Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Áramrázással mikor kell...

Áramrázással mikor kell orvoshoz menni?

Figyelt kérdés
Anyukám kihúzta a telefontöltőből a telefont, de a töltőt benne hagyta a konnektorban. Az egész teste beleremegett, alig tudta magáról ledobni a kábelt. Sajnos én loop füldugóval alszom több éve, így segíteni se tudtam. Elment dolgozni így, nem ment orvoshoz. Ma reggel történt. Előző este pedig egy másik konnektort használtam én, annak is a hosszabbítóját. Haját vasalatam, majd amikor a hosszabbító kapcsolóját nyomtam ki, megrázta a kezemet.

márc. 12. 07:52
1 2 3
 11/30 Szervizmérnök úr ***** válasza:
36%

Eleve tudja minden szakember, hogy hiába fogod meg a fázist önmagában, az nem ráz, amennyiben nem záródik az áramkör a föld, illetve vagy nulla felé.

Az USB dugasztáp elszigetelt a hálózattól, ilyen jellegű zárlatára nincs sok esély, a hosszabbító műanyag részei nem ráznak és a valószínűség törvényei szerint, a leírt két esetnek egyszerre megtörténése a lottó ötösnél alacsonyabb.

Kicsit szedd össze magad jobban szerintem, a fizika nem boszorkányság.

márc. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
43%
Mivel a töltőkábelben nincsen 240V, ezért ezen a ponton el is bukott ez a történet.
márc. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Jobban jártam volna, ha külföldieknek írok
márc. 12. 13:01
 14/30 anonim ***** válasza:
23%
#13 Mi ez a konteógyártási mánia? Szerintem pszichiátria... paranoid nárcizmus a diagnózis (?).
márc. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
28%
#16 milyen gyártás? Az általános iskolás fizika tényeit nemigen lehet figyelembe nem venni. Vagy te ilyen szektás vagy?
márc. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
26%
Rázott már meg töltőkábel. Semmivel sem több egy csípésnél. Hasonló ahhoz, mint amikor az ember 9V-os elemmel szórakozik. De biztosan én vagyok én itt a konteós. Mellesleg a szakmámból adódóan az áramokkal és feszültségekkel is tisztában vagyok. Egy töltőkábel nem tudja az egész testet berázni a leírt módon.
márc. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 Morzsi007 ***** válasza:
28%

Valami nem kerek a történetbe.

A töltőkábel szigetelt és a hosszabbító kapcsolója is műanyag. Mégha gáz lenne a házban a villannyal, ez ilyen formában nem történhet meg.

Nem igazán tud rázni, hacsak nem vizes kézzel taperoltál a hosszabbító dugaljainál közben.

A töltős eset még mindig érthetetlen.

Lehet csak sztatikus feltöltődés volt és pánikba estetek.

márc. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
41%
Ertem, hogy szaki vagy, tehat biztos tudod, hogy mi nem kerek, de az miert lenne kerek, hogy kamu kerdest ir ki emiatt? Mi celja lenne ezzel?
márc. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
65%
Simán lehet probléma az elektromos hálózattal, vagy egyes eszközökkel. Egy helyre egyszer úgy hívtak ki, egy családi házba, hogy még a garázsajtó is rázott. Mivel itt nem tudunk távolba látni, sem diagnosztizálni gondolatátvitellel, így muszáj lesz valakinek a helyszínen megvizsgálni hogy mi történhetett. Praktikus okok miatt leginkább egy villanyszerelő lenne az ideális, és nem a szomszéd bácsi pacemakerrel.
márc. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
A statikusság részével egyet tudok érteni, hiszen hajat vasaltam, de a telefontöltős esetbe sajnos ezt már nem lehet belemagyarázni
márc. 12. 15:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!