Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidos telefon testre...

Androidos telefon testre szabása, optimalizálása?

Figyelt kérdés

Oké, megvettem életem első okostelefonját (OT-995). Már így is tele van egy halom alkalmazással, van még letölthető cucc, amivel még inkább személyre szabhatom? (nem annyira a design jellegű háttérkép, csengőhang stb. érdekel, hanem a rendszerezés, fájlkezelés, ilyenek). Rootolni nem akarom.

Fontos még: mit NEM szabad feltenni rá?


2012. dec. 5. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Pedig a root után nyílnak meg az igazi lehetőségek, anélkül csak kicsit szórakozni tudsz vele.

Nincs nagyon olyan, amit nem szabad feltenni rá, csak olyat, amit nem érdemes, pl. vírusirtó, semmi értelme.

2012. dec. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Task killer, vírus író, Battlery optmalizer és hason szőrű tárasi amit NE tegyél fel.
2012. dec. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk aksi "kímélő" programnak a Juice Defender ajánlott.

Igazából csak annyit csinál, hogy amikor kikapcsolod a képernyőt akkor kikapcsolja a Wifi-t/3G-t, tehát nem kell neked folyton kikapcsolnod.

És be lehet állítani, hogy x percenként azért kapcsoljon be, hogy pl. ha jön új email akkor ne maradj le róla, meg ilyen dolgokat be lehet állítani.

2012. dec. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amit én tudok ajánlani:

Llama - Beállíthatsz bizonyos dolgokat, hogy automatikusan megtörténjenek, bizonyos szituációkban ( pl: Este lenémul a telefon, ha a suli/munkahely közelében vagy, lenémül, ha hazamész, bekapcsolja a wifit, satöbbi, satöbbi, szinte mindent automazitálni lehet vele.)

Call Meter 3g: van több ilyen ingyenes progi, én ezt használom. Be lehet állítani a terifacsomagodat ( mindent, de tényleg mindent - mondjuk kell is vele szórakozni egy ideig), aztán méri, hogy mennyit hívsz, és azért mennyit kell fizetned (számlázási egység, percdíjak, ingyene,s kedvezményes számok, lebeszélhetőség, stb,stb ezeket és ezek kombinnációját mind-mind be lehet állítani)

Aztán ajánlott letölteni valamilyen offline (azaz internetkapcsolattotnem igénylő) GPS navigációt. Persze ilyet a Play Store-ban nem találsz, törrent oldalakon vannak fent. (én Aura-t használok, de ott van az IGo is.)

Továbbá vannak olyan programok, amik automatikusan feltöltik a kamerád képeit internetre, ha wifivel vagy csatlakozva. (Én pl. a Dropbox és Drophin kombinációt használom, de van egy csomó másik, pl UbuntuOne, stb)


Ezek jutottak így hirtelen eszembe, amik tényleg hasznosak tudnak lenni.

2012. dec. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Beviz Elek ***** válasza:

Rootold és utána: blackmart alpha: marketről fizetős cuccok ingyen (nem mind csak a crakeltek)

file expert+pro plugin (blackmartról ingyenes) - benne van minden ami a fájlkezelőhöz kell, a legjobbakat egyesķíti egyben. Gyári progikba belemászhatsz, felülírhatod, átírhatod (root explorer amúgy) és backupokat is csinálhatsz a letöltött progikról (astro file meneger a másik megoldás).

titanium backup: a progikról még pontosabb backup (beállítások, játékmentések)

2012. dec. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!