Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Elment külföldre az sms ha...

Elment külföldre az sms ha nem volt előtte + a 36 előtt?

Figyelt kérdés
Tehát 36 20 xxxx a 36 előtt meg nem volt + jelecske.
2014. szept. 22. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem ment el.
2014. szept. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
De nem ám!
2014. szept. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De csinaltam egy tesztet es magyarorszagon elkuldte a + jel nelkul.ez hogy lehet?
2014. szept. 22. 15:43
 4/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy elmegy,ha innen küldöd. Lényegtelen a fogadó hol van.
2014. szept. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"De csinaltam egy tesztet es magyarorszagon elkuldte a + jel nelkul.ez hogy lehet?"


Nem küldte el. A magyarországi és a világ összes SMS centere csak szabványos számformátumokat fogad el: ez lehet belföldi vagy nemzetközi formátum: 06 20....vagy +36 20. Ilyen már nincs. A prefix lehagyása esetén az SMS center nem tudja megtalálni a cél SIMet.

2014. szept. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tévedés.
2014. szept. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:

Ha az a kérdés, hogy a telefonod elküldi e az SMSt az SMS center felé, akkor a válasz igen ( bármilyen számot is írtál a címzethez ). Ellenben - ahogy írtam - hiányzó prefixek esetén nem fogja tudni azonosítani a B előfizetőt.

2014. szept. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
9mm: csinálj egy tesztet. Küldj saját magadnak egy SMSt. Először + nélkül add meg a számod majd add meg +-szal. Abban a hálózatban amiben én kirpóbáltam + nélkül nem kapod meg az SMSt, ha be van kapcsolva az értesítést akkor még azt is visszakapod, hogy sikertelen a kézbesítés. Prefix esetén megkapod a saját SMSed pár pillanat múlva.
2014. szept. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt válaszolok leveledre:


Az SMS centerben ( ami az operátor SMSeit kezeli ) bele lehet állítani, hogy sikertelen kézbesítés után még hányszor próbálkozzon, illetve tartsa meg az üzenetet.

Ez azonban független attól a telefonszámtól mint akinek küldöd.

Azt írtad, hogyha az a személy aki küldeni akarod és éppen belföldön volt, akkor megkapta az üzenetet ha pedig külföldön akkor nem.

Én nem gondolom, hogy megkapta.

Azért mert a te szolgálatód SMS centere nem tudja, hogy a címzett hol van és tök ugyanúgy jár minden esetben. ( Átküldi a másik operátor hálózatába és ott megkeresi a saját előfizetőjét ( hagy ne írjam a teljes routing protokolt ).

A telenor SMS centerét nem ismerem, de az operátorok általában a nemzetközi formátumokat követik.

2014. szept. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
remélem hogy nem kapta meg és tényleg elveszett az éterben az üzenet. igazából nem tudom, mert arra gondoltam, hogy mivel most hazajött az illető ezért a rendszer észleli h belföldön van és így kézbesíti neki újra az üzenetet, mert még 1 héten belül volt.
2014. szept. 28. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!