Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone 5S vagy Nexus 5?

IPhone 5S vagy Nexus 5?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyiket érdemesebb venni ? Melyikre jön tovább a frissités ? Melyiknek az aksija bírja tovább ? Melyiknek bírja tovább, hogy ne kelljen vinni szervízbe olyan okos miatt hogy nem kapcsol be meg ilyenek és melyik a leg strapabíróbb ?

2014. jún. 5. 14:57
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés. Internetről érdemes telefont venni ? (PL:eBay) Vagy fennál a veszély, hogy elkeveredik a postán meg ilyesmi ?
2014. jún. 6. 20:00
 22/28 anonim ***** válasza:
0%

Ha árban jobban megéri, akkor érdemes eBay-ről, mert ha bárhol elkeveredne vagy akármi akkor ott könnyen visszaadják a pénzt.

Most pont le van árazva a Nexus 5 eBay-en, legalábbis a 16 gigás változat: [link]


De még ez is 95-100k-ra jön ki, és akkor gyakorlatilag nincs rá garancia, és 5-10 itthoni GSM boltba is van ennyiért vagy akár olcsóbban is, valamelyik csak megbízható.


Azt meg garantálom, hogy nem találsz olcsóbbat annál a Nexus-nál, amit én linkeltem.

2014. jún. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
És még a Galaxy S5-ről mi a véleményetek ? Tényleg beszaggathat akár a főmenüben is mert a Samsung teletömte mindenféle hülyeséggel ? Meg mi a véleményetek az optimalizálásról (ugytudom ezt a nexus jobban végzi) . És annyiért amennyibe a samsung kerül olyan jó telefont is kapunk ?
2014. jún. 6. 22:59
 24/28 anonim ***** válasza:
22%

Azért SGS5 sem lassú telefon, lehet nem is szaggat annyit a menüben, de 2x annyiba kerül, mint a Nexus 5, és semmivel sem tud többet (vagyis csak annyi, hogy jobb a kamerája).


Szóval ha valamiért az jönne be jobban, akkor azt is megveheted.

Szoftveréről még annyit kell tudni, hogyha tökéletes is a teljesítménye, szoftverfrissítéseket jóval ritkábban és később fog kapni, mint a Nexus 5. Nexus 5 még aznap megkapja a legújabb verziójú Androidot, amikor bejelentik, vagy legalábbis a következő napokban, SGS5-nél garantált, hogy legalább 6 hónap, mire megkapja a frissítést. Ezen kívül Nexus 5-nél garantált a 2 évig való támogatás, addig S5-nél már csak azon múlik minden, hogy a Samsungnak milyen kedve van, és bár a Samsung annyira nem is rossz frissítések terén (legalábbis a csúcskategóriás telefonjai esetén), ha megnézzük a Galaxy S3 sem támogatott már tovább, és csak most volt 2 éves a készülék. A telefon 2012 májusában jelent meg, az Android 4.3 (a legutolsó Android amit megkapott) pedig 2013 júliusában, ha így nézzük akkor alig több, mint egy évig volt csak támogatva (persze tovább, mert a 4.3 hiába jelent meg júliusban, talán 2014 elején kapta meg az S3).

Szóval én ez miatt nem vennék Nexus-on kívül mást.

A Nexus termékvonal az monhatni az Androidok iPhone-ja, szoftver terén, mert sokáig támogatott és rögtön megkapják a frissítést, ezen kívül nincs tele bloatware-rel, stb.

2014. jún. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
És Nexus 5öt most még 2014 közeépn érdemes megvenni ?
2014. jún. 8. 21:56
 26/28 anonim ***** válasza:

nexus5ről váltottam iphone5s-re, nem tudom neked leírni szavakkal azt a felhasználói élmény különbséget amit érzek, egyhamar nem váltanék vissza androidra, érdemes kipróbálnod valahol mindkettőt és úgy eldönteni

üdv!

2014. jún. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
41%

#25


Igen, még csak fél éves.


#26


Vannak olyan emberek is, mint te, és vannak olyan emberek, akik pont iOS-ről váltottak Androidra, és sosem váltanának vissza.

Ez az egész ízlések és pofonok kérdése, egyik se rossz, csak lehet egy adott illetőnek nem fog bejönni.

2014. jún. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Nekem most androidom volt :)
2014. jún. 9. 09:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!