Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » (Huawei P8 Lite, android)...

(Huawei P8 Lite, android) Mennyivel kevesebb áramot fogyaszt (%-ban) a wifi kapcsolat, mint a mobilinternet kapcsolat? Értelemszerűen ugyanakkora adatforgalom esetében.

Figyelt kérdés

2023. okt. 10. 17:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Ezt így nem lehet megmondani, mert mobilnet esetén a fogyasztás nagyon függ a térerőtől. Dolgoztam megyeszékhelytől, cirka 10km-re lévő cégnél, ahol rettentő gyenge volt a Telekom térereje, és a 8 órás műszak végére 30% körüli akkukapacítás maradt, úgy, hogy nem is használtam sokat a telefont. Váltottam munkahelyet, már megyeszékhelyen belül, ott a 12 órás műszak végén maradt 50-60% jóval több netezéssel, következő cégnél meg megkaptuk a wifi jelszót, és 12 óra után még simán 70%-os volt a töltöttség. Alany pedig egy Samsung A50-es volt, aminek nem kicsi az akkuja
2023. okt. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Vagy mAh-ában (ugyanannyi idő és adatforgalom esetében).
2023. okt. 10. 18:33
 3/15 A kérdező kommentje:

Pont előtte frissitettem, ugyanabban a percben küldted a választ.


Köszönöm szépen a tapasztalatodat!


És mindhárom esetben ugyanúgy végig aktív volt a wifi/mobilinternet?

2023. okt. 10. 18:36
 4/15 anonim ***** válasza:
Persze! Én nem kapcsolgatom ki-be őket, a telefon úgyis vált ha ismert wifivel találkozik, azon kívül meg mobilnet.
2023. okt. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%
2023. okt. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ilyen téren a frekvenciális és technológiai különbségek a legfontosabbak.

A 2G mobilhálózat fogyaszja a legkevesebbet, az után a 3G, majd a 2GHz wifi, aztán 4G, 5GHz wifi, és az 5G ami a legtöbbet fogyasztja.

A 2GHz wifi lehet a legalkalmasabb, mobileszközöknek, mert képes kielégíteni a sebességgel kapcsolatos igényeket, viszont kevesebb energiát fogyaszt. Persze a wifi nem feltétlen mobilis, ezért útközben a 3G javasolt, amennyiben fontos az energiatakarékosság.

2023. okt. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"útközben a 3G javasolt"


Amit ugye már részben vagy teljesen lekapcsoltak :)

2023. okt. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A Yettel még továbbra is fenttartja a 3G kapcsolatot. Anyukám telefonja hónapok óta csak 3G-re van beállítva.
2023. okt. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#8 Csak november 13-ig

[link]

2023. okt. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Értem 4-es, köszönöm!

[Kérlek ne vedd sértésnek, de mástól is szeretném, más szemszögből olvasni, ezért akik még írnak, kihasználom a lehetőséget. Meg kissé gyagya is vagyok, nehezen fog mostanában az agyam. Nézd el nekem, kérlek. Köszönöm.]


5-ös! Alá tudod támasztani forrással vagy trollkodásból írtál random számot?


Köszönöm 6-os!

(4G-s mobilinternetem van.) Nem vagyok jártas a szakmai dolgokban. Huawei P9-ről tervezném a mobilinternetet megosztani Huawei P8 Lite-ra. [Kérlek, a "nem értem, hogy akkor miért nem csinálod" részen ne gondolkozzatok. Könnyebb nekem, ha nem írom le a magyarázatot.] 2G-s wifi kapcsolattal fog a P8 Lite csatlakozni? Mert ugye fent a wifi jelnél ezt nem látom. A P8 Lite-nak a mobilinternetje 4G-n megy, ezt mutatja fent a térerő ikonnál, de a wifinél nem mutat semmi információt – vagy én nem vettem még észre?

2023. okt. 10. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!