Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit gondoltak az okos telefonn...

Mit gondoltak az okos telefonnal való puskázásról?

Figyelt kérdés

2013. dec. 14. 09:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy a puskázásról az a véleményem, hogy a tananyag nem a diákoknak, hanem az akkreditációs bizottságoknak készül. Semmi szükség nincsen bemagolni annyi lexikális anyagot amennyit egy vizsgára vagy dolgozatra tudni kell. Így aztán bizonyos mértékig a tanulmányok szükséges és elégséges feltétele a puskázás
2019. okt. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Hú ha ennyi idő után válaszolni erre a kérdésre... Majdnem 7 éves kérdés és kiemelésre került, mi a fene?

Egyébként őszinte leszek, gyakorlatilag csak telefonnal puskázok (már amikor puskázok)! (Gimnázium, 10 osztály)

2020. febr. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a tanár engedélyezte. Azt mondta, hogy 3x bele lehet nézni a puskába.

Ő úgyis látta hogy ki mire képes, és miket írt. Hogy kimásolt egy fél oldalt, vagy egy-egy hiányzó részletet okosan felhasználva írta meg azt, amit tudott.

Nála a dolgozatnak az volt a lényege, hogy ki hogyan képes a megszerzett tudását alakba formálni. És igaza volt, nem az a lényeg, hogy eszedbe jut-e egy évszám, vagy egy kifejezés, hanem tudod-e a kontextust, amiben megjelenik, hogyan tudod ezt visszaadni.

Pl. én magyarból soha nem voltam penge, és látta ezt a tanár is. És azt is képes volt meglátni, hogy mi az amivel ki tudná aknázni a lehetőségeket. Személyre szabott feladatokat adott, amivel a sikerélményt tudta növelni. És működött a dolog.

2020. márc. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
79%

“nem analfabéta kreténként nőttél fel, mint a mai fiatalok :P“


Bár nagyon régi a kérdés, nem tudom miért emelte ki a kérdező, de ez a komment nálam is kicsapta a biztosítékot. Tényleg unalmas már ezzel a “mai fiatalok” dumával jönni, amikor több tanulmány is van róla, hogy a mai generáció minden eddiginél intelligensebb, mert már egy modern világba születtek bele, ahol információs technológiák veszik őket körül mindenütt. A “mai mihaszna fiataloknak” már egy személyben érteni kell a számítógéphez, legalább egy idegen nyelvet kell tudni beszélni mindamellett, hogy valamiből piacképes végzettségük van. A “régi nagy öregek” pedig hozzászoktak, hogy övék a világ, sokan analfabéták a számítógéphez, mégha a munkájuk megkövetelné, sokszor akkor is (ez tapasztalat). Sokan közülük azt hiszik, hogy nekik ehhez már nem kell érteni, ezt nem kell megtanulni, mert ők már “letettek valamit az asztalra”. Bezzeg a mai “hitvány fiataloknak” alkalmazkodniuk kell a változásokhoz, meg kell tanulni minden újítást, ha új rendszer jön, akkor ahhoz kell alkalmazkodni. Ránk vár azoknak a globális problémáknak a megoldása, amit a “régi jó öregek“ hagytak ránk. Szóval a “mai fiatalok” dumát jobb volna végre befejezni, mert a mai fiataloknak már egy egyetemre bekerüléshez is minimum öt érettségi kell, amiből legalább egy emelt kell, hogy legyen, mire elvégzed, legyen nyelvvizsgád, különben nem kapsz diplomát. A “régi jó öregek“ közül volt olyan, aki röhögve mesélte, hogy neki nem is kellett az egyetemre ennyi érettségi, csak magyar, matek, történelemből volt, és nyelvvizsgája sincs természetesen, ahogy a korosztályából szinte senkinek.

2020. jún. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
90%

Tölteléktantárgyaknál a leghasznosabb.

Pl én anno nem egyszer fényképeztem le a vallás leckét, majd a telefont a lábam közé véve lapozni is tudtam az oldalak között. (A tanár nagyon rá volt állva a vallásra...)


De pl egy fizika puskára, ahol nincsenek oldalakon keresztül hosszú mondatok, a régi, papír alapú módszer is jó. (bár én már vonalzóra is írtam képletet :D)

2020. okt. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Az igazi klasszikus puskázás, amikor te írtad össze egy papírra, az azt jelentette, hogy egyszer-kétszer elolvastad, majd le is írtad amit fontosnak, vagy nehezen megjegyezhetőnek ítéltél. Ezzel kb. félig meg is tanultad.

Az, hogy ott van a mobilon és lemásolod, nincs hozzáadott értéke a tanulási folyamatban. Pedig az lenne a lényeg. Olyan dolgokat tudj megjegyezni, megérteni, felhasználni, amit azelőtt nem ismertél. Ez a képességek fejlesztéséről szól, és nem feltétlenül arról, hogy akarsz-e atomfizikus lenni. Ha a jegyeid nem jók, nyilván nem is lehetsz az, max takarító, ahol csak annyit kell megjegyezni, hogy a hypót ne öntsd össze a sósavval, és a koszos felmosóvizet cseréld le tisztára, de azt akár puskázhatod is, senkit nem érdekel.

Én speciel egy multicég milliárdos értékű gépparkját javítom, ott már azért számít, hogy fizikából matekból, kémiából mit tud az ember, esetleg öbállóan, segítség nélkül, nem mellesleg a szakirodalom angol, és nem, nem elég kiszótárazni a google fordítóval. Cserébe a régióban kiemelkedő fizetésem van.

Erre való a tanulás.

2021. ápr. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
csak amikor az operációnál a sebész a páciensben matat , reméljük a megfelelő puskát fogja elő venni.
2022. okt. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 NTBS ***** válasza:
100%
Engem nem zavar, nálunk az iskolában nincs mobilhasználat.
2022. okt. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

"Mit gondoltak az okos telefonnal való puskázásról?"


Kik?

2022. dec. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
2013-as kerdes
2023. ápr. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!