Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik opciót választanátok a...

Melyik opciót választanátok a jelenlegi helyzetben? Lakás vásárlás, vagy albérlet?

Figyelt kérdés
30N+34F házasok vagyunk, most várjuk az első gyermekünket. Jelenleg egy pici, 35nmes albérletben lakunk, jó áron. Mellette relatív sokat tudunk felretenni. Az önrészünk megvan, pluszba a babaváró is fel lesz véve. Csok-ot nem szeretnék. A gyerkőc tervezve volt, pont ezért szerettünk volna házat venni, amibe kis szépítés után be tudunk költözni. Jelenlegi árak mellett ez nem fog menni. Vagy nagyon felújítandó házat tudnánk venni vagy egy kisebb lakást, de ezek ára is 50M nál kezdődik Bp-n és környékén. És ez is csak azért olcsó, mert szar, vagy szar helyen van. Szóval mit tennétek ebben a helyzetben? Venni? Akár úgy is ha nem a legjobb helyen van? Vagy albit keresni gyerekkel?

2022. aug. 29. 08:19
A kérdező szavazást indított:
Lakás
Albérlet
18 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%

Azt ugye tudod, hogy az árak csak emelkedni fognak, amit most meg tudtok venni, az egy év múlva már nem lesz lehetséges.

A helyetekben inkább vennék egy normális házat, hitellel, a törlesztés kb annyi, mint az albérlet, és idövel olyanná tudjátok alakítani, ami nektek megfelel.

Ugyanis ha törlesztetek, akkor minden hónapban kevesebbet fizettek vásárlóeröben, mert az infláció egyre magasabb, ez a banknak lesz hátrány, nektek elöny.

Ellenben ha vártok, akkor a most 50 milliós valami kerül 80-100 millióba, a összespórolt pénzetek meg egyre kevesebbet ér.

2022. aug. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%
Én is inkább megcéloznám minnél előbb a saját otthont. Sajnos arra is kell gondolni, hogy ha az ember megéri a nyugdijat, akkor abból már nem fog tudni albérletet fizetni, de valószínűleg mást se.
2022. aug. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
33%
Nagyobb, olcsobb lakas nem lehet kompromisszum? Mindenkeppen csaladi hazat szeretnetek kerttel? Nem tudom milyen az anyagi helyzetetek, egyik jo baratom ugyanigy vett egy olcso hazat, aztan iden vegul el kellett adnia, mert kikoltekeztek a felujitasra, varatlan koltsegek merultek fel, amit a vasarlaskor nem lattak. Pl. komplett tetocsere. Igy bebuktak a hazat, eladtak, visszafizettek a felvett CSOK-ot belole, aztan most mehettek ket pici gyerekkel alberletbe. Hazba szerintem csak akkor fogjatok bele, ha van terv arra, hogyan gazdalkodod ki a felujitasi koltsegeket, es amit ma kigazdalkodsz, az kb ra egy orara mar tobbe fog kerulni.
2022. aug. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
De, a családi házat már elengedtük. Csak felújítandót tudnánk venni, de erre meg se idő,se pénz nem lenne a következő néhány évben. Lakásban gondolkodunk ahogy írod. 60-70nm körül nézünk hogy legalább legyen élettér, de az is 50+M. :( Olyat kéne amit pár év múlva könnyen el lehet adni. Nyilván ami jó helyen van, jó közlekedéssel szintén megfizethetetlen. Legalábbis a mi pénztárcánkhoz mérve.
2022. aug. 29. 10:20
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
Vegyetek lakást, adjátok ki albérletbe, és maradjatok ti is a jelenlegi albérletben.
2022. aug. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%
Kedves Kérdező! Budapesten IV. kerületben Újpest központnál vettem 3 szobás, ebédlős, ablakos konyhás, fürdő-vécé külön, erkélyes, parkra néző 71m2 panellakást. A közlekedés kiváló a környék ellátottsága is. Az árak megoszlanak jelenleg állapottól függően 35-60 millió között. Rezsi havonta két fővel 30-40 ezer, fűtés FŐTÁV 10 ezer (mérős), Gáz 5 ezer több hónapra, villany 3 ezer per hó, szigetelve sajnos nincs, télen 23 fok van. Budapesten városhatáron belül, normális helyen, jó közlekedéssel, infrastruktúrával, korrekt árazással bármi eladható pár hét alatt szerintem, most is és a jövőben is. Én elégedett vagyok a panellal. Nézegettem családi házas hirdetéseket is pesti régióban, Üllőn voltak még normális áron, de nem ismerem a környéket és eléggé kieső lett volna.
2022. aug. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
42%

3-mas vagyok, pont ujpestet akartam irni en is. A Semsey park kornyeke nagyon jo, van ovi, suli, jatszoter, futopalya, kutyafuttato, normalis lakokozosseg mindenhol. Normalis embereket latsz az utcan, edzoterem, patika, gyerekorvos stb. Ajanlom a kornyeket. Kozlekedes kivalo. En nemsokara koltozok mashova sajatba, de imadtam itt berelni. Obi, jysk, rossmann, pepco, spar, lidl egy rakason egy ot perc seta. Tesco is kozel van.

Raadasul annyira jo a kozbiztonsag, hogy siman lehet ejszakaival is kozlekedni. Repterre/repterrol ugy jottem-mentem. A vaci uton pedig rengeteg a munkalehetoseg multiknal, ami par metromegallo. Auquapark 15 perc villanyossal, majd 10 perc seta.

2022. aug. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
38%
Várjatok még szerimtem, hátha teljesen lenullázódik az önerőtök az inflációval és megszüntetik a babavárót.
2022. aug. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%
Vegyetek egy 50-60nm -es lakást. Három személynek pont ideális. 30M körül ilyet kaptok is, aztán folyamatosan felújítjátok majd. Ennél nagyobb meg minek... Családi házba meg az menjen, aki teleülteti a kertet zöldséggel is gondozza.
2022. aug. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Kisebb lalás, kisebb hitellel, gyorsan végtörlesztve, majd nagyobb lakás, megint kisebb hitellel, megint gyorsan végtörlesztve.

A fokozatosság elvén haladnék. 35-40 millióért is lehet kapni 2+1-es lakásokat Bp határain belül, amik 5-7 évre kiszolgálnak titeket, majd továbbléptek utána.

2022. aug. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!