Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mai világban az nagyon nagy...

A mai világban az nagyon nagy hátrány, ha valakinek 14 éves koráig nincsen okostelefonja?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 24. 08:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Már 10 évvel ez előtt is nagyon sz@rul éreztem magam, mikor a többieknek érintőképernyős telefonja volt, nekem meg csak a régi gombos. Voltunk olyan 4.-esek.
2023. ápr. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
21%

Hát hátrány az.Nem muszáj a többieket utánozni.Sajnos azért van a többi 14 éves gyerekeknek okostelefon mert a mai világ már csak ilyen.Ha nem akarsz okostelefon akkor ne vegyél.

Nem leszek nagyobb ember attól.

Nekem is csak 6 éve van okostelefonom pedig most 24 éves vagyok.

2023. ápr. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
88%

Szeretném azt mondani, hogy nem, de ha mindenkinek van, akkor tényleg azt kell mondjam igen. Mondjuk attól függ mit élsz meg nagy hátránynak.

Pl. messengeres beszélgetések, akkor biztosan kiesnek, telefonálni szintén nem tudtok egymással, facebook tartalmakról megint lemaradsz... ezek mind mind apróságok, de emlékszem, hogy ennyi idősen ez engem is nagyon bántott, szóval ne haragudj magadra, ha így érzel (vagy esetleg a gyerekedm nem tudom épp ki kérdez), teljesen normális, ha ilyenkor kihagyva érzed magad.

Ha meg nem bánod, és úgy érzed nincs rá szükséged, az is teljesen rendben van, sőt, talán még jobb is :)

2023. ápr. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

Mármint hogy teljesen el van zárva a digitális világtól? Szerintem semmi nincs akkor, ha mondjuk van egy kortárs PC-je, laptopja. Minden népszerű platform elérhető. A koncentrációjának jót tesz, ha nincs állandóan online.

Szerintem egy középiskolásnak már szükséges, mert ők jellemzően naponta utaznak, illetve tudnak rajta dokumentumokat olvasni.

Barátok, ismerkedés - szerintem ez csak egy kezdeti hype, hogy mindenkinek 7/24 üzenetkésznek kell lennie. Nincs semmi akkor, ha valaki ír délelőtt, és csak délután válaszolsz neki. Ezt nem baj, ha már korán megtanulja valaki, és nem esik bele ebbe a hibába később. A másik aspektus a FOMO: nálunk még nem volt, náluk talán már nem lesz, mert annyi buborék van, hogy szinte irreleváns, ha valamilyen információról esetleg lemaradsz. Kevés zenész, sorozat, memeoldal, tratalomgyártó van, akik abszolút meghatározóak, és mindenki naprakészen követi őket. Persze ez csak innen általános igazság, egyáltalán nem látok bele a14 évesek világába. Lehet meglincselnek, ha nem hallottad reggel az n+1. Betonhofi single-t, vagy hogy nagyszünetben a fél osztály az elmúlt Better Call Saul epizódot spoilerezi.

2023. ápr. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Igen hátrány. Belegondolunk, hogy a mai világban szinte mindenki, de főleg a fiatalok ott élik a közösségi életüket, akkor igen is hátrány mert ebből marad ki.
2023. ápr. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Ha a gyerekedről van szó, és nem súlyos anyagi oka van, szerintem ne foszd meg ettől. Nem kell a legújabb, legdrágább, lehet akár több éves használt is, szélsőséges esetben akár 6-8 éves darab, de valami szerintem is legyen.
2023. ápr. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Inkább csak ciki érzés. Ha nekik van nekem miért nincs, plusz az osztálytársak is piszkálódhatnak miatta. Az más kérdés, hogy inkább jót tesz, ha kevesebbet nyomkodja a telefont. Ugyan nem a kérdés része, de internet hozzáférés mindenképpen kell. Amikor én voltam sulis már a tanárok is elvárták, egy csomó lecke volt amihez kellett volna net, ezt viszont otthon nem akarták megérteni
2023. ápr. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Általános iskolában (felsőben) emlékszem, mennyire rossz volt 1-1 nap, amikor a barátaim megnézhettek előző este egy filmet a tv-ben, amit én nem, mert le kellett feküdnöm aludni. Egész nap a film volt a téma, mentek belőle a poénok, én meg kívülállónak éreztem magam (amikor viszont ugyanazt néztük korábban, akkor a körön belül voltam).

Szerintem ezzel mind voltunk így.

Ez 2006-2008 körül volt, még az okostelefonok előtt, az, hogy valakinek net van a (gombos) mobilján, szóbeszédként járt.

Szóval szerintem nagyon ki lehet rekesztve mindenféle közösségi életből az, aki nem tud a többiekkel folyamatos kapcsolatban lenni.

2023. ápr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
23%
Ha csak a legfontosabbat nézem, azt, hogy a gyerek órarendje Krétában van (nincs is már papír alapú órarendje), akkor igen, nagy hátrány. Mi a helyi járat jegyet is mobilon vesszük, a fiam a saját telefonján, az én fiókommal belépve.
2023. ápr. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ciki! Egy 14 éves gyereknek, kell hogy legyen okos mobil telefonja már. Ma már 40000 Ft körül az az 2 db 20 ezresért vagyis 40000 Ft-ért már kapatóak a leg olcsóbb okos telefonok. Nehogy már egy szülő ne engedhesse meg magának hogy a 14 éves gyerekének okos telefont vegyen. Ez a 14 éves gyereknek nem csak ciki de elégé kínos, sőt a szülőnek is ciki ha a 14 éves gyereknek nincsen mobilja. Sőt már 10 éves kortól / 10 év feletti gyerek esetén is ciki ha nincs egy tíz évesnek saját okos mobil telefonja. Én a saját gyerekemnek 8 éves korában vettem az első mobil telefonját.
2023. ápr. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!