Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A jelenlegi helyzet tekintetéb...

A jelenlegi helyzet tekintetében ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Vennétek elővételben egy IPhone 13-mat vagy 13 Minit? A Yetteltől 13-15 ezer forintos előfizetés.

Vagy vennétek 160-ért egy IPhone 11 Pro 256gbt aminek 98% az aksija?

Úgy, hogy egyetemre jártok. A szüleitek pedig elégé szűkösen vannak. Mármint havi 330 ezer nettó a fizetésük.



2022. szept. 2. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én újat vennék, de tudnám minek almás telefon, ha "csóró" vagy hozzá.
2022. szept. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

13-15 ezer forintos előfizetés? Ez nem inkább havi készülékdíj az előfizetésen felül? Mert azért az NAGYON Nem mindegy.

Általában a szolgáltatók 2 éves hűségidőre lebontva szokták szétdobni a készülék listaárát. 24x15 kb. kijön a készülék 330 ezres lista ára.


Én megengedhetném magamnak, megtakarításból és a fizetésemből is futja rá, de minden ideg szálam tiltakozik ellene, h ennyit költsek telefonra. Inkább használtan vettem egy 11prót. De még azt se biztos, h érdemes volt megvennem.


Te persze arra költöd a szüleid pénzét, amire hagyják...


A 98% akkuval óvatosan, bár a 100% gyanúsabb...

https://www.youtube.com/watch?v=8OBk3KOeSJc

2022. szept. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
A szülőknek mi köze hozza? Nagykorú vagy, nyilván a saját pénzekből veszed meg és abból fogod a havidíjat is fizetni. Ha nem így van, akkor nem kell új telefon.
2022. szept. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ha nem te fizeted nem te veszed hanem kapod

miért nem velük beszéled meg?

Nekem az jött le hogy ő nekik kell fizetni, akkor mégis miért velünk akarod ezt megtárgyalni?

2022. szept. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pont az új modell megjelenése előtt újat lehet érdemesebb venni, ha valahol készletkisöprés miatt akciózzák és ezért olcsóbb, mint máshol/korábban. Viszont ez aligha a szolgáltató lesz, inkább valamelyik műszaki bolt. Esélyes, hogy az újabb modell még drágábban fog kijönni az árfolyam emelkedés miatt.

Viszont használtan érdemesebb a megjelenést megvárni és utána megvenni valakitől, aki hamar vált és ezért a régebbi modellt olcsóbban eladja, mint amennyiért az újat megveszi. Jelenleg a 13 a legfrissebb és a 11 most 2 generációval korábbi. Viszont, ha heteken belül megjelenik a 14, akkor a 13 már egy generációval régebbi lesz, a 11 pedig már hárommal fog előtte járni. Ezért mindegyiknek elindul majd lefelé az ára, mert hirtelen sok használt 11-13 készülék lesz és aki belátható időn belül el akarja adni, az kénytelen lesz levinni az árát. Ezekre érdemes lehet lecsapni.

2022. szept. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ha tudnám miért akar minden csöves egy új szériás iPhone-t. Azért vagy csöves, mert semmi pénzed nincsen és még így is adósságba vinnéd bele magadat.

Hidd el, hogy ha te lennél a világ leggazdagabb embere, akkor lenne kb. egy Nokia 3310-ed. Semmiképp sem vennék elővételben, ha azt a szüleimnek kellene törlesztenie.


Bocs, de fel szoktam magam koorni,

amikor valaki a kuka mellett beluga kaviárt enne.

2022. szept. 8. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
90%

Tisztelt Doktor Úr!


Távol álljon tőlem, hogy felzaklassak egy ilyen mély tiszteletnek örvendő személyt, viszont Ön sem gondolhatta komolyan, hogy a kedves szülei pénzén fog egy telefont venni részletre.


Proletárságomban csupán szerény tanácsomat osztottam meg Önnel, miszerint nem lenne bölcs döntés a mobilkészülék megvásárlása ilyen formában, valamint jelen helyzetben.


Bocsánatáért esedezve remélem, hogy egyszer hasznát fogom venni a szaktudásának.


Üdvözlettel,

legnagyobb rajongója

2022. szept. 8. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!