Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tényleg megéri kifizetni...

Tényleg megéri kifizetni 400ezret egy iPhonért, hogy az 3+ évig hibátlanul működjön?

Figyelt kérdés
Én értem, hogy csúcstelefon és hibátlan, de abba nem vagyok biztos hogy megéri beruházni egy 13 pro / pro maxra 400-500ezret, milyen érv van még mellette a hosszú élettartamon kívül, mert azért mégiscsak rengeteg pénz. Nyáron diákmunkázom, és ha utána a 13 pro-t megvenném akkor konkrétan egy fillérem se maradna.

2022. jún. 9. 16:03
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

"Nyáron diákmunkázom, és ha utána a 13 pro-t megvenném akkor konkrétan egy fillérem se maradna."


Hát ilyen anyagi lehetőségekkel valóban nem szól túl sok minden amellett, hogy lenullázd magadat egy iPhone-ért cserébe.

2022. jún. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

"milyen érv van még mellette a hosszú élettartamon kívül" hát hogy ez egy IPhone :D

Viccet félre téve. Miért kell egy csúcs kategóriás telefon? Úgy értem minden részét ki fogod tudni használni? Úgyis csak átmenetileg lesz csúcs kategóriás, mert jön a következő jobb szebb stb szerintem ne verd el rá minden pénzed, inkább válassz egy közép kategóriás telot, ha ragaszkodsz a márkához, egy korábbi iPhone-t és a maradék pénzt meg költsd másra vagy tedd félre. Én egy iPhone xs-t használok, előtte édesanyám használta, és szuperül helytáll, max az akksija merül kicsit gyorsan, de használom is..

2022. jún. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
67%
Megéri, mert olyan telefont kapsz ami sokaig jo lesz 5-10 evig.
2022. jún. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
47%
Aki eléggé értelmi zakkant, annak megéri, de legfőképpen az eladónak;)
2022. jún. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló


Mindenképpen iPhone-ban gondolkozom. Mindig is androidos telefonjaim voltak, és tök jól elvoltam velük, de tavaly olcsón hozzájutottam egy használt XS-hez, ami után teljesen megértettem az iphone működését és azt is hogy miért sokkal stabilabb és "erősebb" mint egy android. Középkategóriában nézelődtem de a mostani androidos választék elég gyatra. Ott van a samsung túlárazott, ocsmány müanyag hátlapjú "A" szériája, és a híres laggos xiaomik, amik tényleg elég gázak. Szóval max az lesz hogy egy 12-est veszek majd alaptárhelyel (64gb)

2022. jún. 9. 16:29
 6/32 anonim ***** válasza:
16%
Én még sosem adtam többet egy telefonért 15 ezer forintnál. Most, hogy ekkora az infláció, 20 ezret még hajlandó lennék adni érte, ha nagyon muszáj. A jelenlegi telefonomat 12+ éve használom.
2022. jún. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Milyen telefonod van? 6-os
2022. jún. 9. 17:04
 8/32 anonim ***** válasza:
47%
Nekem iphone se2 2020-as van bőven megfelel minden igényemnek.
2022. jún. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
47%

Először is: Az iPhone telefonok (majdnem mind) alapvetően felsőkategóriásnak szánt csúcstelefonok. Igazából egy luxuscikk a telefonok között. A luxuscikkek pedig sosem "érik meg". Nem az a céljuk, hogy jó ár/érték arányú céleszközök legyenek. És ezt most nem kell csak az iPhone-ra ráhúzni, a legdrágább Apple telefonnál is vannak sokkal drágább termékei, még a lesajnált kínai gyártóknak is. Xiaomi is van 450+ ezerért, aztán még csak nem is hajlítható telefon, na az megéri?


Másodszor: ezeket a telefonokat (remélem) nem diákbérből veszi senki, meg nem a magyar átlagbérből, meg nem azok, akiknek pont annyi pénze csücsül a bankszámláján, mint amennyi a telefon ára. Most akinek egy drága telefon pár napnyi nettó bevétele, az miért ne vehetne ilyet?


Harmadszor: ezek a telefonok sajnos viccen kívül csak itt a vad keleten számítanak sokaknak elképesztően drágának. A forint gyengülése minden értelmes devizával szemben elképesztő és ez főleg a jelenlegi kormány regnálása alatt csúcsosodott ki, továbbá világverő ÁFA van minden műszaki terméken. Egy iPhone USA-beli iPhone 13 ÁFA nélkül 799 dollár. Még 2008-ban, a válság előtt 1 dollár 144 forint volt kb. a mélyponton. Ha azóta nem gyengült volna, akkor 115 ezer forint lenne az ára. Ha erre nem egy nevetségesen nagy 27%-os ÁFA-t számolnál, hanem mondjuk egy 15%-osat, akkor 132 ezer forint plusz az apró lenne az ára. Eközben most az aktuális, hivatalos ára 335 ezer. :) Ha azt mondanánk, hogy a 144 forintos USD helyett 200-al számolnánk, akkor is csak 184 ezer forint lenne az ára ÁFA-val. (Egyébként jelenleg olyan brutálisan gyenge a forint, hogy dollárban számolva itthon olcsóbb a telefon....)

A 2020-as USA átlagbér 56310 dollár volt. Ha ezt megfelezzük (nem tudom, hogy ez nettó vagy bruttó, annyira nem érdekel, de a felezés is túlzó) akkor is több mint 10 millió forintról van szó. Tehát az átlag amerikai nem hónapokat dolgozik egy ilyen telefonért, hanem kb. pár napot...

2022. jún. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Utolso kommentelo


Ez nem teljesen igaz

Mert lehet hogy 130 ezer lenne, de az akkori arakhoz/fizetesekhez kepest ugyanolyan lenne mint most, csak arányosan többet erne a forint, tehat akkoriban volt 200 ezer az ami most 600 ezer. De ugyanannyi az erteke csak mas a nevleges szam. Erted amire gondolok

2022. jún. 9. 17:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!