Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi számít okostelefonnak? Lent.

Mi számít okostelefonnak? Lent.

Figyelt kérdés

A java alapú telefonok, a symbian rendszerű telefonok, és a kaios rendszerű telefonok már okos telefonnak számítottak?

Gondolom ezek már azért ha korlátozottan is, de a multimédiás alkalmazásokat futatták.

Vagy az érintős telóktól kell számítani az okos telefon korszakot?



#Okostelefon generáció
2023. febr. 26. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Okostelefonnak az számít, amin van operációs rendszer, több dologra képes, mint egy nyomógombos.
2023. febr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Az okostelefonon olyan operációs rendszer fut, amire lehetséges univerzális alkalmazásokat telepíteni, ami minden azonos operációs rendszerű telefonon fut. A régi Javás rendszer is már félig-meddig az, de ott nem volt még annyira univerzális mint ma az Android, simán előfordult, hogy letöltöttél egy alkalmazást (jó drágán, az adatforgalom akkoriban aranyáron ment) és végül kiderült, hogy nem kompatibilis a telefonoddal.
2023. febr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jó de pl a nokia 3410-esre is lehetett rendelni operátor logókat, meg csengőhangokat. :D

És az messze ált egy okos teló szintjétől. :)

a javas telefonok passz, azokra azt hiszem már fejlesztettek alkalmazásokat, és játékokat.

a haverom szerint a symbian telók számítottak okos telóknak, szerintem a javasok.

a kaios telókat nem nagyon ismeri, igaz én sem.

2023. febr. 26. 10:49
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
A Javas telefonokról még annyit, hogy elég sok java játékot töltöttem le én már Android-os telefonra emulátorra. Mindegyiket viszi. Viszont mindig telefon típusok szerint is voltak rendezve a játékok, nem csak képfelbontás szerint, hiába, hogy mind java.
2023. febr. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
Az oplogók és csengőhangok nem alkalmazások voltak, hanem adatok amit a telefon értelmezett és csak a Nokia. Küldtünk róla anno csengőhangot egy Siemensre és egy kódsor jött SMS-ben. Aztán azt a Siemensről továbbkültem egy másik Nokiára és az egyből felismerte csengőhangnak.
2023. febr. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs szigorú definíciója az okos eszközöknek, de manapság telefon esetén csak az iOS, és az Android jöhet szóba, maximum valami alig ismert Linux alapú alternatíva, de ilyen KaiOS, meg hasonlók nem. A rendes okostelefonokban sokkal erősebb hardver van, és tele lehetnek érzékelőkkel, GPS-szel is. Az erősebb hardver miatt komolyabb operációs rendszer is lehet (mint a KaiOS). A maga idejében a Symbian határeset volt, azt hiszem.
2023. febr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!