Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Evolveo Strongphone Q4 (MTK...

Evolveo Strongphone Q4 (MTK 6589 proci) GPS nem jó, mit tegyek? Rootolni kellene vagy garanciázni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Na az a helyzet, hogy ez az első okostelefonom, előtte egy 7 éves sony-ericsson k600i-t használtam. szóval tök kezdő vagyok android ügyben, de egyszer lementem a kinyomtatott térképről Párizs külvárosában, és sehol nem volt utcatábla. Kellemetlen volt. Ezért lenne jó, ha működne a GPS. A gugli alapján gond van az MTK procis telefonokkal GPS terén, A-GPS meg EPO fájlok... Kipróbáltam, de rootnak is kellene lenni hozzá. Marhára nem értem, miért kell a GPS műholdak pályáját tartalmazó fájl letöltéséhez root-nak lenni, meg hekkelni össze-vissza, miért nem lehet böngészőből letölteni és bemásolni öket... na mindegy. De az, hogy nem vagyok root a SAJÁT kütyümön az ne már... 20 éve vagyok kocka, Linux és windows rendszerek gazdája tudom mit csinálok. Oké az Android ehgy kicsit más mint a linux, de ennyire hülyének néznek? És amúgy hol van a híváslista meg előzmény törlő gomb? utálom az előzményeket! majd megkeresem a telefonkönyvben akit fel akarok hívni, meg begépelem a webcímet amit meg akarok nézni....



2014. jún. 8. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Aki kínai szart vesz, az bizony így jár.
2014. jún. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megvan az oka hogy miért ezt a típust választottam. Korábban néztem a CAT B15-t de ennek 2x jobb a processzora. Egyébként csak a proci a kínai, az evolveo európai gyártó, és minden megy a telefonon a GPS kivételével. Kérem a trollkodó hozzászólások mellőzését. Ez a piacon az egyetlen strapabíró 4 magos okostelefon, dual sim kártyával, ami az én esetemben olcsó hívásokat jelent (mert mobilneten skype-olok majd, illetve Viber is érdekel.)
2014. jún. 8. 23:59
 3/8 anonim válasza:

Ne vegyetek semmilyen Evolveot, mert egy átvágás, bóvli!

Én is ilyent vettem és okkal.

Sajnos nem sok okostelefon közül választhat az, akinek vízálló strapa telefon kell!

A gyártólírása szerint az Evolveo jobb, és többet tud, mint a CAT.

Ráadásul az Evolveo Androidos, így tudsz rá telepíteni saját alkalmazásokat, míg a CAT-nak saját operációs rendszere van, amire felteszem nem lehet, nem írtak nagyon hozzá ilyeneket.

Az Evolveon és a CAT-en kívül a Samsungnak jelent meg a közelmúltban strapa telefonja, ez nem tudom milyen, de nem olcsó.

De az Evolveot el kell felejteni, mert nagy átvágás az egész és ipari selejt!

- azzal henceg, hogy 2 SIM kártyát is tud kezelni, ezzel szemben alig hogy betettem őket, rögtön érvénytelen IMEI kódot ír ki mindkettő foglalatára!

- a GPS-e katasztrofálisan gyenge, igen lassú, és csakis épületen kívül és nem túl felhős időben érzékeli a műholdat

- vigyázz rá, ne koszold össze, és óvd a nedvességtől, mert a gyártó meséje ellenére elég egy fél percre beletenni egy lavór vízbe, és garantáltan beázik! Nem bírja fél óráig egy méteres vízben, ez egy hatalmas habos mese! Nekem túl élte ugyan, de azóta is ronda, csíkos, foltos, elszíneződött lett a képernyője! És ha jól megnézed, ahol befolyhat a víz (kábel csatlakozó, akkumulátor ajtó) semmi értékelhetően komoly nedvesség elleni szigetelése nincs! Még egy vékony tapadó gumi réteg sem, az akkumulátor ajtaját pedig csak 2 csavar rögzíti 4 helyett!

- kamerájához mellékelt szoftvere minősíthetetlen, hiába 8 megapixeles, rosszul fókuszál, fényképezd le vele egy könyv lapját, teljesen olvashatatlan lesz rajta a szöveg

- elviheted a szervizbe, ígéret szerint 2 hétig ott tartják, gyakorlatban ez egy hónap és csere készüléket sem kapsz ez időre. Ismerősnek a GPS-t akarták megjavítani, semmi nem változott, de valamit kicseréltek benne, azóta a kamerája sem működik!

- egy másik ismerősnek csak 3 hónapig működött és aztán el sem indult!

- és mindez 75 ezer forintért, de rabló boltokban akár 90 ezret is elkérnek érte.

- hátránya az is, hogy sok olyan bolt, ahol meglehet tekinteni is a telefonokat (például Média Markt), sőt 5 napon belül vissza viheted, ha valami nem tetszik, nem is árulja. Így csak a weben keresztül tudod megrendelni, vagy pár minősíthetetlen magyar kereskedőnél, ami a kipróbálására egyáltalán nem ad lehetőséget. Így gyakorlatilag zsákba macskát vásárolsz, és otthon derül ki, hogy nem azt kaptad, amit vártál, de a pénzed már náluk van, és már neked kell harcolnod az igazadért.


Most nem tudok mivel fényképezni, de amint lehetőségem lesz rá, befogok szúrni ide a képet, hogy milyen frankón beázott pár csepp víztől e "vízálló" átvágás képernyője.

2014. okt. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Rootolás nélkül nem tudod megcsinálni, csak a szerviz tudja.

De vagy megcsinálják vagy nem és rengeteg bosszúságod lesz addig is.


Ha viszont magad rootolod meg, és nem kellelő hozzáértéssel és tudással teszed, akkor ha nincs szerencséd, akkor teljesen használhatatlan vasdarabot csinálhatsz belőle és garanciád is el fog veszni rá.

2014. okt. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

kedves 3. hozzászóló, igen a GPS esélytelen épületen belül. Mikor kivittem utcára, egy percen belül megtalált. Az összes MTK procis készülékben gyengusz a GPS. Mondjuk épületen belül általában tudni szoktam hogy hol vagyok. Meg rájöttem, hogy a wifit és mobilnetet bekapcsolva gyorsabb.


A többi funkció nekem teljesen okés, nyár óta használom. dual sim is oké, használtam már esőben is, ejtettem le (igaz tokban volt), kamerája is fókuszál, sőt, szét is szereltem kíváncsiságból, és igenis van szigetelés benne víz ellen. Valószínű kifogtál egy, a szokásosnál gyárihibásabb példányt.


Nos viszont maga az okostelefon kategória, meg az android az egy kalap kaksi, ami az adatvédelmet és biztonságot illeti. Minek akarnak az alkalmazások jogot olyasmihez, amihez semmi közük? (gugli-féle ez-az a telefonszámaimhoz, sms-ekhez,internethez,in-app vásárlásról, alkalmazás által indítható hívásokról sms-ekről nem is beszélve nem is beszélve stb...)


Amit tettem:

-Framaroot-al rootolni

-Comodo Mobile Security feltenni

-ezen belül Privacy Advisor: nemkívánatos engedélyeket visszavontam, Firewall: beállítom, mit engedek 3G-n, mit csak WiFi-n, egyáltalán kommunikálni. Vacakolós, de szükséges, ha nem akarod, hogy mindenféle akárkik az elmentett telefonszámaidban és sms-eidben turkáljanak.

2014. okt. 31. 11:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm, jót RÖHÖGTEM (a nevetés már nem fejezi ki...) az egész hozásszóláson.
2014. nov. 5. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Az hogy használtad esőben és nem lett tőle baja, az nem vízállóság, hanem csepp állóság!


De tedd csak bele egy pillanatra - DE CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGEDRE - egy kis tál csapvízbe, úgy hogy ellepje, és utána garantáltan lesz a képernyőjén pár apró pontszerű folt örökre!


Vagy csináld meg ez még egyszer, és garantáltan csíkos lesz a képernyője


Vagy csináld meg harmadszor is, aztán eldobhatod!


Úgy hogy amit az Evolveo állít a honlapján, hogy a Stongphone Q4 megfelel a LEGMAGASABB vízállósági követelményeknek, és fél méter mély vízben félóráig bírja károsodás nélkül, az egy szemen szedett hazugság, parasztvakítás!


És hogy le van szigetelve? Ugyan már mivel? Régebben volt egy Siemens cseppálló telefonom, annak komolyabb szigetelése volt!

Le csavarozva sincs, nem hogy szigetelve!

Az akkumulátor tartójánál ugyan ott van 2 bazi csavar felül, de alul semmi! Csak be van akasztva, az meg nem képez olyan erőt, hogy elzárja rendesen a víz útját, ráadásul szigetelés nélkül!


Nem hiszed? Akkor tedd a következőt:

1, csap alatt szappanozd be a kezed

2. kend be vele gyorsan és gyengéden az Evolveot is (mi ez neki, a gyártója a honlapján a folyóparti sárba rakva fényképezetten reklámozza; sőt egy YouTube videó is van, melyen akváriumban halakat fényképeznek vele.)

3. Majd azonnal öblítsd le a szappan tiszta vízzel.


Az eredmény:

- beázott képernyő

- szedd le az akkumulátor tetőt, és szappanhabot fogsz találni a készülékben az akkumulátor mellett!

Ennyit az Evolveo jó szigeteléséről!



kedves 3. hozzászóló, igen a GPS esélytelen épületen belül. Mikor kivittem utcára, egy percen belül megtalált. Az összes MTK procis készülékben gyengusz a GPS. Mondjuk épületen belül általában tudni szoktam hogy hol vagyok. Meg rájöttem, hogy a wifit és mobilnetet bekapcsolva gyorsabb.


Az meg hogy kifogtam egy rossz példányt, az meg olyan süket demagóg duma, mint az egyik ismerős fickó szövege, aki azt mondja mindig, hogy ő ugyan cigarettázik, de naponta "csak" 1 szálat!

Egész érdekes, ez az egy szál viszont kivétel nélkül mindig akkor füstöl a szájában, amikor véletlenül összetalálkozok vele.


Továbbá az Evolveo GPS-ével igenis gondok vannak.

Beállíthatod neki, hogy az időt állítsa be GPS-ről, nekem egy egész nap után sem tette meg!


De ha feltelepítettem neki valamilyen GPS tesztelő alkalmazást, akkor 1-2 percen belül észrevette a holdakat, és 5-10 percen belül szóba is állt velük.


Például ezt:


AndroiTS GPS Test Free


[link]


ezzel közvetlenül PC-re is letölthető, apk fájl formájában:


[link]

2015. jan. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Na én is megrootoltam, jó hozzá a Framaroot.
2015. jan. 29. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!