Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » N9 vagy Lumia 800? Esetleg...

N9 vagy Lumia 800? Esetleg Samsung Galaxy S2?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok a 3 telefon közül melyik a jobb vétel?


Ami fontos szempont:

Kamera, videó,netezés,bluetooth, könnyű kezelhetőség és persze a telefon ára.


Előre is köszi!


2012. jan. 5. 21:38
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Azt lehet, Zune playerben le tudod játszani.
2012. jan. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Ne hallgass az itt válaszolók meg lepontozó kis takony 11 éves Android és Samsung dicsérőkre. Semmire sem való egyik sem. A Lumia 800-at vedd meg.
2012. jan. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Először is: normális hangnemben nem lehet válaszolni? Tudod ki a 11 éves te majom... Egy k*va rossz szót nem szóltam WP7-ről, én is majdnem Omnia 7-et vettem, de mivel sokan írták, hogy nagyon kötött rendszer, Androidosat vettem. Applet nem is keverem most bele, az megér egy külön misét. Azt neked is be kell látnod akármilyen windows phone fanboy vagy, hogy galaxy s2 minden téren felülmúlja a lumia 800-at, és most vonatkoztass el a rajta futó OS-től, és tekintsd mint telefont. Dualcore, amit ICS már kihasznál, jobb kamera, jobb kijelző. Egyedül a műanyag ház hagyhat kivetnivalót maga után. Engem ez speciel nem zavar, mert ha mondjuk véletlenül elejted, anyagából adódóan nem sok baja lesz, ami azért nem baj. Az meg ugye a másik, hogy a lumia 800 is full polikarbonát házas, ráadásul unibody, akkumulátort ha cserélni kell benne akkor az érdekes menet lesz. Majd ha Windows 8 kijavítja ezeket az eléggé vicces kötöttségeket, és támogatni fogja a többmagos chipseteket és mondjuk a Nokia vagy éppen a Samsung kidob egy dulacore wp8 tellát, akkor az Android nagy bajban van. De mindaddig amíg ezeket nem lépik meg, az Androidos csúcskészülékek maradnak a bestbuy.


Egyébként a Samsung imádásról: Nekem ugye Sony Ericssonom van, de nekem világéletemben az volt. DE: bátyámnak Samsungja van, anyámnak is, apámnak is, unokatesómnak is és keresztanyámnak is. Egyikkel sem volt még semmiféle gond, pedig egyik már 5 éves. Tip top állapotban van. El kéne fogadni, hogy a Samu igenis jó dolgokat csinál. Igen dob piacra elképesztően szar telefonokat, mint pl most a galaxy ace plus, de csak meg kell nézni a Nokia tavalyi és 2010-es palettáját. A Lumia sorozat meg az N9 kivételével vicc az összes. Részemről ennyi. Ha ezután se tudsz normálisan válaszolni az sajnos a te bajod...

2012. jan. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Én az N9-et mindenképpen kihagynám. A Lumia800 és az S2 között viszont nagyon filóznék. Az S2 hardveresen jobb, de nekem a WP7 nagyon tetszik. Jelenleg az Android használok táborába tartozok, de ez esetben, lehet, hogy a Lumia 800-at választanam. De ez teljesen szubjektív. Nekem sokkal jobban tetszik a WP7, mint a droid. Kinek a pap kinek a papné. Szerintem próbáld ki mind a kettőt és az alapján dönts. Arra gondolj mindig, hogy számodra az a legjobb telefon ami a legjobban tetszik és nem feltétlen a számok, adatok.
2012. jan. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Ú nagyon jófejek vagytok,sokat segítetek köszönöm szépen!


Nehéz dönteni... Itt van a jelenlegi listám, kérlek mondjátok meg, hogy a szempontjaim alapján mit választanátok.


Samsung galaxy s2:

Jó kamera, jó videó

Van másodlagos kamera

Hardveresen biztos nagyon jó a paraméterek alapján

szép nagy kijelzője van

Nincsenek kötöttségek

Ismerem a samsungot, az előző telefonom omniaII volt, a mai napig szeretem.

Kapható a szolgáltatóknál

Elég drága


Kérdőjeles dolgok a samsungnál:

Nem ismerem az androidot, vajon tetszeni fog, boldogulok vele, műanyag telefon, elég szép-e?


Nokia:

Volt N szériás nokiám, nagyon szeretem a mai napig, szeretem a nokia minőséget.

Nagyon tetszik a külseje

Nagyon tetszik a wp7 stílusa, egyszerűeége, biztonsága, különlegessége

A kamerája is jó, de a samsung talán picit jobb???


Kérdőjeles dolgok:

Nincs másodlagos kamerája

WP7 megkötöttségek

Még nem kpaható a nagy szolgáltatóknál

Milyen áron fog nyitni, ha megjelenik??

Talán olcsóbb lesz mint most a galaxy s2??


Na ezek az én érveim, kérdéseim... Egyértelműen több érv szól a galaxy s2 mellett, mégse vagyok biztos a dolgomban.

Ha úgy gondolkodok, hogy mondjuk legalább 2-3-4 évre veszek telót, melyikkel járok vajon jobban?


(Ez a komment és a kérdés egyébként nem reklám, csupán egy vásárló vacilálása két telefon között. )


Így melyik telefon? Köszönöm és nagyon várom a véleményeiteket továbbra is!

2012. jan. 6. 11:58
 16/26 anonim ***** válasza:

Én mint android user nyilván elfogultabb vagyok, de tudom értékelni a wp7-et is mert elképesztően jól optimalizált és stabil rendszer. Mindkettő telefon műanyag. Ezt úgy tudod csak meg, hogy elmész egy szolgáltatóhoz és körbefogdosod őket. Én is tartottam attól, hogy a Walkman full műanyag, de aztán rájöttem, hogy sokkal előnyösebb mint a fém. Gondolj bele, veszel egy bivaly hardveres telfont, az erős használat alatt úgy felforrósodik a fém hátlap, mint a fene. Walkmanen meg ez a sima felületű puha gumiszerű műanyag nehezebben melegszik fel, anyagából adódóan. Kinézetre meg attól hogy műanyag, szerintem mutatós darab. Mindekttő kap frissítést, galaxy ICS-t, lumia meg wp8-at, mindekettő "jövőálló". Hardverrel viszont a galaxy jobban áll, ICS már kihasználja a 2 magot. WP8 is (várhatóan) ki fogja, csak hát a Nokiában egy single core egység ketyeg. Ettől függetlenül persze piszok gyors. Androiddal egyszerűbben több lehetőséged nyílik arra, hogy a saját ízlésednek megfelelően formáld. Amúgy meg Marketről (vagy valhonnan) rárakod a Launcher 7 nevű cuccot, és wp7 kinézetű lesz az egész :D Ha ennyire nem vagy biztos benne, javaslom olvasd el ezt a 2 tesztet:

[link]


[link]


Valamint itt egy teszt a kétmagos androidos telefonokról

[link]

Jó olvasgatást!

2012. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Szia! Mindhárom tesztet elolvastam annó mikor megjelent, ezek után is nehéz a döntés...


Najó, majd ecpeckimehetsszel eldöntöm....

2012. jan. 6. 13:18
 18/26 anonim ***** válasza:
Mondom, elmégy megfogdosod. A samsung féle TouchWiz-es androidot meg ki tudod próbálni egy Galaxy W-n is, ugyanaz a felhasználói felület, de egy Galaxy gio-n is akár. WP7-et meg bármelyik ilyet futtató készüléken megnézed, mert ugyanaz a felület van mindegyik wp7-en. Aztán ha ez se segít becsukott szemmel ráböksz egyre :D
2012. jan. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Azt írtad hogy az S2 drága!

Akkor a Lumia 800 mi?

majdnem 1 árban vannak (sőt) és az S2 ezerszer jobb!

2012. jan. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
S2-t vettem végűl. :)
2012. jan. 22. 08:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!