Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tudnátok segíteni kérlek?

Tudnátok segíteni kérlek?

Figyelt kérdés

Sziasztok azt szeretném mondani hogy kaptam most karácsonyra egy apple watchot és nem tudom használni. Elmondom az egész sztorit.


Tehát 4 éve kaptam szintén karácsonyra egy használt iphone 7-est. ( erre úgy jöttem rá, hogy bekapcsolásnál kiírta az előző tulajdonosnak az Apple ID-ját. Az állt benne hogy : ,,adja meg xy e-mail.com jelszavát a bejelentkezéshez” es itt két opció volt felajánlva : később illetve jelszó megadása. Na most én mikor megkaptam ezt a telefont úgy örültem mint majom a farkának tehát annyira nem foglalkoztam ezzel az Apple ID-s cuccal. Ugye egyből átraktuk a SIM kártyát illetve csináltam én is egy Apple ID-t.


Viszont ugyanúgy mindig kiírta a telefonom ezt az ID-s cuccot mikor bekapcsoltam a telefonomat. De mindig a későbbre nyomtam.


Tavaly karácsonyra kaptam egy vadi új 13 pro-t. Kibontottam , bekapcsoltam és ugye szinkronizáltam. Aztán akkor is kiírta ezt az ID-s dolgot. Viszont nagyon semmiben nem akadályozott , egyrészt mert megszoktam h mindig kiírja , másrészt meg nem kellett semmihez.


Aztán most karácsonyra kaptam egy apple watchot ami szintén vadi új , egyből kibontottam és bekapcsoltam aztán ugye a leírt utasítás alapján kezdtem el a párosítást. Párosításig eljutottunk utána pedig az általános szerződés következett amit elkellett fogadni. Elfogadtam, és itt kezdődött a probléma. Megint a személynek az email címét írta ki illetve a jelszavát kérte. ( plusz 4 éven keresztül kérte a telefon beállitásban ugye ezt az ID-s jelszós történetet) .


Apukám emlékezett a személy nevére és ráírt , elmondta ezt az apple watchos problémát hogy nem tudunk kapcsolódni az ő ID-ja miatt.

A személy kedves volt mert visszaírt kis idővel, aztán utána átvettem apukámtól a beszélgetést és leírtam neki az egészet . ( Az illető egy dolgot félre értett a beszélgetésünk elején , ugyanis úgy értelmezte hogy én az ő ID-ját használom, pedig egyáltalán nem használtam ) És mégegyszer leírtam neki az egészet rövidebben, utána már megértette.


Azt is hozzá tenném hogy az illető elmondása szerint ő kijelentkezett mindenből, mondjuk ha kijelentkezett volna akkor gondolom nem írná ki ezt ( bár nem tudom nem vagyok mobil zseni).


Ma voltunk bent egy mobilszervizbe és egyből megkaptuk a választ, hogy ezt az illetőnek kell megoldania. Amint kimentünk a szervizből apukám ráírt, leírta, hogy mit tanácsolnak. Majd visszaírt, hogy beszélt az egyik ismerősével (aki az egyik szolgáltatóban dolgozik) , és ő szerinte az Apple a hibás , tehát majd telefonálnak .


Kicsit hosszú lett tudom, de szeretném ha segítenétek , szerintetek hogy lehet megoldani hogy végleg ne írja ki a telefonom a személynek a nevét, email-jét, ID-ját illetve h ne kérje a jelszót. És tudom, tisztába vagyok vele, hogy ezt anno annak idején kellett volna megoldani, de az elején már leírtam , hogy akkor nem volt akadály és nem foglalkoztam vele. Tudom én is hibás vagyok benne , illetve apukám is , hogy amikor megvette akkor nem nézték át. De mondom hogy a személy állítása szerint mindenből kilépett. De akkor ezek szerint mégse…


Köszi a válaszokat :)



dec. 27. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Jó mese volt pistike.
dec. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

EZ nem iCloud zár, mert akkor nem is tudtad volna beüzemelni a régi iPhonet.

Próbáld ki hogy visszaállítod a 13 Pro gyári állapotra és nem teszel vissza mentést. Így nem szabadna kérnie a régi tulaj AppleID jelszabát. Mert ugye ennek a telefonnak nincs is régi tulaja.

dec. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Köszi a válaszod, ugyanezt tanácsolták viszont akkor mindenem eltűnik nem? Ettől félek"

Igen, ha nem csinálsz biztonsági mentést.

Kell csinálni számítógépre egy biztonsági mentést

[link]

Ezt vissza lehet állítani.

De előbb látni kellene hogy visszaállítás és tiszta, üres beállítás esetén is hozza-e a telefon a hibát?

dec. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak nehogy az legyen, hogy a visszaállítás elindításának pillanatában megint kérné az illető e-mail címének jelszavát...

Elég jól le van írva hogy mit kell tenni eszközeladás esetén és ha valaki kikapcsolja az iPhone keresése (újabban "Lokátor") funkciót, majd visszaállítja a telefont nullára, nem szbbadna hogy bármilyen e-mail címre emlékezzen.

Az illető valamit rosszul csinált.

dec. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
Hosszu még a szünet aludjál csak
dec. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csinálj egy biztonsági mentést, és utána gyári visszaállítás.
dec. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!