Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen telefont vennétek?...

Milyen telefont vennétek? Galaxy Note 2, Galaxy S4, Htc One, iPhone 5? Eddig androidos telóim voltak, részletes indoklást szeretnék!

Figyelt kérdés
2013. aug. 13. 20:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Galaxy S4.Megbízható,villámgyors,nem akad és nem fagy,rengeteg hasznos(és kevésbé hasznos)funkció van benne,szemetgyönyörködtetö nagy FullHD kijelzö(ráadásul sAmoled=meseszép színek).Nálam szinte teljesen kiváltotta a laptopot,ezen ugyanis szinte mindent lehet csinálni.Ha egy igazán jó telót akarsz amit nem kell eldobni 2-3 év után mert elavul akkor ez a legjobb választás.
2013. aug. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

#1

Ezt el lehet mondani a Note 2-ről is. Csak ebben nem FullHD kijelző van. De másban nem marad le a többitől. Akkuidőben valamivel jobb az S4-nél.

2013. aug. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha ezek mellé olyat akarsz, ami szép is, jó a hangja, és nem gagyi műanyagérzetet vált ki az emberből, akkor vedd a One-t. Kicsivel kisebb az S4-nél, igy még pont használható egy kézzel, nem jellemző rá az amoled túlszaturáltsága, az IPS nem csikozódik évek múlva (aki tagadja, az nézze meg bármelyik rendese használt amoledes kijelzőt 2-3 év mőlva, SGS2-m kijelzője teljesen sávos, beégett, stb)


Sorolhatnám holnap estig, hogy miért jobb választás a One. Vagy csak mondhatnám azt, hogy elbszott szappantartó helyett értelmes telefon-formája van :)

2013. aug. 14. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Jaa, oka van hogy miért műanyagból van. Még mindig jobb 12csík, mint az hogy a kezdetektől fogva pixel hibás legyen, aztán azt nem is cserélik, ha kevés van.

Az s3/4/note2-nek is jó hangja van a hangchip miatt.

2013. aug. 14. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

a HTC-nek meg jó hangszórói is vannak emellé. Többes számban. Mi is az oka egyébként annak, hogy műanyagból készült? Nem nagyon látom értelmét. Ha ledobod, széttörik. A One-om esett már pár elég szépet, ebből egy látszik meg rajta, de az egy öt méteres esés volt durva betonra. Megcsorbult az aluminium. Az S2-m háza ugyanebben az esetben eltört konkrétan.


Egyébként volt már pixelhibás amoledem is, amit nem cseréltek. Ezen felül vásárláskor megnézheted a telefont, és mondhatod azt az üzletben, hogy ezt én nem veszem át, mert pixelhibás. Netes vásárlás esetén, ha belföldről rendeled, 8 napon belül indoklás nélkül visszaküldhetsz bármilyen terméket a magyar jogrend szerint, mivel nem volt lehetőséged a valóságban kipróbálni a terméket.

2013. aug. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Akkor nem ejtettél még le tavalyi csúcskategóriás készüléket. Nekem Note 2-m van, de az már ugyanattól az ütődéstől, vagy hasonlótól nem nyomódik be a keret. Ez már azóta minőségibb lett szerintem. A Samsung is azt nyilatkozta, hogy a polikarbonát majdnem olyan ellenálló, mint a kevlár, szóval azért is vannak műanyagból. Én nem bánom, mert tetszik így, persze a One is tetszik, csak kéne hozzá 1 toll, és már venném is azt.. :)

A burkolat nem fog széttörni a Samsung csúcskészülékeiben sem. Attól függ, hogy mekkora szerencséd van, vagyis, hogy hogy esik a készülék. Mert 1 esésnek körülbelül annyi a lényege, hogy esés után összetört-e a kijelző. A többi mindegy. Oké, jó hangszórói vannak a HTC-nek, de ha xar a hangchip benne, akkor az egész nem ér semmit, mert telefon hangszóróból nemtudom, hogy ki hallgatna zenét napközben akár metrón, buszon, stb helyen.

Hát nem tudom, pixelhibás amoledet én még nem láttam.. :) Amúgy nem minden esetben veszi észre a vásárló a pixelhibát. Lehet, hogy 1 nap után látja majd. A bolti vásárlásra gondolok itt. Amúgy az amoled beégés szerintem nem nagy szám. Mert úgyis cserélik garanciában, így kijelzővédő fóliát is felesleges venni, mert a kijelzőt, keretet, és a gorilla glass-t is cserélik, mert egyben vannak, így csak 1 akkufedelet kell cseréltetni, és van 1 külsőleg új telefonod. :) Amúgy mikor vetted a One-t, akkor nem gondoltál a garanciáztatásra? Mert ha törik a kijelző, és nincs biztosításod, akkor azzal a telefonnal nem fogsz semmit csinálni, maximum úgy használod, vagy eladod sokkal olcsóbban. Mivel azt a készüléket roncsolás nélkül nem is lehet szétszedni. Viszont akkor ha van garanciád, biztosításod, akkor gondolom a telefont cserélik. Viszont mi van akkor ha a készüléket már nem fogják forgalmazni?

2013. aug. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Van biztositásom rá. Havi 15 eurót nem sajnálok, plusz, mivel a kijelzőt nem cserélik, ezért, ha az betörik, kapok egy másik telefont.. várok még egy-két esést, és ha nagyobb baja lesz a háznak, betöröm a kijelzőt kalapáccsal :D


A hangchippel kapcsolatban: [link]


Amúgy egyik kollégám leejtette az S4-ét, és végigtört a hátlap, megtört a keret, és az üveg is rajta. Plusz, ha kicsit utánaolvasol, néhány S4 hajlamos odaégni töltés közben ( [link] ), illetve egy lakás konkrétan porig is égett, mivel otthon hagytak egy S4-et töltőn ( [link] ). Mindkét linket úgy találtam, hogy beirtam google-ba a "galaxy S4 charging burn" kulcsszavakat. Próbáljátok meg ugyanezt a keresést lefuttatni a HTC One-ra. Egy esetet se találtam.


Azon kivül, akiket ez nem győz meg, fogják fel jótékonykodásként a One vásárlását. Személy szerint nem örülnék, ha a legelső androidos gyártó csődbe menne. Lassan már a galaxy-szériának is olyan követői lesznek, mint az iPhone-oknak :S

2013. aug. 15. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Végülis, jogos.. Én sem sajnálom a biztosításra a pénzt, mert bármikor baja lehet, aztán, ha megtörténik, s nincs biztosítás, akkor lehet azt mondani, hogy így jártam.

Ez a hátlap/keret törés érdekes. Lehet, hogy egyes S4-eket rosszul raktak össze, vagy nem tudom. Viszont nem volt rá panasz. Amúgy meg ha van biztosítás, igen mindegy, hogy miből van a telefon. Nekem ez tetszik, neked az.. :D Habár nekem az is tetszik. Amúgy a One-nak ami a főoldalnak van beállítva, az a hírrel kapcsolatos cucc, az tud magyarul, illetve mennyire jön jól?

Ez az S4-es robbanás lehet bármitől is. Elég, ha vesz bele 1 kínai akkut. A One esetében lehet azért nem találkoztál vele, mert nem lehet bele venni "nagyobb" kínai akkukat.. :P

2013. aug. 15. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Húha,50 millió S4-ből kettő kisült.Ez aztán nyomós indok hog y miért ne vegyünk.Valószínűleg ez is olyan sztori lehet mint anno az S3-nál.Lehet itt is elfelejtettek megemlíteni valamit...
2013. aug. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha a BlinkFeed-re gondolz, gőzöm sincs. Biztos tud magyarul, mert nem egy nagy etwas (ugyanakkor én Hollandiában élek, itt vettem a telefont, és nekem a telefon se tud magyarul :D), de első pillanatban ment fel az Apex Launcher. Ha annyira social media-függő vagy, hogy nem birod megvárni, ameddig betölt a facebook, meg a twitter, akkor jól jöhet, engem idegesitett. Ugyanakkor, amióta droidom van, cyanogenmodot használok, és ez most sincs másképp
2013. aug. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!