Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem csatlakozik a...

Miért nem csatlakozik a hálózathoz a telefon?

Figyelt kérdés
Használtan vettem egy telefont 4 hónapja és most nem akar csatlakozni a hálózathoz. Imei számot beírtam egy netes imei ellenőrzőbe és azt írja blacklisted. Akkor lopott telefont vettem vagy most mi van?
2023. márc. 3. 19:09
 1/4 A kérdező kommentje:
Eddig jó volt, működött minden tökéletesen.
2023. márc. 3. 19:15
 2/4 Mr. V. ***** válasza:

Az ellenőrzők nem mind jók.

[link]

Ez pl. 2 készülékemet beazonosította, a harmadikra meg azt írja, hogy ismeretlen IMEI.


Több esetben a koszos SIM kártya is okozott már hasonló problémát.

Az ujjlenyomat nedves/zsíros, így ha az került rá, a réz felület egy idő után elkezd korrodálni. Nem lesz zöld, de épp hogy nem vezet eléggé. Ilyenkor kiszedve, egy sima papírral megdörzsölve lejön róla a réteg, úgy visszatéve pedig megy tovább rendesen.

Ez 20 év alatt talán 7x fordult velem elő, hogy emiatt nem keresett hálózatot, vagy épp lejött a hálózatról egyik napról a másikra.


Ha a segélyhívás elindítható, akkor hardveresen nincs gond a hálózattal, akkor valóban blokkolt sorozatszám lehet (ha a fentiek nem segítettek).

Ez készüléktől függően 5-15e Ft-ba kerül, hogy átírják valami másra. Ha magadnak csinálod, akkor is annyi, mert maga a program fizetős, amivel ezt meg lehet tenni. Huawei esetében 8e Ft 3 napra a program, ami többek között át tudja írni az IMEI, MAC és egyéb számokat is.

2023. márc. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 Köszi.
2023. márc. 3. 19:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Olyan telefont vettél amit a tulaja előfizetés mellet részletre vette és mivel nem fizette a részleteket, tiltották a telefont. Ha van róla adásvételi szerződésed hogy megvetted akkor talán tud a rendőrség kezdeni vele valamit.
2023. márc. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!