Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Áramrázással mikor kell...

Áramrázással mikor kell orvoshoz menni?

Figyelt kérdés
Anyukám kihúzta a telefontöltőből a telefont, de a töltőt benne hagyta a konnektorban. Az egész teste beleremegett, alig tudta magáról ledobni a kábelt. Sajnos én loop füldugóval alszom több éve, így segíteni se tudtam. Elment dolgozni így, nem ment orvoshoz. Ma reggel történt. Előző este pedig egy másik konnektort használtam én, annak is a hosszabbítóját. Haját vasalatam, majd amikor a hosszabbító kapcsolóját nyomtam ki, megrázta a kezemet.

márc. 12. 07:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
73%
Ezeket megúsztátok, azonban sürgősen konzultálnotok kellene egy villanyszerelővel, míg még valamelyikőtöket nem ölte oda az áram, mert a földeléssel nem stimmel valami.
márc. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
A lakasban semmihez sem szabad nyulni, ami elektromos, amig a szerelo ki nem jon + orvoshoz is el kellene mennetek, mert verrogok is kialakulhatnak aramutesre, amik par napon belul megolhetnek...
márc. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
81%
Menjen el orvoshoz mielőbb!!!
márc. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
67%

Földelésnek tűnik azért mindenképp. Sürgősen oldjátok meg a helyzetet villanyszerelővel! Amíg ez nem történik meg, addig jó lenne kiköltöznötök (vagy áram nélkül élnetek)


De

Nagyon durván érthetetlen a helyzet. Ha nem tudta eldobni a kábelt, akkor egész biztosan a konnektoron keresztül kapta, ehhez erősebb áram kell, 230V. Tehát ha mittomén, feltöltődsz a műszálas ruhában, és átadod a feszültséget, az max egy rövid rázás. Ha hosszabb, akkor az csak a konnektorból jött. De ha a telefontöltőn áthúz a 230V, az ki is nyírta volna a telefonját. Furcsa, hogy ez nem történt meg.

Ha szar a földelés, akkor se igazán történhetnek ilyenek. Főleg hogy tényleg, egy telefontöltőn nincs egyáltalán földelés. Kisáramú.. ha a legjobb gyorstöltő, akkor is max 20V, de azt is csak a kapcsolat kiépítése után adja, így alapból amúgy csak 5V. Azt meg se érzi az ember. Nincs meg az a szituáció a fejemben, ami alapján egy hosszabbító kapcsolón vagy egy telefontöltőn keresztül áthúz az áram. Ez nagyon gázos helyzet. Azonnali beavatkozást igényel. Ezek fizikailag nem történhetnek meg, amik nálatok most megtörténtek.


Tehát valami nagyon el van bszva, készüljetek több százezres kiadásra, akár teljes áramhálózatotok újrahúzására.


Amúgy meg egyértelmű. Orvos kell. Nincs olyan felelősségteljes, tőled függő munka, ami megéri a kockázatot.

márc. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 Szervizmérnök úr ***** válasza:
62%

Mivel ez egy képtelen történet, szerintem a "régi ismerős" szórakozik megint. Az ezotériás.

Ez a módszer, részletező fogalmazással életszerűség látszatát kelteni és még nem is saját ötlet. Egy külföldi gyűjtőoldalról lett lefordítva.

márc. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
28%

"akár teljes áramhálózatotok újrahúzására"

Ilyen blődséget kár is írni.

márc. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
61%
Ok. Tényleg blődség volt ilyet írni. Bocs, maradhat minden így.
márc. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
71%
Egyértelműen testzárlatos valamelyik berendezés, AVK pedig nincs a házban vagy működésképtelen. Ilyenkor a konnektor tetején és alján lévő "pöcök" ráz. Életveszélyes, azonnal hívjatok villanyszerelőt, addig meg kapcsoljátok le az óránál lévő megszakító(ka)t. Ha nincs, mindenképpen kérjétek AVK beszerelését, mert ilyen esetben azonnal lekapcsolja az áramot, még azelőtt hogy esélyed legyen megérinteni.
márc. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
91%

Orvoshoz kell menni, megfigyelés alatt tartanak 24 órát.

Lehet következménye.

márc. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
71%

"megfigyelés alatt tartanak 24 órát"

A 24 óra teljesen hatástalan a #2 által írott "pár napon belül megölhetnek" lehetőséggel szemben. :D

Egyébként régen, úgy 30 éve, 48 óra volt a megfigyelés. De ezt az orvosok fele se tudja. Volt olyan, hogy áramütés gyanújával SZTK-ba bevitt dolgozóról csináltak egy EKG-t, a kislány eltűnt vele egy ajtó mögött, majd pár perc múlva visszajött, hogy semmi baja, mehet vissza dolgozni.


Nehéz jót mondani, mert millió szakembert rázott már meg a kraft, akik sosem mentek orvoshoz.

márc. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!