűnik neki, hogy ez nem egy apró kompromisszum, hanem egy marha nagy acélrácsos kalitka.


De persze gonosz és irigy androidióta vagyok, amiért nem akarom, hogy folytatódjon a zombisítás és minden marhaság lenyomása az emberek torkán.

2022. jan. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
51%

"Korábban tettem fel egy kérdést, ugyanezzel kapcsolatban"


Korábban sem értettél hozzá.

2022. jan. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
74%

#23.12 évig használtam androidot, nem vagyok zombi és képes voltam kompromisszumot kötni.

Én csakis 1 dolog miatt váltottam, az pedig a méret mert egyik nyomorult gyártó sem volt képes legyártani egy emberi méretű telefont...

Hozzátéve egész jól meg is barátkoztam az IOS-el.

"Szép szóval elfogadja a "kompromisszummot"

Ugye azt tudod hogy az Androidról is megvan a kompromisszum?

Számomra az egész telefonhasználat egy kompromisszum, de mivel az asztali PC-t nem tudom magammal vinni ez van...


"Viszont ha az ember hozzá van szokva a szabad mozgáshoz, akkor igenis feltűnik neki, hogy ez nem egy apró kompromisszum, hanem egy marha nagy acélrácsos kalitka."

Mesélj milyen acélrácsos kalitka? Használtál 1-2 napnál tovább IOS-es eszközt?

Nekem volt mindkettő huzamosabb ideig, sőt egymás mellett is sokat használtam, tudom mit beszélek...

18-as voltam.

2022. jan. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Doszkának:


[link]

[link]

[link]


És még van sok minden, amit lehet.


A hallottam és olvastam valahol dolgok olyanok, hogy inkább ne is ragozzuk. Tényleg elhiszi valaki azt, hogy nem lehet letiltani csak a rejtett számokat???

Aki ilyet állít az egy dilettáns!

2022. jan. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
68%
#23 - mégis mi a jóistent lehet egy szros telefonnal csinálni, mint kommunikálni, szórakozni, tartalmat fogyasztani, ill. egyéb okos eszközökkel kapcsolatot tartani?! Erre pedig mindkét rendszer ad lehetőséget lényegében korlátozás nélkül. Minden egyéb igenis réteg igény, amit az android is max. azért szolgál ki többé-kevésbé, mert a Google nem tartja egy kézben a hardvert és a szoftvert, nem azért, meg szabadabb, meg mert jó fej, pont leszrja. Minden kerül valamibe, ingyen nincsen semmi, legalább is a tech cégeknél semmiképpen.
2022. febr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
67%

#27 Az elejével egyetértek. Valóban nem használható mindenre hatékonyan egy telefon, és jó pár dolog rétegigény. (bár ha adott lenne a lehetőség, és nem szoktak volna hozzá az emberek az elébüktolt dolgokhoz, nem lenne minden rétegigény. lsd.:#23)


Viszont pont a hétköznapi, pofonegyszerű dolgokban is tud limitálni.

-Tudtommal még mindig jóval kevésbé testreszabható, ami ront a hatékonyságon és az élvezeti értéken is.

-Az alkalmazás-downgrade sokszor lenne életbevágóan fontos:

-Mi van, ha elromlik a használt pdf-olvasód?

-Mi van, ha valamelyik frissítésnél átrendezik egy alkalmazás menürendszerét, és te nem akarsz szenvedni vele?

-Az egyszerű fájlmásolás tetszőleges programmal nem rétegigény. Az egy dolog, hogy orrba-szájba reklámozzák a csodatevő "felhőt", de az nem csodatevő minden esetben, nem ingyenes korlátlanul, és nagyon komoly adatvédelmi problémák merülnek fel vele. Mellesleg még net is kell hozzá.


Bizony milliónyi példa van, amikor a hétköznapi tartalomfogyasztást vagy bármilyen más tennivalónak a hatékonyságát fogja vissza. Aki munkához is használ telefont, annál ennek még nagyobb tétje lehet (időmegtakarítás, automatizálás).


Doszka már belinkelt pár konkrétumot, és azok bizony nem is csak rétegigények meg egyéb "luxus" dolgok.

( https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilt.. )


Próbáltam nem ugyanazokat felhozni, de ezek például pont akadályozzák hogy az ember tudjon "kommunikálni, szórakozni, tartalmat fogyasztani, ill. egyéb okos eszközökkel kapcsolatot tartani"


Persze, akinek jó amit elébetolnak; jó egy alkalmazás bármilyen variáció után is; némán fizeti az icloudot a számlákkal együtt, mint valami elkerülhetetlen költséget; nem zavarja a márkafüggőség (vendor lock-in ahogy emlegetni szokták); stb, annak pont tökéletes. De annak tökéletes lenne bármi is.

2022. febr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

"Tudtommal még mindig jóval kevésbé testreszabható, ami ront a hatékonyságon és az élvezeti értéken is."

Ez kinek mi, én kiélveztem ezt androidon, de aztán minden egyes FR után nem volt kellemes, szóval idővel ott is kikopott nálam.

IOS-n sem érzem feltétlen szükségesnek, nem hiányzik és nem is életbevágóan fontos, hozzátéve widget van itt is már.


"Az alkalmazás-downgrade sokszor lenne életbevágóan fontos"

Nem az, android esetén sem, és ezért IOS esetén sem.


"-Mi van, ha elromlik a használt pdf-olvasód?"

IOS-ről beszélünk, van kb. 5-10 telefon amire fejleszteni kell, nem 2000. Ne Androidból indulj ki, ha meg gáz van azonnal megcsinálják.

Hozzátéve az IOS-es app-k köröket vernek az androidos változatok. Az a vicc hogy a GAPS-k is, nem ragadnak be, sokkal megbízhatóbban működnek.(androidról tudnék beszélni bőségesen, amikor még Nexus-n is azt kerestem hogy lehet úgy kilőni hogy ne egye meg az akkumulátort 1 nap alatt a GASP)


"-Mi van, ha valamelyik frissítésnél átrendezik egy alkalmazás menürendszerét, és te nem akarsz szenvedni vele?"

Továbbra sem androidról van szó, ebből látszik nagyon keveset használtál IOS-t, ellenben velem akinél azért megfordult elég sok androidos...


"Az egyszerű fájlmásolás tetszőleges programmal nem rétegigény."

IOS-n ugyan úgy megteheted, Itunes-n ugyan ott a lehetőséged megcsinálni.

De amúgy meg ritkán van szükség rá, sőt igazából már Android esetén sem csináltam az elmúlt 1-2 évben.


"komoly adatvédelmi problémák merülnek fel"

Szerintem azon ne aggódj, amikor Google szolgáltatásokat használsz, teljesen felesleges. Ez legyen a cégek aggálya.


"Aki munkához is használ telefont, annál ennek még nagyobb tétje lehet"

Mármint?


Az a probléma veled is meg Doszkával is fogalmatok sincs az IOS-ről, egyrészt az is brutálisan sokat fejlődött már szinte minden téren, és ezért felhoztok olyan dolgokat amik már többnyire elavultak.

Másrészt olyan dolgokat amik érintenek kb. 1-2%-t a userek közül.


"némán fizeti az icloudot a számlákkal együtt, mint valami elkerülhetetlen költséget"

Nem fizetek egy Ft-t sem pluszban, amit ingyen biztosít az icloud nekem pl. lazán elég. Én erről beszélek, hogy hogyan vitatkozzon veletek bárki is ha soha nem volt IOS, cserébe a hülyeségeket meg tényként kezelitek?

2022. febr. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!