Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mai világban az nagyon nagy...

A mai világban az nagyon nagy hátrány, ha valakinek 14 éves koráig nincsen okostelefonja?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 24. 08:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
65%

Egy ennyi idős gyereknek már nem árt a telefon, gondolom el szokott mászkálni barátokkal vagy legalább a suliba egyedül közlekedik, de meg azért vész esetén el szeretnéd érni.

Ha meg már kap telefont, akkor egyértelműen okostelefont kapjon, nyomógombos telefont már tényleg csak személyes perverzióból használ valaki, vagy mert nagyon öreg és nem akar/tud már új dolgokat megtanulni.

2023. ápr. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
44%
Kicsit hátrányos csak
2023. ápr. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
29%
Most a telefonfülkével közlekedés biciklin a menő :D
2023. ápr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
91%

Nekem így negyven fölött önmagában az, hogy nem tudsz rákeresni, ha bevillan valami, ami érdekelne, rendesen sötét középkor érzést hoz. Ha dal/rapszöveg, ha sulis aktualitás, amit laggolva fogsz megjegyezni rákeresgéléssel, ha random hobbicucc, nagyon kellemetlen. Én is a ló túlsó oldalán vagyok, külön el kell döntenem, hogy bióban fogok ülni a fajanszon, hogy úgynevezett gondolkodást használva tegyem rendbe a saját belső dolgaimat kicsit, meg úgy a nap folyamán lesem a meditálgatós időablakok lehetőségét, és jónéhányat fel is használok erre, különben tényleg csak egy kis lépés választana el a telefonra lefelé zombulva gyalogló dopaminmalactól. Kényszerítem magam arra, hogy csak hasznavehetetlenül álmos állapotban álljak át görgetődroidba rövid időkre, külön gazolva a kirakatéletű csimpánzokat meg a koelhót játszó vakítóan fényes elméjűeket a hírfolyamból. Igaz, hogy így főleg a hobbicuccok meg a röhögtetők maradnak egy-két viszonylag értelmesebb helyi, közérdekű fejtegető csoporttal meghintve, de így legalább tekinthetem kisebb profitnak az ott töltött időt is, legalábbis amíg nem valami ténylegesen hasznos ténykedés elől lopja az eleinte temérdek időt... A többit meg leírták mások, tényleg duplán kellemetlen lecsúszni az aktualitásokról a közös témák tengerén, kivéve persze, ha szándékosan csinálod ugye.


TL;DR: Felhasználásfüggő, egyszerű szabályokkal lehet értelmes módon hasznodra a technológia. Nyilván meg kell tanítsd magadat rá, hogy ne vessz el a legostobább nyúlüregekben folyamatosan.

2023. ápr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!