Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Létezik ehhez kiskapu külföldi...

Létezik ehhez kiskapu külföldi telefonszolgáltatóval?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: erdélyi vagyok, itt lakom már 15 éve, de Temesváron is járok sűrűn, emiatt 2 telefonszámom van. Vodafone-nál vagyok de nagyon drága a legolcsóbb csomag és nem kapom meg azt amit szeretnék. Viszont van Orange, ahol szeretnék előfizetni egy5,5 eurót egy csomagra ahol kapok korlátlan sms/percdíjat EGT (tehát Európai uniós országon belül, illetve 6GB netet (ami Romániában korlátlan), utána amikor lejár a Vodafone előfizetésem átrakom feltöltőkártyásra. A probléma a következő: igaz-e az az állítás, hogyha a magyar hatóság észreveszik hogy kiakarom játszani a rendszert, akkor letíltják a román kártyámat Magyarországon belül, meg direkt lelassítják a netemet? Illetve ti mit tudtok róla, van aki hasonló cipőbe jár mint én?

ápr. 8. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi rizikó. Fizetsz, és igyénybeveszed a szolgáltatást.
ápr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van erre egy szabály, hogy évente hány napot lehet roamingban használni az adott szolgáltatást, afölött plusz díjakat kell fizetni.
ápr. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ápr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Annó én is szerettem volna megtartani a román számom, mert sokkal kedvezőbb volt, viszont emiatt inkább váltottam.
ápr. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Abban az országban legyen előfizetésed amelyikben az idő több mint felében tartózkodsz és 4 havi hívás és adatforgalmad nagyobb, mint a többiben. Akkor jár az EU roaming kedvezmény. Ha nem akkor se kapcsolnak le, csak roaming díjat kell fizetni. Ha nem tudod teljesíteni a feltételeket, vegyél egy feltöltős előfizetést a másik országban, amikor ott vagy azt tudod használni. Dual simes telefonban maradhat a fő kártya, így az roamingban lesz és elérnek, de a nethez a másikat használod.
ápr. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A méltányos használat az a kifejezés amit keresel.

A telekomost linkelem, mert azt dobta be a google első találatként:

[link]

De a többi szolgáltatónál - külföldieknél is - pontosan ugyanez van. Nézd át a te szolgáltatóidnál a méltányos használatra vonatkozó szabályzatot és megkapod a kérdésedre a választ.

ápr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miutan külföldre kolzoztem hasznaltam a roman kartyamat, de 4 hónap utan az Orange megkért hogy legyek szives hazamenni, vagy hasznaljak helyi szolgáltatást.
ápr. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!