Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Itt mindenki Samsung ellenes? .

Itt mindenki Samsung ellenes? .

Figyelt kérdés

minden telefonos kérdésnél azt látom, hogy a samsung szar.. :D miközben sokszor kb ugyanolyan mint a sony vagy a nokia, mégis a samsung ellen vagytok, hogy rossz a képernyője, csúnya stb..

Érdekes, nekem semmi bajom nincs vele..



2014. jan. 26. 18:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
attól függ milyen kategóriában nézzük a dolgokat, és milyen ár/érték arányú a készülék. amúgy pocsék kinézetük van a samsungoknak, a formatervezőket eltemették a Samsungnál ?
2014. jan. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Szubjektív minden. Pl az előttem szólónak nem jönnek be nekem meg másnak meg igen. Nincs velük semmi baj. Nem véletlenül adnak el belőlük a legtöbbet a világban.
2014. jan. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szubjektív igen, de mégis, sokak lehordják, hogy eszünkbe se jusson ilyen telefont venni, mert csúnya meg szar.. Mert majd pont ők tudják, hogy nekünk milyen tetszik..:) Nekem sincs vele bajom egyébként, meg igazából sok is az olyan aki elégedett vele, csak csodálkozom, hogy itt meg majdnem mindenki utálja :)
2014. jan. 26. 19:32
 4/14 anonim ***** válasza:

persze, hogy szubjektív a dolog, de aki tényleg ért hozzá, átfut a kezén egy évben több gyártó telefonja is, az azért állítja, mert van tapasztalata, illetve a hype miatt.


a samsung fanok meg leostoroznak minden más gyártót, ez ilyen.

kategóriafüggő is. sokan megszívták már azzal, hogy megvették jó drágán a galaxy valami telefonjukat, példának okáért mondjuk egy s3 minit, aminek sokat mondó neve van, de például azért az árért megvettél egy nagyon gyenge telefont. de például ott az s4 mini, ami már egészen jól megsikerült.

másik kérdés meg a mihez képest.

ha összehasonlítjuk egy referenciatelefonnal, ami most például épp LG. egy Nexus 5 akár szoftverben, akár ár/érték arányban igazán jobb, mint mondjuk egy sgs4.

szóval ez egy kifejtős dolog, de aki ért hozzá, az nem azért szarozza, mert samsung ellenes, csak objektíven közelíti meg...a maradék meg csak úgy beszél a levegőbe.

2014. jan. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül szarozzák a Samsungot. Az is. Több okból is.

-Ugyanolyan ocsmány az összes (ez szubjektív, valakinek tetszik)

-Ugyanazt tudja több, azonos kategóriájú telefonjuk, csak más a nevük.

-Gagyi hardvert alkalmaznak (Lásd: NovaThor és társai) - itt tisztelet a kivételnek, az S4 miniben például Qualcomm proci van Krait magokkal, na ez például egy igen jó modell.

-Majmolja az Applet, de riválisának meri nevezni.

-Többet költ marketingre, mint a normális hardver beszerelésére.


A marketing a sikerének oka. A Sony miért nem tolja magát a TV-ben, újságban, meg mindenhol? Bár mostmár a Nokia is kezd a saját (vagy inkább a Microsoft?) lábára állni. És mégis van bevétele rendesen, reklámok nélkül is. A Samsung enélkül sehol nem lenne.

2014. jan. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Na utolsó válaszoló, úgy látom te se nagyon kedveled a samsung telefonokat :DD

Hát végülis, aki szereti, meg tetszik neki, az megveszi. Akinek meg csúnya, meg gyenge.. az meg vesz sonyt, nokiát.. stb :)

2014. jan. 27. 15:06
 7/14 anonim ***** válasza:

Különösebben nincs vele bajom, akinek az kell, az vegye azt. Csak utána ne istenítsék, hogy így jó-úgy jó, mert nem az.


A képernyő viszont szubjektív. Valakinek tetszik a túlszaturált amoled, valakinek nem. Én jobban szeretem a valósághű színeket, amit az amoled képtelen megjeleníteni. A TFT képernyője a Samsungnak viszont undorító, elég ránézni a Galaxy Minire. A Galaxy Mini megfelelője a Sonynál talán az X8 lenne. Ég és föld a kettő, pedig a Mini talán még újabb is.


Szóval nekem nem a Samsunggal van a bajom, hanem a tulajaikkal. Támadással védekeznek, mert nem ismerik be, hogy hulladékra költöttek dupla árat. Nyilván, nem az S4 minire gondolok, az egész tűrhető. Talán ez az egyetlen Samsung, amire nem mondanék nemet.

2014. jan. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

:)

" A TFT képernyője a Samsungnak viszont undorító, elég ránézni a Galaxy Minire. "


Hm.. miben nem tetszik neked?:) Nem támadni szeretnék, ha esetleg úgy értenéd, csak kérdezem :)

2014. jan. 27. 19:04
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát, ezt leírni nehéz. Látni kellene. De megpróbálom.

-Az ember szemét irritálja a sok pixel. Ez nem a TFT képernyőnek a hibája, hanem a tervezőké. Kritikusan alacsony a PPI érték (130 ppi). A pixeleket nagyjából 280 ppi-től nem látod, közvetlen közelről pedig 320 ppi-től.

-A színeket képtelen megjeleníteni, fakók, halványak, vérszegények. (256 000 szín? Röhej.)

-A felbontása és a képátmérője is brutálisan alacsony.

(240x320, 3"-os képernyőn)

2014. jan. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Értem. Ebben igazad van, viszont attól még szerintem nem kell minden Samsung készüléket lehordani:) (az S4-en kívül) :)

Köszi a válaszokat!

2014. jan. 27. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!