Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Beázott a telefonom mit tegyek?

Beázott a telefonom mit tegyek?

Figyelt kérdés
A fél éves Galaxy Gio-m beázott kimostam a táskám és utána centrifugáztam és amikor megszáradt akkor láttam meg hogy benn van a telefonom. nem lett nagyon vizes csak kicsit a képernyő alá belement a víz:( és mivel le volt csontig merülve bepróbáltam kapcsolni (igen sajna szőke vagyokXD:)) Bevittem szervízbe de nem mondtak semmit.. Mit csináljak? Lehet-e baja? Mit kell benne cserélni? Vagy mehet a kukába?

2012. jún. 11. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is várd meg amíg teljesen kiszárad ne próbáld be kapcsolni és legfőképp tölteni mert zárlatos lesz és utána tényleg dobhatod ki.
2012. jún. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt azért nm hiszem, hogy csak pár csepp ment volna a kijelző alá, egy komplett mosás után.


Amit tudsz tenni:


-Mindenek előtt kikapcsolod, és meg sem próbálod beüzemelni

-Leveszed a hátlapot

-Kiveszed az akksit

-Kirakod az ablakpárkányra, vagy valamilyen jó szellőző helyre, és ott hagyod legalább 3-4 napig


Ha ezek után összerakva nem kapcsol be, akkor a javítási költségen vehetsz egy új telefont, szóval kuka.Ugyanis a garancia a beázásra nem vonatkozik.

2012. jún. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De sajnos mivel le volt merülve ezért megpróbáltam bekapcsolni:(( Most vittem szervízbe és nagyon félek hogy nem tudják megcsinálni.. de ha zárlatos lesz akkor azzal már semmit nem tudnak csinálni?? Köszönöm a válaszokat:)
2012. jún. 11. 17:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha zárlatos lesz, lehet "megúszod" egy alaplapcserével. De garanciába nem cserélik, tehát drága mulatság. és ez még a szerencsésebbik eset, mert lehet más is kapott.
2012. jún. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De.Komplett alaplapot cserélnek minimum.Végülis magát a telefont, ami a házon belül van, csak nem látsz.Mivel a gari nem vonatkozik a beázásra, így előfordulhat, hogy ki kell fizetned a teljes javítási költséget.Hacsak nem olyan kedves és jószívű a szervizes, hogy belefirkant a jegyzőkönyvbe egy szoftveres meghibásodást, vagy töltőcsatlakozó miatti alaplapcserét.


Azzal fognak kezdeni, hogy sűrített levegővel kifújják a vizet, hogy a korrózió ne induljon meg, vagy javítható legyen.Ez esetben nem feltétlen kell alaplap csere, csak szervizdíj.


Ha a víz miatt a réz elkezdett oxidálódni a telefonban, akkor vagy vegyi úton távolítják el, vagy kapsz egy új alaplapot, vagy visszaadják, és azt mondják, hogy vegyél egy másik telefont.

2012. jún. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Arról nem beszélve, hogy a mosószeres víz trükkösebb, mint a sima víz.Mégiscsak egy maró hatású vegyszerről van szó.Előfordulhat, hogy a Digitizer szalagkábelét megmarja.Ha már alá ment.Akkor nyilván ezt is cserélni kell majd az alaplap mellett.
2012. jún. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszike szépen, máris nagyon sok választ kaptam. Sajnos számomra nem nagyon "kedvezően" hangzanak. A hölgy aki átvette a telefonom, biztatott, hogy szerinte az érintőpanelnek lesz baja csak, (de hát ha szétszedik lehet hogy sokkal rosszabb lesz a helyzet, ettől félek)új teló is, jó is, ha nem lehet orvosolni, sajna nem kapok másikat. (még tanuló vagyok általánosban, az előző telefonon karácsony előtt a táskámból lopták ki a tömött buszon) Kétségbe vagyok esve. Köszönöm még 1x. a válaszaitokat!!
2012. jún. 11. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!