Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lumia 920 vagy xperia Z???

Mahhoo3-3 kérdése:

Lumia 920 vagy xperia Z???

Figyelt kérdés
Már hóapok óta tervezem hogy veszek egy lumia 920-at, de most megtaláltam az xperia z-t és nem tudok dönteni. A lumiának nagyon jö a fényképezője (mondjuk 8,7 az xperia meg 13) carl zeiss, pure viev, van cimegrahp wireless charging meg tök jó. Windows 8. Az xperia meg kivül 13 megapixel belül 2,2 vízálló, ütésálló, porállo, lehet bővíteni a memo-ját és még lehetne sorolni. Ára között nincs nagy külömbség (30k). Én hűen próbálom tartani magam a lumiahoz, de ez elbizonytalanít.

2013. márc. 22. 13:10
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Lumiat fogom, de majd csak nyáron. Ma eldöntöttem hogy a lumia, mert android van, ios, van, windows 8 nincs. Ma láttam m8ndkettőt, az xperiaval nagyon nem foglalkoztam, csak láttam hogy ott van. Nem tudjátok véletlenül hogy budapesten hol van kirakva sárgában. (Mammut, ilyenek. Nem utca házszám, bevásárlóközpontokban. Mindenhol feka van.) Köszi a válaszokat.

A vïzállóság nem nagy dolog, elosszor engem is megfogott, de nem ahhoz vagyok szokva hogy a zuhany alatt telefonálok. Nem is baj ha egy telefon nem vízálló, ez a normális.( ha a sárgáról tudnátok küldeni olyan képen amin tényleg olyan sárga mint a valöságban, vagy színkódt ïrni megköszönöm. (Most a színek között kell döntenem.)

2013. márc. 23. 22:59
 12/16 anonim ***** válasza:
A szín az relatív. Szerintem pl sárgába csúnya. Nekem a fehér, kék, fekete tetszik. De ha beírod a googliba hogy Nokia Lumia 920 yellow. Akkor kiad egy akó képet. :D
2013. márc. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Pont ez az. Beirom googleba h lumia 920 yellow es minden kepen mas sz arnyalat, nincs olyan kep amin ugyanolyan lenne a szin.
2013. márc. 24. 14:27
 14/16 anonim ***** válasza:

nekem lumiám van 800-as

nagyon tetszika wp rendszerek stabilitása...de ugyanazok a bakik is fennállnak a wp8nál mint a 7.5 és a 7.8 háza táján

fórumokban gyűlnek azok az emberek akiknek nem megy a face alapú csevegés semmilyen módon...nincs rá rendes face alkalmazás ami szólna ha esemény történik

a viber és a whats app alkalmazások sem futtathatók háttérben..ha üzenetet kapsz akkor azt már csak akkor látod meg ha belépsz az alkalmazásba...tesztelve 3g és 30megás wifi interneteléréssel is

szép és jó telefonok a lumiák..telefonálni sms-ezni böngészni és fotózni nagyon jók

de a "megosztásra és a közösségi modulokra született" lumia nem áll a helyzet magaslatán ezen a téren....amit az androidnál már a froyo idején izzadtságmentesen megoldottak...

ráadásul a piactér kb 20 db valamire alkalmazással tud szolgálni míg az android a froyokra is tudott 200 000-et

én is androidról váltottam wp-re kétes szájízzel..hiszen nem adnám most oda egy androidért mert már ugy megszoktam h stabil nem fagy bekapcsolás kb 5 mp...

szóval nem gyenge kompromisszumokat kell kötni bárhogy is döntessz..

2013. márc. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

[link]

Nem tudom hogy a Sony megoldja e egy frissítéssel,de vannak gondok.Annyira igyekezett a Sony hogy elsőnek adjon ki full hd kijelzős telót,hogy összeba..ták.Persze lehet hogy egy frissítés megoldja.Android csúcs fronton,szerintem jobb választás a Htc one: [link]

920-nak is jön az utódja,hogy mikor?....kérdés: [link]

Na meg persze jön az S4 is,bár én nem szeretem a Samsungot,de maga a vas nyilván nagyon erős: [link]

Jelenlegi telók közül,én a Htc One,és a Lumia 920 közt vacillálnék,de ha már lenne 928,akkor azt venném.

2013. márc. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Szerintem Lumia 920. Ingyenes navigáció, kép stabilizátor, nagyon jó HD video, kijelző az eddigi legjobb amit láttam, vékony kesztyűben is működő vezérlés + maga a rendszer. Használok android rendszerű másik Sony telefont és tabletet is, de a WP8 gyorsabb és ha megszoktad kényelmesebb rendszer mint az Android és ehhez is van nagyon sok alkalmazás. A sebességgel nincs probléma, bazi gyors. Fagyás nem volt még, csak egyszer állt le a telefon,de billentyű kombinációval be lehetett kapcsolni. A telefon kereső nagyon jó szolgáltatás 3-4m-re meghatározhatoda helyét ha ellopták vagy elvesztetted (ráadásul ingyenesen, és még távolról törölheted is a telcsi tartalmát). LTE az maga a csoda, belvárosban 30Mb-es sebességgel is megy, ja és simán meg lehet osztani, úgy látod egy másik gépen mintha Wifi lenne. A felhő szolgáltatás (adatmentés ingyenesen szerverre)először idegen volt számomra, de már rájöttem nagyon nagyon jó dolog (nem kell aggódnom, hogy elvesznek a dolgaim, nem kell kártya bővítés, stb).
2013. márc. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!