Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi történik, ha egy talált...

Mi történik, ha egy talált telefont beküldök eladásra Rejoy-nak?

Figyelt kérdés

Már kitettem több FB csoportba, de senki nem jelentkezett.

Rendőrségre is bevittem, gyakorlatilag egy rosszarcú bunkó elküldött, hogy ilyenekkel nem foglalkoznak.. TÉNYLEG így történt !! (mielőtt jön a gyanúsítgatás, hogy loptam...!!)


Szóval megállapítják, hogy nem az enyém, és rám küldik a TEK-et? Vagy mire számíthat az ember ilyenkor?


nov. 25. 11:50
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Pedig a rendőrség dolga, hogy őrizgesse a telefont, aztán ha 3 hónapig nem keresik, akkor adnak egy papírt hogy a tiéd. Amig ez a papír nincs nálad, addig nem a tiéd a telefon. A rejoynál ellenőrzik a telefonokat, úgyhogy valszeg ki fog bukni.
nov. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1%
A talált pénzt az illetékes önkormányzatnál kell leadni, gondolom a tárgyakat is, és nem lesz a tied, ha nem jelentkezik a tulajdonos.
nov. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

A legtöbb esetben általában fogalmunk sincs, hogy az adott tárgyat ki hagyta el, és egyáltalán kell-e még neki. Ilyen esetben a találástól számított 8 napon belül a találás helyén működő jegyzőnek kell leadnunk a dolgot. A jegyzőnek való átadáskor nyilatkozhatunk arról is, hogy igényt tartanánk-e a dologra, ha azért a tulajdonos nem jelentkezik, erről az igénybejelentésről pedig a jegyzőtől írásos igazolást kapunk.



Más a helyzet akkor, ha a dolgot közönség számára nyitva álló helyen, vagy járművön találtuk. Ilyennek minősül például a bank, a posta, a különböző hivatalok, üzletek, plázák, szóval bármilyen hely, ahova bárki beléphet. Közönség számára nyitva álló helynek minősül továbbá minden tömegközlekedési jármű is. Ha ilyen helyen találunk valamit, akkor azt semmiképpen nem tarthatjuk meg, nem szerezhetünk rajta tulajdont sem. A tárgyat le kell adnunk az üzemeltető alkalmazottjának, tehát egy banki vagy postai dolgozónak, a buszon pedig a buszvezetőnek. Az üzemeltető azután három hónapig köteles megőrizni az adott talált tárgyat, ha pedig nem tudja megőrizni (mert például olyan dolog, amit nem tudnak tárolni), a dolgot át kell adni a jegyzőnek. Három hónap elteltével a jegyző vagy az üzemeltető köteles értékesíteni azt a talált tárgyat, amelyért a tulajdonosa nem jelentkezett.

nov. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

A találás helye szerinti jegyzőnél kell leadnod és nyilatkoznod, hogy igényt tartasz rá.

Ha 3 hónapon belül nincs meg a jogos tulajdonos, akkor a tiéd lesz. Utána már jogszerűen eladhatod.


[link]

nov. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A rendőr helyesen reagált. Gondolom megkérdezte hol laksz, hol találtad.

Mert alapból a találó felelőssége és kötelessége a jegyzőnél leadni.

A talált tárgyat a rendőr csak akkor veszi át, ha annak a találó által a jegyzőhöz történő beszolgáltatása valamilyen oknál fogva nem lehetséges. Ilyenkor a rendőrnek a talált tárgy átvételéről elismervényt kell adni a megtalálónak. A rendőr a megtaláló személytől átvett tárgyat haladéktalanul továbbítja a jegyzőhöz.

Ilyen eset lehet, ha pl. nem helyi lakos vagy, nincs helyismereted, idős, beteg vagy, nehezen mozogsz, stb.

De szögezzük le, a jog nem ismerete nem ment fel annak hatálya alól, és a megtalálóra egyértelmű szabályok vonatkoznak, akkor is ha ezt nem ismeri.

De egy átlag emberéletben ezek nem változnak, ha valaki 16 évesen felteszi a kérdést hogy ha talál valamit azzal mit kell tennie, az nagy valószínűséggel évtizedek múlva is érvényes lesz. Ha ilyen alap dolgok változnak, annak nagy hírverése van általában.

Ki ne hagyjam, a megtalálók sokszor nem tudják, hogy a mivel a talált tárgyak leadásának elmulasztása törvénysértő, az eset lehet jogtalan elsajátítás, de lehet lopás is, az elkövetővel szemben eljárást indíthatnak a rendőrök.

nov. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom. Én egyszer pénzt találtam, az önkormányzatnál lehetett leadni, és ha nem jelentkezik a tulajdonos az államé lesz a pénz, lehet azóta megváltozott a jogszabály, bár nem hinném. Felírták a bankjegyek sorszámát, és ha az aki elhagyta a pénzt meg tudja mondani a sorszámot, akkor vissza kapja a pénzt.
nov. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És ki nézegeti a sorszámát?
nov. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
59%
7. Akinek leadod. (Majd leírja, és elmondja a haverjának, aki bemegy a pénzért. >:) )
nov. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"És ki nézegeti a sorszámát?"


Érdemes lefotózni, így tudod igazolni, hogy a tied volt ...

nov. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát én soha nem fotózom a készpénzem.
nov. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!