Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nem lesz baja az SD kártyának,...

Nem lesz baja az SD kártyának, ha csak úgy kiveszem?

Figyelt kérdés
Ugye mint tudjuk, PC-be, vagy laptopba bedugott pendriveot erősen ajánlott először a gépen eltávolítani, mielőtt kihúzzuk azt. Telefonon van egy olyan funkció, hogy "SD kártya kiadása", érdemes-e ezzel leválasztani a kártyát, mielőtt fizikálisan is eltávolítom a telefonból, vagy felesleges?

2022. júl. 9. 04:01
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

A fájlrendszernek meg az adatoknak biztos hogy lehet baja, a kártya leváasztása funkció nem véletlenül van kitalálva - hasonlóan a "hardver biztonságos eltávolítása" Windows funkcióhoz. Ahogy írod is.

Telefonnál is ez lehet a szerepe. A háttőrben történő bármilyen adat írási-olvasási művelet leáll, így a fájlrendszer nem károsodhat.

2022. júl. 9. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
A telefonom megkattant tőle anno, mikor többször eljàtszottam.
2022. júl. 9. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Magának a hardvernek nem lesz baja, de ha épp írás közben veszed ki (nem tudhatod, hogy a háttérben nem dolgozik-e rajta) a fájlrendszer sérülhet, adatvesztés lehet belőle.
2022. júl. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A lepontozásnak örülök, én arra kívántam utalni, hogy az adatoknak baja lehet a kihúzgálástól, ismerek olyat aki többször is járt így, adatvesztés lett a vége, amikor csak úgy buli után kihúzta a Micro-SD-t leválasztás nélkül.
2022. júl. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Engem is lepontoztak, pedig tényt írtam. Sokadik alkalommal nem volt meg minden képem pl.
2022. júl. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem értem miért vagytok lepontozva, én minden válaszadónak zöldet adtam. Mindenestre tényleg köszönöm, akkor a biztosra megyek és először a telefonon távolítom el, mielőtt fizikailag is megtenném azt.
2022. júl. 9. 15:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, ha csak olvastál róla adatot, akkor nem lesz baja. De ha írtál is rá, akkor szétcsesződhet a filerendszer, és elvesznek az adataid
2022. júl. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!