Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek melyik telefon...

Szerintetek melyik telefon lenne a jobb választás?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kinéztem 2db telefont az egyik egy Iphone X 64gb

A másik pedig egy Iphone Se 2020 64gb

Mindkettő felújított,karcmentes,új akkumulátoros,tökéletesen működő és 1év garanciával adják őket!

Jelenleg teljesen megelégedve hasznàlok egy Iphone 6s 32gb-os készülèket már kb. 3éve,de már kicsit öregecske viszont szoftveresen még mindig nem lassú de ezért gondolkodom már a cseréjén!

Jelenleg is kb. úgy szeretnék készüléket választani a kettő közül hogy az elkövetkezendő 3 évben ne kelljen lecserélnem és legalább addig legyen végig szoftveresen is támogatva! Ha akkut kell benne esetleg 1-1.5év után cseréltetnem az nem gond,mert az már ennél is megtörtént kb. 1.5év utàn.

Ha esetleg van vagy volt ilyen készüléked a kettő közül és tudsz róla tapasztalatokat írni vagy esetleg csak javaslatot hogy melyiket érdemesebb megvenni azt megköszönném!



2023. febr. 20. 08:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom te is ilyesmire gondolhattál ezzel.?"


Arra gondolt, hogy egy nagyon picike kameraszenzora van a telefonnak, kicsike aksija, a kijelzője csak IPS és a telefon méretéhez képest is pici (mert nincs teli kijelző). Olyan kicsit, mintha egy Ladába raknál egy Ferrari motort.


Egyébként az A13 és A23 jóval alacsonyabbra pozícionált telefon, de úgy összességében szoftveresen nem biztos, hogy kevesebb ideig fognak támogatást kapni, mint egy 2020-as SE. Ráadásul Android esetében kevésbé eszenciális az, hogy a telefonon fent legyen az aktuális Android.

2023. febr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

13-as: Igazad van,utólag már ez nekem is leesett! :D

Na most elbizonytalanítottál! :D Mert a vízállóság is fontos lenne nekem ami iphone-nál már a 7től felfelé mindegyiknél megvan! Ahogy néztem az A72 is tudja! Abban pedig igazad van hogy androidnál nem muszáj és nem is köteleznek a legújabb android használatára,bár ios-nél sem mindenhol.

Ismerek családból olyat aki még mindig 8-as,9-es,10-es androidot használ,hiba nélkül és az áruház sem panaszkodik,sem a telepített appok.

2023. febr. 22. 20:44
 13/18 A kérdező kommentje:

Na akkor most a kérdésen belűl új kérdést indítok vagy akár szavazást is.

Megéri szerintetek váltani a jelenlegi 6s-ről mondjuk A72-re? Ár érték arányban az jobb lenne mint egy Se 2020 vagy iphone x?

Van itt köztünk esetleg olyan akinek van még valami A szériás Samsungja hogy tudna róla véleményt mondani? (Akár régebbi is lehet pld A40-50-70 stb...)

Ha esetleg van olyan aki Ios-ről váltott valamelyik Samsungra akár A szériára egy olyan kommentnek/beszámolónak mégjobban örülnék!

Szerintetek akkor 2-3-4évig használható lenne hibamentesen mondjuk egy A72?

Családban van olyan akinek az elődje van (A71) már kb. 1.5 éve használja,de egy panasza nincs rá,azt mondta hogy nagyon jó kis telefon és nagyon szereti!

2023. febr. 22. 20:49
 14/18 anonim ***** válasza:

én 6s-ről váltottam Xs Max-ra, nagyon megérte. Mindenben jobb, gyorsabb, stb. Ha teheted, te is Xs Max-ot vegyél, ha van rá annyi pénzed.

De ha van valami konkrét kérdésed, nyugodtan kérdezd, mert lassan 1 éve van meg az X-em, már ismerem eléggé

2023. febr. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

14-es: Inkább maradnék az X/sima xs vonalon

Az Xs max nekem már nagyon nagy lenne méretben!

Az x meg a sima Xs pedig egy méretű és az nálam még pont határeset lenne!

Egyébként csak egy kérdésem lenne hozzád: A 6s-nél ugye még ujjlenyomat olvasós touch id gomb van középen,viszont az x-től kezdve már face id van. Neked könnyű volt azt megszokni? Vagy használod egyáltalán? Meg az alkalmazásokból kilépős és alkalmazások közötti váltásos új módszert könnyen meg lehetett szokni? Előre is köszönöm ha megválaszolod! :)

2023. febr. 25. 17:16
 16/18 anonim ***** válasza:
Ugyan nem engem kérdeztél, de nekem is volt ujjlenyomatolvasós telefonom és az androidos default navigációs "panellel" irányítottam a telefonomat, kb. 1-2 hét átszokni olyan szinten, hogy fel se tűnjön. Nem kell ettől félni.
2023. febr. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

14-es vagyok.

nekem a Face ID kényelmesebb, bár a TouchID is nagyon jó volt. Hamar megszoktam a haptikus vezérlést, és könnyű váltani az appok között. De nézegess YT-n összehasonlító videókat, hogy lásd pontosan mi milyen. Ha pedig választani kellen hogy X vagy Xs, akkor mindenképp Xs, mert abban újabb proci van, és 4Gb RAM.

2023. febr. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!

Összehasonlítást vásárlás előtt egyébként én is tudnék csinálni mivel tesómnak Sima 11 van és már abban sincs home gomb csak a haptikus vezérlés és a face id feloldás.

Ha elkérem tőle kipróbálni akkor 1az 1ben össze tudom hasonlítani a jelenlegi 6s-emmel és meglátom melyik tetszik jobban.

Akkor el is tudom dönteni hogy Se 2020 legyen a home gomb miatt vagy x/xs legyen a haptikus kezelés és a face id miatt.

2023. febr. 25. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!