Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A kínai Xiaomi már jó telefono...

A kínai Xiaomi már jó telefonokat gyárt, vagy még mindig gagyikat mint régebben?

Figyelt kérdés

dec. 10. 15:01
1 2
 1/14 anonim válasza:
39%
Sosem gyártott gagyikat.
dec. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Pont, hogy régebben gyártott jót, most meg gagyikat. Régen bajnok volt árazásban, mostanra meg átlagos android telefon, televerve reklámokkal, silány minőséggel, és hulladék szoftverrel. Ha android téren keres valaki telefont, akkor csak Samsung, és azok közül is a 150 ezer ft feletti, főként Snapdragonos procis telefonokat kell keresni. A Google pixel is jó, csak itthon nem forgalmazott, így az 5G miatti sz.rakodás az oka, hogy nem ajánlott készülék.
dec. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Pld példának felhozva a xiaomi 12.

Hiresen rossz hűtésű, hamar thorthlingolja és utána egy egyszerű netezés is lehetetlen 5G hálózaton.

Maga az 5G is annyira megforralja a telefont, hogy vége egy videóhívás közben.


Szoftveres támogatása silány, régebbi és olcsóbb telefonok kamerája, hangzása silány.

Pld a 12 hangzása rosszabb mint. 10é.


Kamerában tényleg csak az új felső kategóriás jó.

dec. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
24%
Sosem volt gagyi. Most sem az, de az 5-és és 7-es sorozat igazán kiváló volt, a széria legolcsóbb darabjai (~27-30 ezer Ft) is bőven használhatóak voltak.
dec. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
Nem azt mondom hogy Apple vagy Samsung szint, de mostanában kiadtak pár egész normális telefont és szoftveresen is fejlődött. Vállalható, főleg ha középkategóriában gondolkodsz. Ott például a Samsung elég túlárazott, az iphone SE-ről nem is beszélve.
dec. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Mindig voltak kisebb hiányosságai, amik megbocsáthatók, de ellensúlyként más funkciókban meg élen jár, főleg a kategória átlagához képest, amúgy viszont összeségében mindig minden kategóriában hozta az elvárható átlagos szintet!


A márkára jellemző hiányosságok:

Mikor 10 éve kezdett globálisan elterjedni, még abszolút nem volt bennük NFC, ami kategóriától függetlenül sok más telefonban igen. Évekkel később már belekerült az NFC, de akkor meg valamiért kompromisszumban állt a tárhely bővíthetőségével.

Ha nem is az összes modell, de a legtöbb ultraszéles kamerája még mindig “le van ragadva” 8 MPx-ben és/vagy 120 foknál kisebb látószögben. Nem nagy különbség, de minden Xiaomi csak max. 24 fps-ben tud 8K-videót rögzíteni, 30-ban nem, szelfikameráik pedig csak max. 1080p videót tudnak.

Védelemben pedig elől-hátul Gorilla Glas 5-6 körüli üveg van rajtuk, Victus-t még nem kaptak.


Ugyanakkor előnyként például a Xiaomi elsőként lépett a 100 ezer Ft alatti kategóriába a 120 Hz-es Amoled-kijelzőkkel, illetve 80 ezer Ft alatt sem ritka tőle a 66 wattos gyorstöltés! Illetve (majdnem az összes telefonján) még direkt meghagyta az infraportot is, okostelefonok révén a távirányító alkalmazáshoz!

dec. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
33%

xiaomi soha nem volt egy nagy szåm.

android akkor pixel,motorola,samsung .

dec. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

"és szoftveresen is fejlődött"


Annyira fejlődött, hogy fateromnak vettem egy új középkategóriást, kipróbáltam. Első bekapcsolás után semmilyen appot se telepítettem még és már értesítősávba bedobott valami reklámot. A beállításokba a kijelzőn a kékfényszűrőt akartam bekapcsolni, mielőtt ezt meg tudtam volna tenni, valami reklámot végig kellett néznem. Komoly cucc 🤣

dec. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

8# gyárilag bevannak kapcsolva a reklámok bizonyos alkalmazásokon.

Hülyeséget/fel igazságot légyszives ne állíts.


Nem vagyok xiaomi párti, iPhone-om van, xiaomiról váltva. De ennyire nem rossz a xiaomi

dec. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%

"gyárilag bevannak kapcsolva a reklámok bizonyos alkalmazásokon.


Hülyeséget/fel igazságot légyszives ne állíts."


Ja szóval ne merjem leírni, amit tapasztalok, mert neked nem tetszik. Kit érdekelsz?


Meg mi az, hogy gyárilag be vannak kapcsolva a reklámok. Milyen jogon mer egyáltalán bármelyik app reklámozni egy olyan telefonon, amit kifizettem? Samsungon ilyen nincs. Meg ne magyarázd, hogy ez normális, mert nem az.

dec. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!