Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Újabb telefonos átverés? Vagy...

Újabb telefonos átverés? Vagy mi lehet ez? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Kaptam ma egy sms-t egy idegen számtól. A következő volt benne;

+17608776124: Kiválasztottuk ont az Apple ingyenes ajandekara! Latogasson el a [link] most, tekintse meg a nyeremenyet! Kod 7545


Egyrészt gyanús a szám, másrészt vak nem vagyok maga az URL is elég gyanús. Nem beszélve az ingyenes ajándékról.


Nem tudom mi ez, és mi ezzel a céljuk, csak szerettem volna felhívni mindenkinek a figyelmét rá, hogy ha ilyen sms-t kapna.


Ui: nem tudtam, melyik kategóriába rakjam, de mivel SMS-be kaptam így gondoltam, hogy a mobil téma adott.

Üdv.


2013. jan. 7. 15:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez tkp. egy hiszékenység-teszt. Kiküldik egy rakás embernek, és nézik, hogy ki az, aki felkeresi a weblapot és beírja a kódot. Ajándék persze nincs (vagy max. egy Apple feliratú golyóstoll), de innentől tudják, hogy annak a telefonszámnak a "másik végén", ahoval a 7545-ös kódot küldték, egy hiszékeny ember van. Így a további "kiváló" ajánlatukat csak azoknak fogják kiküldeni, akik az elsőre reagáltak - az SMS nekik is pénzbe kerül, így spórolhatnak.


Ezt a konkrét reklámot nem ismerem, csak az egyetemen tanultunk ilyesmiről, onnét gondolom, hogy így működhet. A lényeg, hogy ne írd be a kódot, ne kattints az ilyen reklámlevélben kapott linkre (a leiratkozás gombra se, az is lehet átverés), mert akkor a reklámozó rögtön megtudja, hogy ez tényleg érvényes cím. Ez nagyon értékes információ neki, te pedig már kapod is a spam-özönt.

2013. jan. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én beírtam a kódod. Szal most már tudják, hogy hiszékeny vagy :D

Igényesség azért befigyel:

"Add meg a mobilszámodat,

hogy

MEGNYERHESD az egyik új iPad-et:" és ott van alatta egy szám mező fel-le nyilakkal. Milyen idióta írta ezt az oldalt? Hopp és most kell küldeni a 1782-re SMS-t... menjenek már!

2013. jan. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem néztem meg az adott oldalt, tehát fogalmam sincs hogy mit "kínálnak".

Arra viszont kíváncsi lennék, hogy honnan tudják a számomat! Ugyanis a szűk ismerősökön kívül, más személy/ek, nem ismerik ezt a számot.

Esetleg a szolgáltató élne vissza a számmal?

Üdv

2013. jan. 7. 16:53
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
#3: próbáltad már, hogy beírod a telefonba: 0670 és utána írsz 7 számot találomra?
2013. jan. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Én is kaptam ma ugyanilyen sms-t :)
2013. jan. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Az előző vagyok, csak én más számról kaptam....
2013. jan. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 zsoca25 válasza:

Én is kaptam ilyen sms-t.

Én nem foglalkozok az ilyenekkel csak pénzlehúzás....

2013. jan. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 gorba válasza:
Szintúgy kaptam, este fél 12-kor, örültem is neki és persze egész éjszaka a megnyert ipademmel álmodtam :D
2013. jan. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én is kaptam ma egy ilyen smst de még nem mertem visszaigazolni... :D
2013. jan. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Lóbébi válasza:
Én is ma kaptam de leszopókázhat az Apple:)
2013. jan. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!