Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyiket válasszam? Galaxy S4...

Melyiket válasszam? Galaxy S4 mini vagy Xperia SP?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy komolyabb telefont csak nem tudom melyiket válasszam.Azt mondják kb. ugyan annyit tudnak,De annyira nem érdekel melyik gyorsabb mert semmi extrára nem kell.(néha-néha netezni,telefonálni,1-2 gyengébb játékot tennék csak rá)A Samsung felé húz a szívem mert külsőre és a kezelőfelülte is jobban tetszik.Tehát melyik?Mondom kicsit a Samsunghoz húz a szívem de bizonytalan vagyok.:)
2013. nov. 15. 18:49
1 2 3 4 5
 41/45 A kérdező kommentje:
#40 köszi:)
2013. nov. 16. 18:49
 42/45 anonim ***** válasza:
44%

#35:

Lődd már le te magad! Amiért téged nem érdekel a véleménye még a kérdezőt érdekli és


ez számít. Amúgy te is igazán visszavehetnél mert ebből a beszólásodból is aztán


sugárzik az intelligencia.

És egyetértek mindenben amit az 54-es mondott mert 1-2 kivétellel mondod jobb érveket


is mint a Sony-sok na de most leírom az én VÉLEMÉNYEM (és ezt úgy írom hogy Sony-m van


és nem készülök samu-t venni):

Egymásmellé raktam a mobilarénás és a GSMArénás oldalakat a két telefonnal és mind


hardver mind szoftver tekintetében így állnak a dolgok, vegyük először a hardveri


részeket:

-Képernyő: Sony TFT, HD, 4.6 inch, 319 ppi

S4 mini Super AMOLED, qHD, 4.3 inch, 256 ppi

Namármost, Bár a Sonynak nagyobb a felbontása és ebből adódóan a ppi is jobb, én még


mindig a samu-t tartom jobbnak. Igaz az AMOLED túl szines de még mindig jobb


minőségben mint a TFT, és igaz h kisebb a felbontás, de kisebb a képernyőméret is és a


256 ppi mellett se lesz bajod hogy túl pixeles lenne a kép.

-Memória: Sony 8GB internal, microSD 32GB, 1 GB RAM

S4 mini 8GB, microSD 64GB, 1.5 GB RAM

Na itt jön a probléma. Bár a 64 GB-ig bővíthető tárhely nem különösebben előny, az a


fél giga ram már annál inkább. A Sony a gyrosaságáról híres, míg a Samu nem, de így


viszont előnyben van az s4 mini, mert a hasonló processzor mellett már gyorsabbnak


bizonyulhat, ha a felhasználó tudja normálisan kezelni.

-Kamera: Mindkettőben ugyanolyan kamera van, misőégben egyik sem büszkélkedhet de


átlagos használatra elég. az S4 mini-ben van legalább egy normálisabb előlepi kamera


is de ez mondjuk engem, (és sztem nem csak engem) valahogy hidegen hagy.

-Processzor és chipset: A kettőben nagyon hasonló a proci tehát ilyen szempontből nem


lesz különbség, GPU-ban viszont asszem a Sony erősebb, de ami a samu-n akadni fog az a


Sony-n is viszont erős kis gép mind2 nehéz lesz megakasztani.

-Akku: Sony 2370 mAh

S4 mini 1900 mAh

Itt már a Sony erősebb viszont a nagyobb kijelző miatt ez szükséges is, amúgy


intenzívebb használat mellett egyik se fogja bírni 1 napnál tovább.

Itt a S4 mini mellett szól az is hogy nem unibody míg a Sony az tehát könnyebben


cserélhető az akku ha esetleg valami baj történne vele.

Anyaghasználatban viszont egyértelműen a Sony a nyerő sokkal minőségibb és nagyon jól


össze van rakva. Nagyobb is(főleg a kijelző miatt) és nehezebb is (a fémkeret miatt).

Szoftver tekintetében mindkettőre meglesz (vagy már megvan?) a 4.2 és mindkettőre


TERVEZETT a 4.4 ami annyit jelent hogy vagy megkapja vagy nem de nagyobb a


valószínüsége h megkapja. Ilyen szempontből sokan szidják a samu TouchWiz felületét


ami bár felhasználóbarátabb egy mezei felhasználónak és tele van pakolva minden


hülyeséggel ami miatt erőforrásigényesebb de az S4 mini hardvere könnyen elbírja.

A Sony lehet hogy átlagos használat mellett gyorsabbnak tűnik de játékban vagy


netezésben mindkettő rendesen teszi a dolgát.

Kinézet terén nekem mindkettő baromira tetszik,a sony inkább férfiasabb benyomást kelt


az s4 mini meg inkább nőiesebb de én szivesen elfogadnám így is.

Nem fogom egyik pártját se, a kettő nagyon hasonlít egymásra minden téren, minimális


különbségek vannak. A Sony egy kicsivel olcsóbb és h nem zavarnak azok a hányosságok


ami vele járnak akkor az ajánlottabb, ha viszont az s4 mini hátrányait viseled jobban


akkor vedd azt avval sem fogsz rosszul járni.

Most pedig jöhetnek a piros kezek(elég érdekesnek tartom h attól függetlenül h a sony


fan-okat annyira nem érdekli az ilyen fajta pontozás ma mégis ráültek a piros kezekre,


talán csak annyire futotta nekik ha már normális érveket nem tudtak felhozni).

És mindenkinek kösz aki elolvasta ezt a regényt :-)

2013. nov. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
46%
Ennél szebben sem írhatta le volna senki:D
2013. nov. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 A kérdező kommentje:

Beszereztem egy flip tokot is a telefonhoz.De nagyon tetszik mert van rajta egy kis ablak azon mutatja az időt meg minden fontos dolgot.Csak az abaja,hogy 10000 Ft.volt.

Ilyen tok van az SP-hez is?

2013. nov. 16. 21:10
 45/45 anonim ***** válasza:
Amit te vettél gondolom eredeti Samsung Flip Cover tok.Azért volt ilyen drága.És ilyen nincs az SP-hez.
2013. nov. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!