Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tényleg megéri kifizetni...

Tényleg megéri kifizetni 400ezret egy iPhonért, hogy az 3+ évig hibátlanul működjön?

Figyelt kérdés
Én értem, hogy csúcstelefon és hibátlan, de abba nem vagyok biztos hogy megéri beruházni egy 13 pro / pro maxra 400-500ezret, milyen érv van még mellette a hosszú élettartamon kívül, mert azért mégiscsak rengeteg pénz. Nyáron diákmunkázom, és ha utána a 13 pro-t megvenném akkor konkrétan egy fillérem se maradna.

2022. jún. 9. 16:03
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik most kapható iPhone tartós (az anyaghasználata és a szoftveres támogatása miatt) és ha a belépő szintűt nézzük, ha nem is csúcskészülék, de tisztességesen megcsinált darab, és fele annyiba kerül.


Termel-e neked ez annyi pénzt (akárhogy is, ha rengeteg időt spórol a munkádban, az is az), hogy ne foglalkozz vele. Ha igen és ez szempont, akkor megéri. Ha csak költesz rá, hogy "legyen", akkor nyilván nem, nem éri meg :-)


Neked megéri-e, hogy egy egész nyár munkáját áldozd egy tömegtermékre, egy használati tárgyra? Ha igen, vedd meg és örülj neki.


Technológiailag valóban tudod-e használni mindazt a pluszt, amit a Pro-k nyújtanak? Ha nem, akkor felesleges pénzkidobás.


Ékszerként tekintve rá meg vannak ennél sokkal jobb befektetések, ha valakinek meg ez számít.

2022. jún. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
67%
Nekem 6 éve ugyanaz a samsung középkategóriás telóm van, 50 ezerét vettem 2016-ban és teljesen jó mindenre amire kell. Mivel ma már csak tepsiket lehet kapni ezért nem is akarom lecserélni.
2022. jún. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Kiváncsi vagyok hogy mire használod, mert 6 év után a szakadék szélén dülingélő módon talán eldöcög rajta a számológép, ami aztán 2 óra alatt kimeríti a totál elhasználódott akumlátort
2022. jún. 24. 11:37
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem iphone 12 telefonom van.Abból a pénzből vettem,ami összegyűlt érettségimre.Viszont a pénz másik felét meghagytam,sose lehet tudni mire lesz szükség.Sose vegyél telefont annyi pénzből amennyid van,úgy vegyél meg valamit hogy tudj félre tenni.

Haverom kapott egy iphone 13 prót.Mit ne mondjak brutális..120hz azért látszik,kamerája gyönyörű képeket csinál,akksija se rossz.Sierra kék pedig gyönyörű.Viszont.Az a telefon olyan rohadt kényelmetlen és nehéz,kár érte..

Belegondolva nem ér meg ez a pár plusz kb 200-300ezer ft-ot még.Felesleges.Persze ha nekem is megvette volna anyu,meg apu,szivesen elfogadtam volna

2022. jún. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

A sima 12 milyen a mindennapokban?

Leginkább ezek érdekelnének:

-aksi idő

-teljeseítmény, melegedés

-kamera

Mik ezekkel kapcsolatban a tapasztalataid? Légyszi segíts mert lehet én is 12-t vennék spórolás szempontjából. Konkrétan 200 ezerrel olcsóbb a 13 pronál

2022. jún. 24. 12:50
 26/32 anonim ***** válasza:
66%

Jelenleg a képernyő időm 1 óra 35 perc és 99%on vagyok.

Egy napot kibír egésznapos használat mellett,de olyan 21-22fele már töltőre rakom.

Teljesítménye nagyon jó,gyors telefon,semmi lagg,szépen fut rajta minden,minden játék.Melegedést nem tapasztaltam ezalatt a x hónap alatt mióta megvan.

Kamerával sincs gond,szép képeket csinál,videó felvételben meg az apple verhetetlen,szóval nagyon jó.

Az OLED kijelző szép,a telefon nem is nagy nem is kicsi,viszont a 13próval ellentétben nem bazi nehéz.

Összesítve :kiváló telefon

2022. jún. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Szerinted megéri a 13-at venni most vagy inkább a 12-t?

13 kb 320-330 körül kapható

12 kereken 250-60 asszem. Azért jóval olcsóbb

2022. jún. 24. 13:46
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj,olyan minimálisan jobb,hogy az a plusz pénz nem éri meg érte.

Az iphoneok nem fejlődnek sokat egy év alatt.

Hidd el,az iphone 12 is csúcskategorias telefon,nem fogod megbánni,én se használom ki a teljes tudását,átlag felhasznalasra még túl jó is

2022. jún. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
#23, Teljesen jól működik a 6 éves tellám, ez egy galaxy A3 2016. Tudok vele telefonálni, elfogadható képeket lő, működik a gps, fut rajta a skype, tudok vele netezni stb., sőt még játékok is mennek rajta, persze nem a legbrutálabbak. Az igaz, hogy az akksija kezdi megadni magát, már csak 1 napot bír komolyabb használat mellett, de kevesebb használattal 2 napig így is bírja, de 6 ezer ft-ért kicserélik benne az akksit. Ilyen méretű teló nincs a mai felhozatalban csak az iphone, de nekem sok 2-300 ezer egy telóért és nem azért mert csóró vagyok, hanem azért mert nekem nem ér meg annyit.
2022. jún. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

"12 kereken 250-60 asszem. Azért jóval olcsóbb"


Ja, csak helyből fele akkora a háttértárad. Az 64 gigáról indul, a 13 meg 128-ról. Én csont nélkül iPhone 13-mat vennék (vettem). A 12 azonos háttértárral alig olcsóbb, cserébe a 13 jócskán jobb képeket lő kevés fénynél, egy generációval újabb a procija, szóval támogatás is 1 évvel tovább lesz rá, az üzemideje pedig jelentősen jobb (sokkal nagyobb aksit kapott).

Ha elég a 64 gigás háttértár, akkor még megérheti a 12, de minden más esetben szerintem felejtős.

2022. jún. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!