Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Érdemes Iphone 15-re váltani...

Érdemes Iphone 15-re váltani Androidról?

Figyelt kérdés
Már évek óta szereték Iphone telefont, most lehetőségem lenne egyre, lejárt a hűségidőm a szolgálatómnál, és gondolkodok egyen hogy kihozzak. Jelenleg Android telefonom van egy Samsung Galaxy A52s 5G típusú telefonom. Igazából meg vagyok vele elégedve, de nagyon kipróbálnám milxen az IOS. Akik így ismerik az Apple termékeit, érdemes berúházni egy készülékre? Sima 15-ös amin gondolkodok, csak tudom hogy pl csak 60Hz a kijelzője, nem 120 mint az én telómnak.

dec. 12. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Sima 15-ös amin gondolkodok, csak tudom hogy pl csak 60Hz a kijelzője, nem 120 mint az én telómnak."


Ez pedig, ha nagyon megszokta a szemed a 120 hz-t, eléggé zavaró lesz, szóval előtte valahol próbáld ki, ha tudod, pl. Mediaba. Szerintem a sima 15 rettenetes pénzkidobás 60 hz kijelzőért. Akkor már ugyan mindegy, ha nem 400 ezret, hanem 500 ezret fizetsz a pro-ért, ami minden téren sokkal jobb választás. A simát eleve egy elterelésnek szánja az apple minden évben, hogy lásd mit adnak 400 ezerért, hogy kicsivel többért sokkal többet is kaphatsz, így inkább azt vedd. Persze a hívők erre is nyáladzanak, hogy ezen a z0 hz is sokkal jobb, mint máshol a 120 hz, meg ez a telefon, ez a minden, ez a best bla bla.

dec. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Inkább annyi árból már Samsung galaxy S23-at veszek
dec. 12. 20:04
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Az ájfon sz@r, ne gondoolkodj rajta!
dec. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

Nem érdemes.

az iphone a csórók telefonja lett.

dec. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Most magamból indulok ki, szóval amit írni fogok az teljesen szubjektív. Én úgy gondolom hogy semmi helyett nem érdemes alap Apple-t venni. Egyszerűen nincs olyan tulajdonsága, ami arra ösztönözne hogy megvegyem. Hasonlítsuk össze a Galaxy S23-mal. Egy árban vannak, de a Samsungban van Zoomkamera 120 hz és adaptív képfrissítés. Az ultrahangos ujjlenyomat olvasó is egy jobb opció az arcfelismeréshez képest, bár azzal is elvagyok. Szóval az alap iphone egy teljesen átlagos telefon, semmivel sem tud kitűnni (leszámítva hogy ios fut rajta de ez ízlés kérdése, egész jó amúgy). A száraz szó jut valamiért eszembe róla. Szóval én semmiképpen nem ajánlom. Az Apple háza táján a Pro modellek az érdekesek. Nagyon jók szerintem, azokat bátran ajánlom. Annak ellenére hogy drágábbak, sokkal jobb ár/érték arányt képviselnek. Ha viszont nem szeretnél ennyit költeni, akkor a Galaxy S23-at ajánlom. Szeretem az Apple termékeket, de biztosan hamarabb vennék Samsungot mint sima iphonet. Jobb, szebb, többet tud. (Szerintem)
dec. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van Samsung is és iPhone is. Az egyik saját a másik céges, az biztos, hogy az iPhone nem akad sehol meg viszont tényleg egy tök alap telefon semmi nagy extrával. Valahogy azt lehet érezni, hogy még egy közép kategóriás Samsung is több állítási testreszabási lehetőséget tartogat mint az iPhone. És itt nem a csengőhang háttérkép kombóra gondolok. Hanem pl olyan, hogy a céges iPhone-omat nem akarom magammal hordani hanem kikapcsolom és a mhelyen hagyom, na itt a csavar mert arról a hívásokat nem lehet csak úgy átirányítani mint egy régi Nokiánál hanem vagy mindig bemész a menübe és a teló kikapcsolása előtt bekapcsolod a funkciót vagy telekomos kódokat kell bepötyögni és úgy lehet csak megoldani. Na ez már milyen amikor a nagy iPhone ilyet nem tud? És még lehetne sorolni.
dec. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

14 Pro árban és tudásban is jobb vétel a sima 15-nél. Igaz, így nem kapod meg az USB-C csatlakozót, de annak is úgyis csak a 15 Pron lett volna valóban jelentősége, a simán nem. Hasonlítsd össze a kettőt, és látni fogod. Ugyanaz a processzor, de 120Hz kijelző, mindig bekapcsolt kijelző, +1 kamera, LiDAR, nagyobb akksi és még sokan mások. Két komolyan vehető hátránya van csak a 14 Pro-nak, az egyik, hogy egy évvel régebbi, tehát ennyivel kevesebb ideig kapja majd a szoftverfrissítéseket (de 5 évig még biztosan), a másik pedig, hogy nehezebb újonnan találni (épp a fent sorolt dolgok miatt az új Pro megjelenésekor az előzőn behúzzák a kéziféket).


[link]

dec. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"még egy közép kategóriás Samsung is több állítási testreszabási lehetőséget tartogat mint az iPhone."


Nekem az a kedvencem, hogy pl. most is akkora innovációnak adták el, hogy a 15-ös szériába már be tudod állítani, hogy 80%-ra töltsön csak az akksi. Nekem a 3,5 éves Galaxy S20-amba is régen benne van ez a funkció. 🤣

dec. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Jobabn átgondolva a Samsung S23-mal jobban járok.

Köszönöm. Kellemes Ünepeket előre is

dec. 13. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!