Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mikortól érdemes telefont...

Mikortól érdemes telefont venni a gyereknek?

Figyelt kérdés
Tudom ez nagyon megosztó téma, de a fiam idén szeptemberben kezdi az iskolát. Eddig soha nem adtunk semmi kütyüt a kezébe (se táblagép/telefon stb) és személy szerint én nagyon nagy baromságnak is tartom hogy ilyen kis korban már nyomkodják. Ugyanakkor valamelyest nyugodtabb is lennék, nameg a cinkeléseket is ki szeretném kerülni hogy “kiközösítik/lenézik” mert neki nincs.Véleményetek szerint?
2023. jan. 11. 06:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

#8: és ha megtiltod neki, hogy EZEK miatt magával vigyen az iskolába egy telefont, akkor miért veszel neki telefont? Hogy a szobák közt tudjatok egymással beszélgetni? Ahhoz elég egy walkie-talkie is. Meg akkor nem telefon kell, hanem tablet, amit egyértelműen nem fog magával vinni, de egy telefonnál (ismétlem) nem tudsz reálisan érvelni amellett, hogy miért ne vigye magával, amikor pont az a lényege, hogy nála legyen, bármi probléma van.

#9: ez egy olyan másik véglet, amit viszont már azért nem értek, mert úgy látszik, a szülő sem tudja, mik keringenek az interneten, és miért lenne lényeges a FELELŐS korlátozás.

2023. jan. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Morzsi007 ***** válasza:

Nem kell tiltani semmit, megértik, ha szólunk nekik tegyék le a telefont, az iskolába egyszer sem akarták elvinni meg sem fordult a fejükbe. Otthon kisebb játétokra használja, zenét hallgatni, youtube-ra. Ha elmegy a barátokkal, akkor magával viszi, ezt már írtam. Van otthon laptop, tablet is, de ezt nem igazán használják, meg egy PC. Az egyik gyerek most kezdte az iskolát, a másik negyedikes. Egyik sem visz telefont. Nincs szükség rá. Meg nem is vihetnek. Ha lesz gyereked, majd máshogy fogod látni a dolgokat.

6., 7., 8. osztályos vagy középiskolás gyereknél már más dolog. Anno nekünk sem volt suliban, mégis felnőttünk, hazaértünk. Főleg manapság, mikor a másik utcából is SUV-val viszik az iskoláig a gyerekeket, túl van tolva az egész.

2023. jan. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
én sztem 10 éves kortól
2023. jan. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

szeptember az már késő,

nem volt a fa alatt?

pedig szeretett volna...

2023. jan. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ha nem 300e-ért veszel neki telót, akkor ki lesz közösítve:D

Ha 300e-ért, akkor meglesz lopva;)


Bőven elég kezdetnek egy egyszerű, akár gombos teló az elérhetőség miatt.Most már nincs pórázon a gyerek, de elérhető és + e telóért se csapják le a sarkon;)

Most úgy is fizetős lesz a közösségi média oldalak elérhetősége a telókon, lesz itt sírás majd;)

2023. jan. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

15# az óvodában van Free WiFi, így továbbra is ingyenes marad az ArcKönyv

:)

2023. jan. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az is villannyal megy, így bevételi forrás lesz hamarosan;)
2023. jan. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!