Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tavaly kötöttem egy 2 éves...

Tavaly kötöttem egy 2 éves hűségszerződést a Telekomnál,egy mobilszolgáltatásra, most megemelték kb 14%-al az előfizetésem díját.Elállhatok ezmiatt a szerződéstől?

Figyelt kérdés
Igaz telefonnal együtt vettem a szerződést de nem nagy értékű a telefon,ezt csak úgy kaptam,még havi törlesztést sem kell rá fizetnem. Visszaadnám a telefont és fizetek amortizációt ha kell,de én eddíg úgy tudtam,hogyha kötünk egy határozott idejü szerződést,akkor csak akkor térhetnek el,ha azt törvényben szabályozzák,mint ahogy ezt meg is tették, hogy elvették a közösségi oldalak és bizonyos csatornákon a korlátlan filmnézést,de hogy ezzel párhuzamosan emeljenek is,az nekem abszurd. Természetesen felvettem már velükl is a kapcsolatot,ott az ügyintéző nem talált semmit az ÁSZF-ben erről,de majd kapok hívatalos véleményt 30 napon belül,a Békéltető testületnek meg most fogalmazom az e-mailt,csak kíváncsi voltam, hogy ez csak engem zavar, vagy mást is?

2023. márc. 25. 16:30
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

az új szolgáltatónál már az emelt díj lesz, ők is emeltek most,


megoldás:


független mobil, feltöltős kártya

2023. márc. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Most is csak független mobiljaink vannak, a feltöltős kártya nekem nem jó,mert nagyon sokat használom. Korlátlan díjcsomagom van most is. A telekomnak az emelés elött is fizettem havonta 14 ezret magenta 1-esként. Tudom hogy máshol is emeltek,a yettelnél 4 számunk van,de ott megintcsak nincsen hűségszerződés és ezért nem is foglalkoztam vele. A yettelnek van egy "leányvállalata" nem akarok reklámot csinálni hogy kik ők,de ők pont arra büszkék,hogy nem emelnek. Ha vége lesz a hűségnek, akkor az összes mobilszolgáltatást átviszem hozzájuk. De még addíg sok víz lefolyik a Dunán. Rendben,azért köszönöm azoknak,akik érdemben és normális "hangon" hozzá tudtak szólni a kérdésemhez.
2023. márc. 26. 13:39
 23/31 anonim ***** válasza:

ma megjött az SMS, május 1-étől változik az ÁSZF.


havonta változik, sosem olvasom

2023. márc. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
2023. márc. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Tisztelt Ügyfelünk! Tàjékoztatjuk, hogy 2023.05.01-jétöl Lakossàgi Åltalànos szerzödési feltételeink (ÅSZF) mòdosulnak, melynek keretében a Domino Fix perc- és SMS dìj 25 Ft-ròl 27 Ft-ra emelkedik. Részleteket 2023.03.31. napjàtòl a www.telekom.hu/aszfmodosulasok oldalon talàl. A mòdosìtàssal kapcsolatos elöfizetöi jogokat az ÅSZF 9.1.3. pontja tartalmazza. Üdvözlettel: Telekom
2023. márc. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

" a Domino Fix perc- és SMS dìj 25 Ft-ròl 27 Ft-ra emelkedik."

Ami a feltöltéssel automatikusan elfogadásra kerül.

Minden feltöltés, automatikusan az aktuális új ASZF elfogadását is jelenti egyben. Azaz hiába van 8 évvel ezelőtti kártyája valakinek, feltöltéskor mindig aktualizálódik ráutaló magatartással.

2023. márc. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

[link]

Ez most jött.

Ennyi az értesítés az ÁSZF módosításáról.

Minden további a 4. válaszban.

Ha nem tetszik a rendszer, akkor le kell adni a kártyát és vegyél postagalambokat, vagy CB rádiót!

Nem is értem miért várod el, hogy neked ingyen legyen a telefon...

2023. márc. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
27-es te valahogy nagyon nem tudod értelmezni a szöveget. Senki nem várt semmit ingyen. Havonta kb 30 ezret fizetek távközlési számlákra ez kb 5 flottás yettel kártya egy telekomos korlátlan magenta 1-es kártya és a vezetékesek. Mindegyik szolgáltatásom előfizetése emelkedett,amit meg is értek,De azon egyiken sincsen hűségszerződés. Eddig érthető? Csak kb a mobilpiacon eltöltött 25 év alatt előfizetőként nem találkoztam olyannal,hogy egyoldalúan szerődést módosítanak( ezért nem is gyanakodtam hogy ezzel foglalkoznom kéne,ha kaptam sms-t) vagy ha módosítottak is, árat nem emeltek benne. Még a 2008-as válság alatt sem emeltek árat,ha jól emlékszem,mert akkor is volt hűségem,csak a vodánál. Itt nem az áremelés zavar,hanem az,hogy én aláírok egy kétéves hűséget,aminek minden pontját be kell tartanom,különben mindenféle szankciókkal,kötbérrel sújthatnak,ők meg simán átírhatják az ÁSZF-et ahogy nekik tetszik, löknek egy sms-t és ha nem reagálsz rá, akkor így jártál. Ennél érthetőbben nem tudom elmagyarázni,hogy nem a retkes 1000Ft emelés a bajom,hanem az,hogy innentől nem igazán szabad aláírni,mert bármikor azt írnak az ÁSZF-be amit akarnak és hónapokig évekig kötve vagy hozzájuk,ha tetszik,ha nem. Megérted végre,vagy ragozzam még?
2023. márc. 28. 18:52
 29/31 anonim ***** válasza:

Pontosan értem mi a bajod.

Azt nem értem, hogy miért nem érted, hogy semmi köze a szerződés módosításnak a hűséghez.

Ezek szerint neked 25 éve nem változott a díjcsomagod és a díjszabásod? Nemár :DD

Nézd meg a bankod weboldalán a szerződéseket, hirdetményeket, kondiciókat! Le fog esni az állad mennyiszer módosították - egyoldalúan! Nézd meg a közműszolgáltatóidnál a szerződési feltételeket! Hoppá mennyi módosítás lesz ott is amit egyoldalúan vezettek be. :D

2023. márc. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Hihetetlen hogy nem érted. Nem a 25 év alatt egyik szolgaltatónál sem változott az díjszabásom a határozott idejű szerződés alatt. Igaz általában céges flottás voltam, de halkan megjegyzem, hogy pl: a Vodafone-nál olcsóbb a dijszabása a céges flottásnak mint 2005-ben,mikor először beléptem oda. Nem fogom megirni, hogy mennyi, mert valószínűleg üzleti titok, de most ugyanazért a pénzért akkor csak flottás belül lehetett ingyen beszélni, most meg teljesen korlátlan. De előtte a pannonnál voltam momentum dijcsomagban és 3600Ft-ért 60 percet kaptál havonta és utána 60 Ft-os percdíjjal beszéltél, most azért sokkal többet kapsz még 3600Ft-ért is. Tehát nem emelkedett,inkább csökkentek a tarifák, legalábbis egy ideig. Jössz a bankkal meg szolgáltató cégekkel,hogy ők is módosítanak állandóan,ja csak ott sincs határozott idejű szerződés. Bármikor felmondhatod kötbér nélkül,az más tészta hogy rájuk vagy utalva,mert monopolhelyzetben vannak, de attól még Bármikor szerződést bonthatsz,ha nem tetszik az egyik módosítás. Ha így sem érted,akkor nem tudok veled vitatkozni. Ha nem tudod, hogy mi az hogy szerződés és az abban foglaltakat be kell tartani, akkor szerintem valamelyik mobilszolgáltatónál dolgozol
2023. márc. 29. 14:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!