Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha mindenképp részletre...

Ha mindenképp részletre vásárolnék megérné már a drágább telefon megvenni? (Galaxy S21 vs ZFlip 4)

Figyelt kérdés

Diákmunkázok egyetem mellett, viszont az augusztust kihagytam szóval a fizetésem nagy része már elfogyott. Mindenképp gyűjteni kell a telefonra, és ennyi gyűjtögetés után nem szívesen költeném el az összes pénzt egyben, szóval azon gondolkozok, hogy egy egyszeri diákhitelt veszek fel, és majd visszafizetgetem.


Egy Galaxy S21 5G-t bőven piaci ár alatt tudnék szerezni, mert barátomnak nincs olyan igénye erősebb telefonra mint nekem. Szóval ha vennék neki egy középkategóriásat akkor tudnánk cserélni.


Viszont szemezgetek az s22+-al meg a galaxy z flip 4-gyel is. Legjobb esetben az S22 ultrát választanám, de az a plusz 50 ezer már fájdalmas lenne, szóval ez a kettő alternatíva marad. E kettő közül is inkább a hajtogatós tetszene, de az optikai zoom hiánya kicsit visszatart. Viszont 80%-ban barátommal utazok, szóval ha valami olyat kell fotózni, legtöbbször ott lesz az ő telefonja. Szóval elsősorban a Flipet nézem


Mennyivel komolyabb telefon a Z flip 4 az S21-hez képest? Megérné +2-3 évig törleszteni az árát, vagy csak a hajtogathatóságért adnék ki tripla annyi pénzt?



2022. szept. 19. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kinek mi érné meg, csak önmaga tudhatja.

Nem ismerik az olvasók az életformádat, a szükségleteidet, az anyagi lehetőségeid határát. Ezt csak te tudod eldönteni.

2022. szept. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mobiltelefonra (diák)hitelt felvenni nem a legjobb befektetés. Mennyivel lenne jobb neked egy fél milliós telefon, mint az, amelyiket jóval olcsóbban meg tudnád szerezni (S21)? Reálisan nézve mit gondolsz, fogod te használni az új telefont 2-3 évig, vagy addigra már rég lecserélnéd valami másra/újra?


Ajánlom a Kiszámoló blog olvasgatását nagyobb kiadások előtt.

2022. szept. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Eléggé szeretem az új technológiákat figyelgetni, meg használni, de ennyi pénzt nem terveznék a közeljövőben kiadni egy dologra megint, szóval amíg bírja a telefon használnám. Bár a flipnél pont kérdés, hogy 2-3 év múlva mennyire lesz látható a közepén a gyűrődés, mert egy bizonyos szint után biztos zavaró.


De igen, megéri jobban átgondolni még a dolgot

2022. szept. 20. 00:52
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
:) Örülök, hogy nem vetted sértésnek az előző válaszom.
2022. szept. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Hát ezt neked kell eldönteni. Technológiákért én is odáig vagyok, szóval megértelek, de van határ sajnos, az anyagi helyzet ha nem engedi meg, akkor én hitellel nem oldanám meg. Telefont én mindig úgy vettem eddig szolgáltatónál is részletre, ha kaptam kedvezményt is hozzá. Diákhitelt is vissza kell fizetni valamikor.
2022. szept. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha csúcstelefon mellett döntesz végül, és nem sürgős, én várnék a helyedben pár hónapot. Az S22 nem volt nagy ugrás, annál nem jársz sokkal rosszabbul az S21-el se. Év elején jön majd az új széria, én abban reménykedem, hogy azt azért lesz értelme megvenni. :)


Szolgáltatói részletfizetésen nem gondolkodsz? Talán barátibb (és gyorsabban ledarálható) mint a diákhitel. Mivel diák vagy - kockázatos ügyfél -, így valószínűleg előleget kérnének be tőled, de ahogy írtad, van megtakarított pénzed, így az nem feltétlenül gond.

2022. szept. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
A flip mellé még legyen egy tartalék telefonod, hogy ha szervízben van, elérjenek (ismerősömnek három hónap alatt kb 5-6 napot volt nála, a többi időt szervízben töltötte).
2022. szept. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!