Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Átverés esetén mi a teendő?

Átverés esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés

[link]


ezt a telefont megvásároltam. mint látjátok, azt írja 4 magos processzor, 2gb ram, 16 megapixeles kamera. Ám amint letöltöttem rá egy antutu benchmarkot kiderült, hogy valójában 2magos processzor 1 giga rammal, vga kamerával.. mi a teendő ebben az esetben? hívjam fel és kérjem vissza a pénzt?



2014. aug. 10. 13:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Tudj meg róla minél több adatot (adásvételit gondolom nem írtatok..).


Hívd fel, mondd el neki a nyűgöd. Adj neki pár map határidőt, hangsúlyozva, hogy x nap múlva feljelented.

2014. aug. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Az ilyen csalót hiába is hívod, nem fog válaszolni, ez a tanulópénz hogy jobban nézz körbe.

Még a leírás sem stimmel, 5 mpes előlapi kamerát ígér, az igazin 2, nem vérnyomás hanem pulzusmérő van benne.

"Eladás oka, hogy a telefont kaptam és nekem nagyon nagy, nem tudnék hozzászokni."

Jól megindokolta, egy kicsit sem hazudott a hirdető :))

2014. aug. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
nem írtunk adásvételit sajnos. az olx szabályzatában ezt találtam: - műszaki cikk, elektronika kategória: tilos a hamisított (nem engedélyezett klón, replika) termék meghirdetése, valamint tilos az ilyen információk visszatartása is. Mert semmi problémám nem lenne, ha leírta volna hogy ez KLÓN, vagy legalább a valós hardverösszetételt. De ez ugye addig nem derült ki, míg antutuval rá nem tudtam nézni
2014. aug. 10. 13:29
 4/20 anonim ***** válasza:
Feljelenteni személyes adatok nélkül is fel tudod - ezt ő is tudja.
2014. aug. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
bocs, de mit vártál? 30 ezerért s3-at se kapsz, nemhogy s5-öt
2014. aug. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
#3 Amíg lesznek olyan emberek, akik azt hiszik hogy csúcstelefont kapnak aprópénzért, addig csalók is lesznek
2014. aug. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
30e forintért bőven jól jártál
2014. aug. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel és próbálj vele megegyezni, hatóságokkal fenyegetni, ha meg feljelented, akkor azt mondja, hogy ő is most tudta meg, hogy ez nem igazi :)

De b+ nem kéne azon elgondolkodni, hogy a normál áraknál 100ezerrel olcsóbb ez a tuti telefon??

[link]

2014. aug. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
De igen, csak hogy is mondjam... olyan "gazdag vagyok, de buta" lánynak tűnt, arra tippeltem, hogy fogalma sincs az árakról
2014. aug. 10. 14:02
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az is lehet, hogy őt is átverték, bár valószínűbb, hogy ő csak az eladó volt, jó színészi képességekkel
2014. aug. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!