Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik ipadre érdemes gyűjtene...

Melyik ipadre érdemes gyűjtenem az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Idén ballagok és az ajándékom egy új ipad lenne amit az egyetem alatt is tudnák használni. Van 2 ipad amit kiválasztottam (ezek férnének bele a keretbe) és az lenne a kérdésem, hogy melyik érné meg a legjobban?


Az Apple Ipad 9-ik generáció vagy az Apple Outlet Ipad Mini 6-ik generációja?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat:)



febr. 11. 14:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%

"arra egy 9-es iPad is jó lesz"

Jobb lenne ha a 9-est elfelejtenénk mert

4g van 5g helyett, wifi5 van wifi6, helyett, lightning van és nem usb-c, régebbi proci (a támogatás miatt fontos), régebbi kijelző, régebbi kamera, a csatlakozó környékén lévő hangszóró, stb. ott a link feljebb.

Tehát nem kevéssel jobb a 10-es vagy a mini mint a 9-es!

febr. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

"4g van 5g helyett"


Szinte 100%-ig biztos vagyok benne, hogy wifi-only eszközt vesz, ahogy mindenki más.


"wifi5 van wifi6, helyett"


Jelenleg ez kb. tök mindegy, pláne az ő felhasználásánál.


"lightning van és nem usb-c"


Ezt sem fogja a töltésen kívül semmire sem használni. Az USB-C amúgy is csak 2.0-ás az Apple szarrágásának csúcsaként.


"régebbi proci (a támogatás miatt fontos)"


A 10-ben ugyanúgy nem mai csirke a processzor. :)


"régebbi kijelző"


Kb. tök ugyanaz. Mondjuk az gáz, hogy egyik sem laminált.


"régebbi kamera"


Nem hiszem hogy bárki bármit videózni vagy kamerázni akarna egy tablettel.


" a csatlakozó környékén lévő hangszóró"


Ez szerintem is gáz.


"Tehát nem kevéssel jobb a 10-es vagy a mini mint a 9-es!"


A 10-es konkrétan egy blöff. Ha engem kérdezel, egyik sem éri meg a pénzét, ez van. Én is megvárom a tavaszt, hogy lássam gurítanak-e újat tablet fronton, különben veszek hasonló árban egy Samsung tabletet és lecsúsztak rólam :D

febr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
75%

"Szinte 100%-ig biztos vagyok benne, hogy ..."

Akkor már a lottószámokat is írd meg privátban ha ennyire nagy jós vagy!


"Jelenleg ez kb. tök mindegy, pláne az ő felhasználásánál."

Megint csak jósolsz, fogalmad sincs 3 év múlva mire fogja használni.

Kicsi plusz pénzért érdemes az aktuális és jövőállóbb és nem az idősebb hardvereket választani.


"Ezt sem fogja a töltésen kívül semmire sem használni."

Jós 3. Mondjuk pendriveot nem fog használni főiskolán?

"Az USB-C amúgy is csak 2.0-ás az Apple szarrágásának csúcsaként."

Minek kellene gyorsabb?


"10-ben ugyanúgy nem mai csirke a processzor. :)"

Jó, 1 generációval régebbi. De az 1 évvel korábbi avulást jelent, 1 évvel hamarabbi támogatásvesztést.


"Mondjuk az gáz, hogy egyik sem laminált."

Ebben specieli igazat adok.

De az iPad 9 és 10 és a legallja iPad, a belépő szint, ennek megfelelő a felszereltség is.


"Nem hiszem hogy bárki bármit videózni vagy kamerázni akarna egy tablettel."

Pedig egy fősulin rohadt jól jön ha le tudod fotózni a táblát, valaki jegyzetét, egy doksit beszkennelni stb.


"A 10-es konkrétan egy blöff."

Ezt mire teccik érteni?


"Ha engem kérdezel"

Én ugyan nem vagyok kiváncsi a szövegedre, csak kijavítottam a hülyeségeidet.


"egyik sem éri meg a pénzét"

Tipikus foteldiktátor szöveg aki még az életben nem használt tabletet valós élethelyzetben.

febr. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Kérdező! Esetleg megfontolhatnád hogy veszel egy Galaxy Tab S6 lite 2022-tőt. Ahhoz gyárilag adnak S Pent. Ha jegyzetelésre szeretnéd használni, akkor elengedhetetlen egy ceruza. Az sem rossz hogy stereo hangszórója van. Az Ipad 9 amúgy nem rossz, de ahhoz még külön venned kell egy ceruzát.
febr. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor már a lottószámokat is írd meg privátban ha ennyire nagy jós vagy!"


Majd a kérdező megírja, hogy kell-e neki a mobilnet és egyáltalán van-e vagy lesz-e 5G képes előfizetése a tabletre... Nem írta, szóval jobbal feltételezhetjük, hogy ez nem szempont.


"Megint csak jósolsz, fogalmad sincs 3 év múlva mire fogja használni."


De bakker, ennyi erővel akkor vegye meg a Pro-t, nem? Ha 3 év múlva ennél sokkal többre szeretne használni egy alap iPad-et, akkor a 10 is bőven kevés lesz. Nincs semmiféle jelentős teljesítménynövekedés a két chipset között, főleg hogy mindkettő órajele korlátozva van a mobilos megfelelőjéhez képest. Te is ugyanúgy tippelgetsz a 10-el...


"Jós 3. Mondjuk pendriveot nem fog használni főiskolán?"


És mit fog pendriven dugdosni egy tabletbe, már bocsánat? Nem most voltam egyetemista, már 6 éve végeztem mesteren is, de már az én időmben is minden online volt. Senki sem cipelgetett pendriveket sehová.


"Minek kellene gyorsabb?"


Minek? Jós vagy? Miért ne kéne? :) Ki tudja, hogy 3 év múlva mit fog csinálni, ugye? :)


"Jó, 1 generációval régebbi. De az 1 évvel korábbi avulást jelent, 1 évvel hamarabbi támogatásvesztést."


A tabletekre jellemzően az Apple tovább ad támogatást, mint a telefonjaikra. Jelenleg még a 2018-as, 6. generációs iPad is kap támogatást. Nem annyira aggódnék én a 2021-es 9. generáció miatt. Persze ugye most te is jósolgatsz a támogatási idő hosszával kapcsolatban ha nem tévedek. :)


"Pedig egy fősulin rohadt jól jön ha le tudod fotózni a táblát, valaki jegyzetét, egy doksit beszkennelni stb."


Ne haragudj meg, nem akarok azzal jönni, hogy amikor én egyetemista voltam, akkor mi volt, de egy tábla lefényképezéséhez gyakorlatilag akármelyik tablet, akármelyik kamerája megfelelő. Szöveget scannelni meg már az általános iskolás butatelefonommal is elégséges minőségben lehetett. Plusz gondolom a kérdezőnek is van telefonja, amikben ugye jellemzően sokkal jobb kamera van, mint a tabletekben. Az iPad 9 és 10 sem rendelkezik különösebben jó fotós képességekkel, de egy nyamvadt táblán lévő szöveget, vagy egy A4-es lapot minden további nélkül meg lehet örökíteni egy kategóriákkal rosszabb kamerával is.


"Ezt mire teccik érteni?"


Arra, amit már korábban leírtam: a 10. generációs iPad nyilvánvalóan jobb tablet mint a 9, nem is állítottam azt, hogy nem az. Ha magamnak kéne vennem, akkor a kettőből én is ezt venném, de a kérdező nem azt kérdezte, hogy a 9-est vagy a 10-est vegye. Neki a keretébe a 10 nem fér bele.

De akkor leírom mi a baj a 10-el: kb. semmiben sincs szignifikáns előrelépés. Még mindig a világ szégyenére 64 gigás az alap tárhely, csak 4 giga memória van benne (pedig egy tabletnél fokozott igény van multitaskingra), még mindig nem az aktuális mobilos processzort kapta meg, még mindig nem laminált kijelzője van, még mindig USB 2.0-ás sebességen ragadt. Gyakorlatilag egy iPad Air házba költöztetett, nagyon minimálisan frissített 9. generációs iPad, csak jelentősen drágábban.


"Én ugyan nem vagyok kiváncsi a szövegedre, csak kijavítottam a hülyeségeidet."


Nem vagy rá kíváncsi, de azért ideírtál személyeskedve egy regényt, ahelyett, hogy megpróbáltál volna legalább egy picit is normális hangnemben érvelni. Tévedhetek én is, meg lehet győzni hogy nincs igazam, de ezzel a hangnemmel és szimpla személyeskedéssel ez nem fog sikerülni. Tudom én, hogy ebben az országban mindenki marhára frusztrált, de legalább interneten próbálj meg néha úgy viselkedni, mintha felnőtt (?) ember lennél.


"Tipikus foteldiktátor szöveg aki még az életben nem használt tabletet valós élethelyzetben."


Ja, sosem használtam tabletet, mert az egy hihetetlenül elérhetetlen akármi. Én még nem is ismerek olyan embert, aki látott tabletet ugye?

Továbbra is állítom, hogy egyik sem jó ár/érték arányú. A 9. generáció a maga idejében az volt, de az itthoni ára annyira elszállt, ami több mint nevetségessé teszi. Kíváncsi vagyok, hogy ha az iPhonek árazása is úgy működne, mint ennél, akkor mennyire tapsikolnál. Megjelenne az új modell, a régi ára megmaradna dollárban, cserébe az újat megemelnék, miközben marginális a fejlődés :)

febr. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!