Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik ipadre érdemes gyűjtene...

Melyik ipadre érdemes gyűjtenem az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Idén ballagok és az ajándékom egy új ipad lenne amit az egyetem alatt is tudnák használni. Van 2 ipad amit kiválasztottam (ezek férnének bele a keretbe) és az lenne a kérdésem, hogy melyik érné meg a legjobban?


Az Apple Ipad 9-ik generáció vagy az Apple Outlet Ipad Mini 6-ik generációja?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat:)



febr. 11. 14:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9
febr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hát az iPad Mini jóval erősebb, mint a 9. generációs iPad, vélhetően tovább is lesz supportja. Nézd meg élőben, hogy méretben melyik lenne a megfelelő.


Mire szeretnéd használni? Csak filmezésre és netezésre vagy valami speciálisabbra is?

febr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha csak ez a kettő van játékban, akkor a mini, még akkor is ha jóval kisebb a kijelzője.

[link]

A 9-est próbáld meg elkedülni inkább. Az eléggé "elavult" már. Most még nem tűnik annak, de pár év múlva már igen, amikor a mini 6, vagy az ipad 10 mégjó lesz.

febr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekem iPad 9 van, három hónapja napi használatban, és elég rendesen kitúrta a laptopot. Én főleg böngészésre, streaming film és TV nézésre, zenehallgatásra és ehhez hasonló általános feladatra használom, erre laptop és iPad egyaránt megfelel. Laptopot azóta inkább csak webfejlesztéshez, illetve hosszabb szövegek írásához használom (ezekre előnyösebb).


A 9-es verzió kijelzője 10,2 colos, ami szerintem kényelmesebb, mint a mini 8,3-mas kijelzője. Ugyanakkor még mindig egy kompakt és könnyen hordozható készülék, ami kis kézitáskába is elfér. Azt mondom, a 10-11 col a legelőnyösebb táblagépnek, ami alatta van, kicsi (akkor inkább egy nagyobb kijelzős telefont érdemes választani), felette viszont 2 az 1-ben vagy rendes laptopot.

Az akkumulátora napi átlagosnak mondható használat mellet nálam több napig bírja, de ha aktívan használod, akkor is kitart reggeltől estig. Tehát a power bankot ez a készülék mellet nyugodtan elfelejteted. :)

A képaránya 4:3, szemben az Android 16:10 és sok laptop 16:9 képarányával. Ez van, amikor előny, van amikor hátrány. Böngészéskor és dokumentumok szerkesztésekor előny, sokkal kényelmesebben olvasható. Filmnézéskor viszont a képernyő tetején és alján vastag csík van, bár ehhez hamar hozzá lehet szokni. Természetesen a készülék a legmagasabb videó felbontást is szépen viszi.

Bár nem a legújabb modell, de a támogatás miatt nem kell aggódni, még minimum 3 főverziót megkap, és utána további 2-3 évig biztonsági frissítéseket, tehát 5-6 évig szoftveresen jó lesz.


Sokakban felmerül a kérdés, érdemes-e billentyűzetet venni hozzá, ezzel kis laptoppá alakítva? Vannak erre a célra 2 az 1-ben laptopok, amik árban kedvezőbbek, mint az iPad és billentyűzet együtt lenne, akinek ilyenre van igénye, lehet jobban jár vele. Viszont a beépített képernyő billentyűzet nekem nem annyira jött be, mert nem tartalmazza a Magyar ékezetes karaktereket, ezek előhívásához hosszan kell nyomni az ékezet nélküli megfelelőjét, ami miatt lassabban lehet rajta írni. Viszont erre is van megoldás, HUNKey a neve, bár ez fizetős (1990 Ft), de megéri, legalább is én sokkal gyorsabban írok ezen, akár hosszabb szövegeket is, mint a gyárival. Ezt a hozzászólásomat is így írtam. :)

febr. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A mini az túl kicsi. Alig nagyobb mint egy tepsi S24 Ultra. Szerintem az ipad 9 jobb döntés. Én egyébként M1-es ipad airt vennék ha nem lenne laptopom. Így laptoppal viszont az ipad 9-et, de talán inkább egy Oled kijelzős Galaxy Tab-ot vennék mivel filmezésre használom a jelenlegi ipad-emet is. Másra nem.
febr. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az a bajom a 9-essel, hogy nincs sztereó hangszórója, ami filmezéskor szerintem kifejezetten zavaró. Továbbá (és ez igaz a 10-esre is, ami kifejezetten marhára gáz) a kijelző nem laminált, emiatt olyan bóvli hatása van, hogy nem igaz, mintha egy BKV automata lenne. :) A 64 gigás induló háttértár (meg a 3 illetve 4 giga RAM) pedig akkor lesz majd gáz, ha hosszú távon szeretnéd használni. Ha szükséged lenne billentyűzetre és tollra, akkor pedig konkrétan egy jobb laptop áránál tartasz már.

Még 2-3 éve (?), a 10-es széria megjelenése előtt 130 ezer forint körül volt a 9-es széria HIVATALOS magyar ára (most 170!). Annyiért ajándék volt. A mai árakon meg inkább egy rossz vicc, a 10-essel együtt sajnos. A 10-es hivatalosan 200, ezért cserébe kapsz egy évvel frissebb processzort, sztereó hangszórót meg egy modernebb dizájnt, USB-C csatlakozót és ennyi... cserébe nem lesz jack dugó sem.


Valóban igaz lehet az is, amit az előző írt, hogy az iPad Mini pedig - milyen meglepő - túl kicsi. Egyszerűen jelenleg nincs az Applenek jó ár/érték arányú belépő tabletje, ez az igazság...

febr. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Én leginkább zenehallgatásra, sorozatnézésre és tanulásra használnám. Van egy laptopom viszont az nem a legjobb, hangos is lenne az egyetemi órák alatt, ezért is gondolkodtam egy tablet beszerzésére. Nos nekem elég lenne annyi, hogy kibírjon annyi évet amennyit tud a legalapabb funkciók használatával szóval nekem nem igényem a legújabb high-tech ipad birtoklása.

A válaszokat olvasva a 9-ik generáció mellett volt a több szavazat úgyhogy valószínűleg arra is fog esni a választásom.

febr. 11. 19:50
 8/15 anonim ***** válasza:

Milyen szakra mész? Már csak azért kérdezem, mert ha a jelenlegi laptopod vállalhatatlan állapotban van, akkor lehet hogy okosabb lenne azt cserélni. Ha bármilyen szoftvert kellene órán kívül használnotok (mert mondjuk mérnök leszel, vagy valami hasonló), akkor azt egy tableten szinte biztosan nem fogod tudni megtenni. Továbbá ha hosszabb beadandókat kell majd írni, arra meg pláne jobb lesz egy laptop.


De arra, amit írtál, arra egy 9-es iPad is jó lesz.

febr. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Gyógyszerész szakra jelentkezem.

A laptopom még bírja, de a jegyeztelés és a kevesebb helyigény miatt vennék ipadet.

febr. 11. 20:32
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha jegyzetelni szeretnél, akkor mindenképp számolj mellé egy tollat is. Az iPad 9-hez (és 10-hez) más kell mint a Minihez, erre majd figyelj!
febr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!