Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit tegyek, hogy ne kelljen...

Mit tegyek, hogy ne kelljen kifizetnem a szerintem hibás telefonszámlámat?

Figyelt kérdés
Az egyik szolgáltatótól (p...n) kaptam egy 24ezer ft-os számlát, mely szerint én az adott hónapban 20ezer ft-értékben interneteztem. De ez nem történt meg egyáltalán. Mi a megoldás, hogy ne kelljen kifizetnem ezt a hamis számlát?
2009. jan. 8. 18:37
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
De kérdezd meg, hátha más a családba igen. Számla részletezést kérni, és bemenni megkérdejelezni. Ha ez nem segít, akkor levél. Egy darabig el lehet velük levelezni.
2009. jan. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Senki nem nyúlt a telefonomhoz, lekértük a részletes számlát, van 2 nap amikor 10-10 ezer ft-ot netezett valaki. De hát senki, mivel az én telefonom, és nálam volt.
2009. jan. 8. 19:08
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is ügess be hozzájuk, és kérjél részletezőt. Azt nézd végig.

Utána reklamáld meg azokat a tételeket, amelyeket nem ismersz el. A többiről kérjél számlát.


A részletezőt megmutatják - de csak úgy viheted el, ha levágják az utolsó 3 számjegyet.

2009. jan. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy fizessel egy vasat is, amit tenyleg nem te hasznaltal. Valoszinu valaki aki ugyes, ert a dolgokhoz, lopja a netet, es most neked jott ki a szamla.

Szemelyesen menjel be az ugyfelszolgalatukhoz, es kerd a fonokot, ne hagyd magadat lerazni!!!

De intezkedjel, mert megtobbet fognak kiszamlazni neked.

Ha nincs lehetoseged szemelyesen felkeresni oket, akkor irjal most egy levelet, add fel ajanlottan, es cimezd a fonoknek!!! Irjal le mindent benne, es kerd, hogy nyomozza ki, mi folyik a te netedrol! Biztos, hogy valaki lopja, vagy mas szlaja jott ki neked.

Remelem sikerulni fog!!!

Egyszer nekem is volt honapokig problemam a Vodafonnal, azert honapokig, mert amit megigertek az uzletben, nem csinaltak meg, ujbol hulyeseget kuldtek, kb. 10 levelet irtam, megirtam nekik azt is, hogy az ujsagokban cikkent fognak szerepelni, mert felhaborito az ugyintezesuk, a netet is teleirom veluk rossz reklamkent.

A lenyeg, ne hagyd magadat lerazni, es fonokkel beszelj mindig, ne csak "csicskasokkal"! (bocs az utolso szoert, de tudom, hogy sokszor ok lerazzak az embert).

2009. jan. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben a számlában közöltekkel nem értesz egyet, akkor azt a fizetési határidőn belül igazolható módon meg kell reklamálni. Ezt leginkább egy ajánlott-tértivevényes levéllel teheted meg, melyben tulajdonképpen "visszaküldöd" az eredeti számlát, hogy nem fogadod be.

Ezzel eleget teszel annak, hogy ne kelljen befizetni.


Ha a számla fizetési határidejét KÖVETŐEN reklamálod meg a számlát, az a számlafizetési kötelezettséged szempontjából már nem eredményez halasztó hatályt, tehát BE kell fizetned, majd VISSZAIGÉNYELHETED, ha jogos a reklamáció.

2009. jan. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy voltunk bennt a pannonnál, ott azt mondták, hogy nem tudnak semmit sem csinálni, hívjuk a 1220at. Felhívtuk, ott kértük a részletest, és azt mondták, hogy karikázzuk be rajta azt amivel nem rtünk egyet, és faxoljuk xy címre, és ott majd elbírálják, hogy igazam van, vagy nincs. Azt is hallottam, hogy mindenképp ki kell fizetni, mert máshogy nem számlázhatják ki, kész ez van. De ha meg felmondanám a szerződést, 50ezret kell fizetni. Fogalmam sincs hogy lépjek tovább, mondjuk még el sem faxoltam, meg ma kaptam meg a részletest.
2009. jan. 8. 19:56
 7/12 A kérdező kommentje:
utolsó válaszolónak, kb 3 hete kértük ki a részletest, és most küldték...szóval jóval a határidőn túl vagyok
2009. jan. 8. 19:58
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor csinald amit mondtak, de latod, mar le is raztak azzal, hogy ok nem tudnak semmit sem csinalni. Mert ez mindig igy szokott lenni, ugye???!!!

Ezert mondtam, hogy irj a fonoknek, vagy beszelj vele. Ha nem, akkor fizetned kell.

2009. jan. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám telefonjával már előfordult, hogy nem volt lezárva a billentyűzet, és a táskájában benyomódott pont az a billentyű, amivel a wap nyitóoldalára lehet kapcsolódni. Szerencsére hamar észrevettük, így nem lett magas számla belőle. Nem lehet, hogy veled is ilyesmi történt?
2009. jan. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem fogom annyiban hagyni az biztos, nincs nekem ennyi fölösleges pénzem, h kifizessem más hülyeségét. Majd kiderül a végén, hogy mi lesz.
2009. jan. 8. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!