Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mikortól érdemes telefont...

Mikortól érdemes telefont venni a gyereknek?

Figyelt kérdés
Tudom ez nagyon megosztó téma, de a fiam idén szeptemberben kezdi az iskolát. Eddig soha nem adtunk semmi kütyüt a kezébe (se táblagép/telefon stb) és személy szerint én nagyon nagy baromságnak is tartom hogy ilyen kis korban már nyomkodják. Ugyanakkor valamelyest nyugodtabb is lennék, nameg a cinkeléseket is ki szeretném kerülni hogy “kiközösítik/lenézik” mert neki nincs.Véleményetek szerint?
2023. jan. 11. 06:07
1 2
 1/17 anonim válasza:
86%
én először 11 évesen kaptam okostelefont, addig nyomógombos volt amit hívásra használhattam... addig megvoltam nélküle, bár ez egy jó ideje volt már
2023. jan. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%

Nekem is nyomógombos volt jó ideig, de már nem azok az idők vannak. Csak cikiznék miatta, attól még az is jobb lenne ha nincs telefonja.


Én valami olcsó navon okostelefont vennék. Legolcsóbbat. Úgyis összetörheti.

2023. jan. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%

Én valamikor 9-10 évesen kaptam először nyomógombos telefont, de 2-t általános iskolában törtem össze. Teljesen feleslegesnek és indokolatlannak tartom, hogy olyan korú gyerek okostelefont kapjon, mert iskolában úgy sem használhatja, és az a lényeg, hogy elérjétek egymást telefonon, bármi van.

Legelső telefonjának teljesen biztos, hogy hagyományos telefont vennék, például egy ilyet: [link] Kisgyereknek, aki szereti az autókat, tök menő.

Következő körben, amikor már megtanult bánni vele, jöhet az okostelefon, ami nagyjából szintén csak telefonálásra legyen alkalmas, de mégsem nyomógombossal járkál, kb egy 20-30 ezer közötti kategória.

Nem lehet arra alapozni, hogy ne nézzék le miatta, mert úgy is lesz az a réteg, akit nem tudsz überelni, és cikizni fogják valamije miatt. Azt nektek kell megértetni/elmagyarázni a gyereknek, hogy miért van szüksége erre, és miért/hogyan szarja le azt, amit mások mondanak.

2023. jan. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 NTBS ***** válasza:
81%
Szerintem még korai. Majd, ha felsős lesz.
2023. jan. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Morzsi007 ***** válasza:
Hogy megismerje a működését, érintőkijelző használatát, néha nem árt odaadni neki pár percre, ők már nem a mi generációnk, a világ megváltozott. Külön nem vennék neki. A lányom is most kezdte az iskolát, nincs telefonja. Ritkán laptop elé ül, 2 havonta egyszer, kicsit rajzolgatni, youtube-ot nézni. A fiam negyedikes , neki van telefonja, ő többet nyomja otthon, de inkább azért van, ha elmegy a barátaival bicózni, el tudjuk érni, nyomon követni. Iskolába nem viszi. Nem vettük, hanem megkapta az anyja telefonját. Régi, de még pont használható.
2023. jan. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Morzsi007 ***** válasza:
Még annyit, hogy régen nem volt mobil sem, mikor 5 éves voltam, de vezetékes is csak itt-ott. Ne hasonlítsuk azt a mostanihoz. Nem kell egész nap a tableten, mobilon lógni egy gyereknek, de ne legyen analfabéta ezekhez a “kütyükhöz”, mert az életünk részévé vált.
2023. jan. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy legyen analfabéta hozzá, de ha már lesz nála ilyen, akkor nem fogod tudni megtiltani (és értelmes érveket sem fogsz tudni felhozni), hogy miért ne vigye magával az iskolába. Elsődleges szempont a kontakt, ami célra egy hagyományos telefon is megfelel. Nem lesz attól hülye a gyerek, ha az iskolába nem hord magával okostelefont, vagy otthon okostelefon helyett laptopot/számítógépet nyomkod.
2023. jan. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Morzsi007 ***** válasza:
55%

Utolsó, neked nincs gyereked szerintem, csak a környezetedben látod a dolgokat, vagy tévedek? 🙂

Ha nem tudod neki megtiltani vagyis 5-10 éves gyereknek megmondani, hogy tegye le, akkor később még problémásabb lesz a nevelés. Van ismerősöm, akinek a 14 éves gyereke földhöz vágta a telefont, eddig nem fajulhat el a dolog. Ne vigye az iskolába? Nem viheti el, mert pl ellopják, elhagyja, tanulni megy oda, pont. Ezt meg kell értenie.

A legtöbb otthonban nincs számítógép, csak mobil és vagy tablet. Pc-t ritkán nyomják a gyerekek, macerásabb, mint tapi képernyőt simogatni. Én is mondom a fiamnak, mikor laptop elé ül, hogy használja az egeret (érintőkijelzős), ne a képernyőt nyomkodja, mert azt se tudják, hogy használják. Neten keresni hasznos, érdekes dolgokat olvasni, mert nekik ez sem igazán megy. Keresőt nem tudják használni.

2023. jan. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hülyeség a tiltás és hasonlók. Az én fiam 6 évesen kapott laptopot és telefont is, érintőképernyőse, nem nyomógombosat. Egyáltalán nem lett telefonfüggő, csak akkor használja, amikor nincs más feladata vagy nem talál jobb elfoglaltságot.

A telón van Family link, tudnám korlátozni, ha akarnám, de nem teszem, mert nincs értelme. A nyomkövetés funkciót használom, mert van, hogy egyedül vagy a barátaival megy ide-oda, és akkor azért nem árt, ha tudom, hol van.

Egyébként a hülyeségek mellett, egy csomó hasznos dolgot is megtanulnak az internetről.

2023. jan. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én valszeg 4. után adnék neki. Viszont addig kapna valami okosórát, hogy nyomon tudjam követni merre jár. :)
2023. jan. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!